• Aktualności

          • Spotkanie rodziców z doradcą zawodowym
            • Spotkanie rodziców z doradcą zawodowym

            • 14.03.2018
            • 7 marca 2018 r., środa

              7 marca 2018 r. na zaproszenie szkolnego doradcy zawodowego odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III gimnazjum z doradcą zawodowym, którego tematem było „Jak wspierać dziecko w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej”. Doradca zawodowy zwróciła uwagę na rolę i zadania rodziców jako pierwszych i najważniejszych doradców zawodowych w życiu dziecka. Wskazała drogi i sposoby pomocy młodzieży w bardzo istotnym dla nich momencie – wybór szkoły ponadgimnazjalnej. W czasie spotkania zostały dokładnie przedstawione i omówione czynniki wyboru dalszej drogi edukacyjnej - zainteresowania, uzdolnienia, cechy temperamentu i osobowości oraz czynniki zdrowotne, które mają znaczący wpływ na podejmowanie decyzji o wyborze szkoły i przyszłego zawodu. Rodzice zostali zapoznani z możliwymi  ścieżkami edukacji po gimnazjum. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.

          • Stypendia i gratulacje dla najlepszych!!!
            • Stypendia i gratulacje dla najlepszych!!!

            • 07.03.2018
            • 7 marca 2018 r., środa

              Pani Dyrektor podczas apelu wręczyła najlepszym uczniom z naszej szkoły stypendia naukowe. Aby otrzymać taką nagrodę należy uzyskać na koniec semestru wzorowe zachowanie i  odpowiednią średnią. Dla uczniów z klas IV – VI wynosi ona 5,50, a dla uczniów z klas VII i gimnazjum 5,20. Do grona wyróżnionych należą:

              Klaudia Wira – klasa VI B

              Julia Biernacka – klas VII A

              Aleksandra Milewska – klasa VII A

              Wiktoria Pach – klasa VII A

              Julia Dubla – klasa II A gimnazjum

              Klaudia Frontczak – klasa II A gimnazjum

              Hanna Łopatka – klasa III A gimnazjum

              Maria Łopatka – klasa III A gimnazjum

              Klaudia Owczarek – klasa III A gimnazjum

              Mateusz Strach – klasa III B gimnazjum

              Podczas apelu Pani Dyrektor pogratulowała również wszystkim tym, którzy w ostatnim czasie osiągnęli sukcesy:

              Jasiek Klepacz z klasy II B gimnazjum został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Muzyce.

              Reprezentacja dziewcząt grających w koszykówkę zajęła I miejsce w międzyszkolnych zawodach.

              Drużyna Odyseuszy zajęła I miejsce podczas eliminacji regionalnych i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.

              Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • Lalki, pacynki, marionetki...
            • Lalki, pacynki, marionetki...

            • 22.03.2018
            • 7 marca 2018 r., środa

              Uczniowie z klasy I-III pojechali do Łodzi do ŁDK na warsztaty lalkarskie oraz na film animowany  pt.  "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta". 
              Warsztaty pokazowe, poprzedzające film, przybliżyły dzieciom sztukę animacji przedmiotów, a także pracę lalkarzy z całego świata.
              Prezentacja obejmowała tworzenie i wprawianie w ruch pacynek, marionetek, kukiełek, jawajek, lalek cieniowych, lalek teatru bunraku i wielu innych. 
              Dla dzieci były to bardzo fascynujące i pobudzające wyobraźnię zajęcia.

          • Przedsiębiorczy uczniowie
            • Przedsiębiorczy uczniowie

            • 14.03.2018
            • 7 marca 2018 r., środa

              Uczniowie z naszej szkoły w ramach plastyki, zajęć artystycznych i koła plastycznego wykonali piękne ozdoby wielkanocne, które były sprzedawane na zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski „bazarku”.  Rodzice, którzy tego dnia przyszli na spotkanie z wychowawcami, mogli zakupić oryginalne świąteczne dekoracje. Kolorowe jajka, świeczki dekoracyjne oraz świeczniki cieszyły się dużym powodzeniem.

              Za uzyskany dochód ze sprzedaży będą kupione kolejne piłkarzyki stołowe, które dostarczają dzieciom i młodzieży dużo świetnej zabawy podczas przerw międzylekcyjnych.  

              Serdeczne dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszym "bazarku".

          • Szóstoklasiści na symulowanej rozprawie sądowej
            • Szóstoklasiści na symulowanej rozprawie sądowej

            • 05.03.2018
            • 5 marca 2018 r., poniedziałek

              W ramach edukacji prawniczej uczniowie klas szóstych uczestniczyli w symulowanej rozprawie sądowej. Na ławie oskarżonych zasiadał 18-letni Zenek, który nękał koleżankę z klasy nieprzychylnymi wpisami na portalach społecznościowych oraz SMS-ami. Chłopak nie przyznał się do winy i podczas przesłuchania nie wykazywał żadnej skruchy. Prokurator wnioskował o karę ograniczenia wolności dla pozwanego, obrońca zaś o odstąpienie od wymierzania kary.
              Po zakończeniu pierwszej części rozprawy – wysłuchaniu oskarżonego i pokrzywdzonej - uczniowie wraz sędzią, debatowali nad wyrokiem. Zastanawiali się nad kwestią winy i nad wymiarem kary.
              Ostatecznie sąd uznał nastolatka za winnego zarzucanego mu czynu i wymierzył karę czterech miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 25 godzin miesięcznie, roczny zakaz korzystania z portali społecznościowych oraz oficjalne przeprosiny swojej koleżanki.
              Uczniowie oprócz uczestniczenia w rozprawie mieli okazję zwiedzić historyczny budynek sądu i odrestaurowaną, największą salę rozpraw, a w nowym budynku bardzo nowoczesną i bezpieczną salę rozpraw oraz pomieszczenia dla osób aresztowanych.
              Przed rozprawą uczniowie spotkali się z młodszym aspirantem z wydziału do spraw nieletnich z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, który mówił m.in.  o różnicach między wykroczeniem a przestępstwem oraz o karach, jakie mogą grozić za dany występek, o odpowiedzialności małoletnich, o narkotykach i dopalaczach.
              Dla szóstoklasistów była to bardzo wartościowa lekcja wychowawcza.

          • Spotkanie z wybitnym sportowcem...
            • Spotkanie z wybitnym sportowcem...

            • 05.03.2018
            • 5 marca 2018 r., poniedziałek

              5 marca 2018 r. naszą szkołę odwiedził wybitny sportowiec; mistrz Europy, wicemistrz świata i olimpijski w skoku wzwyż Artur Partyka. Podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o swojej bogatej karierze przytaczając przy tym mnóstwo anegdot i rad dla uprawiających sport. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadając wiele ciekawych pytań. Na koniec każdy mógł zrobić sobie z panem Arturem pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf. W ramach podziękowań, podarowaliśmy naszemu gościowi  książkę o patronce szkoły, św. Jadwidze oraz ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów.

          • Eliminacje regionalne konkursu "Odyseja Umysłu" za nami! Etap ogólnopolski przed nami!
            • Eliminacje regionalne konkursu "Odyseja Umysłu" za nami! Etap ogólnopolski przed nami!

            • 04.03.2018
            • 4 marca 2018 r., niedziela

              Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie „Odyseja Umysłu”. Od października pracowali nad scenariuszami przedstawień, kostiumami, dekoracjami. W tym roku szkolnym drużyny wybrały dwa problemy:
              1. „Wieża ze zwierza” -  zadanie polega na zbudowaniu wyłącznie z drewna balsa i kleju 15 - gramowej struktury, która podczas konkursowego występu poddana zostanie próbie utrzymania jak największego ciężaru.
              2. „Nieziemska miejscówka” - zespół ma za zadanie stworzyć i odegrać zabawny spektakl opowiadający o pozaziemskiej miejscówce, którą odwiedzą trzej oryginalni przybysze z różnych planet. Będzie tam dostępne jakiegoś rodzaju jedzenie oraz pewna nowatorska rozrywka. Musi się również pojawić futurystyczna mapa – która z dwuwymiarowej zmieni się w trójwymiarową.
              Obie drużyny spisały się rewelacyjnie. Wykazały się pomysłowością, kreatywnością i zdolnościami aktorskimi. Pokonały konkurencję osiągając wysokie wyniki. 24 - 25 marca będą rywalizowały z najlepszymi drużynami z kraju. Gratulujemy! Trzymamy kciuki i życzymy awansu do etapu międzynarodowego.

          • "Inne" niekoniecznie jest złe! Opowieść o przyjaźni i poświęceniu
            • "Inne" niekoniecznie jest złe! Opowieść o przyjaźni i poświęceniu

            • 02.03.2018
            • 2 marca 2018 r., piatek

              Do naszej szkoły przyjechał Zespół Teatralny Grupa T, który wystawił profilaktyczny spektakl pt. „Magiczny kapelusz”. Tematem przewodnim przedstawienia była tolerancja, czyli zrozumienie dla ludzkiej inności oraz poszanowanie odmiennych poglądów.
              Bohaterem widowiska był nieszczęśliwy słoń Tadeusz. Urodził się z długa trąbą, z której wyśmiewała się głównie zarozumiała mrówka Helena. Słonik, nie potrafiąc zaakceptować samego siebie, zapragnął  zmienić swój wygląd za pomocą magicznego kapelusza. Niestety, ów cudowny przedmiot zdobyła Helena. I wtedy rozpoczęły się niesamowite przygody w Zaczarowanym Lesie.
              W spektaklu zostały poruszone problemy związane z pogonią za nowościami technologicznymi oraz potrzebą posiadania coraz nowszych i coraz lepszych rzeczy, a także nadmiernym przejmowaniem się wyglądem zewnętrznym, zapominając, że ważniejsze jest wnętrze człowieka.
              Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i pacynek stworzyły niesamowite widowisko.

          • Klasy siódme w Teatrze Muzycznym  w Łodzi na musicalu Les Misérables
            • Klasy siódme w Teatrze Muzycznym w Łodzi na musicalu Les Misérables

            • 04.03.2018
            • 2 marca 2018 r., piątek

              W piątkowy wieczór, 2 marca uczniowie klas siódmych obejrzeli w Teatrze  Muzycznym w Łodzi światowej sławy musical „Les Misérables”.

              Musical „Les Misérables” –  jest adaptacją "Nędzników", arcydzieła Wiktora Hugo. Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, zamętu powstania 1832 roku, rozgrywają się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert.  Valjean, skazany za kradzież chleba, doświadcza na wolności duchowej przemiany. Rozpoczyna nowe życie, opiekuje się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości.

              „Les Misérables” to musical wszech czasów, niemal wszystkie piosenki stały się przebojami. Spektakl wywołał wśród uczniów dużo emocji, nie obyło się również bez wzruszeń.

          • Samorządowcy z Ukrainy w naszej szkole
            • Samorządowcy z Ukrainy w naszej szkole

            • 02.03.2018
            • 2 marca 2018 r., piątek

              Władze naszej gminy, radni i goście zza wschodniej granicy przyjechali zwiedzić naszą szkołę. Zaczęli od sali gimnastycznej. Wiele osób zwróciło uwagę na nowoczesność i wielkość pomieszczenia. Następnie goście udali się do sali informatycznej, a tam czekali nie tylko uczniowie, ale również 4 roboty, które specjalnie zaprogramowane wykonały taniec. Pokaz zadziwił wszystkich. Niektórzy dopytywali, jaki jest inny sposób wykorzystywania tych urządzeń, czy łatwo je zaprogramować. Potem  samorządowcy  zobaczyli naszą siłownię, do której w tym roku zostało zakupionych wiele nowych przyrządów do ćwiczeń. Na koniec grupa weszła na fragment lekcji biologii. Tam obserwowali zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, tabletów, mikroskopów.
              Wszyscy byli pod dużym wrażeniem, podobał im się nowoczesny sposób nauczania oraz  bogate wyposażenie szkoły.

          • Straż pożarna na rysunkach, obrazach i kolażach
            • Straż pożarna na rysunkach, obrazach i kolażach

            • 02.03.2018
            • 1 marca 2018 r., czwartek

              Uczniowie z klas P – VII, którzy wykonali prace plastyczne na Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Dzieci i młodzież zapobiega pożarom” -  pojechali do  Gminnego Ośrodka Kultury na ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów.  
              Celem plastycznych zmagań był rozwój uzdolnień plastycznych jak również zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk. Po ocenie wszystkich prac zarówno pod względem plastycznym, jak i ich zgodności z tematyką konkursu komisja przyznała:
              I miejsce - Julii Ambrozik z klasy V b
              III miejsce Justynie Kosiadzie z klasy VI b
              Były to dopiero eliminacje gminne, życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

          • Gimnazjaliści na XXI Łódzkich Targach Edukacyjnych
            • Gimnazjaliści na XXI Łódzkich Targach Edukacyjnych

            • 01.03.2018
            • 1 marca 2018 r., czwartek

              Uczniowie trzecich klas uczestniczyli w XXI Łódzkich Targach Edukacyjnych. W czasie ich trwania nasi gimnazjaliści zapoznali się z ofertami większości szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i okolic. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to wielka odpowiedzialność. Od tej decyzji może zależeć przyszłość edukacji młodego człowieka.

          • "Film o prostych zasadach, które czynią nas lepszymi"
            • "Film o prostych zasadach, które czynią nas lepszymi"

            • 27.02.2018
            • 27 lutego 2018 r., wtorek

              Uczniowie z klas piątych i szóstych byli w kinie na filmie pt. „Cudowny chłopak”. Jest to  poruszająca opowieść o chłopcu,  który urodził się z deformacją twarzy i dopiero po ukończeniu 10 roku życia trafia do szkoły publicznej. Bohater próbuje odnaleźć się w nowym środowisku: pragnie, by rówieśnicy zobaczyli w nim zwykłego chłopca, by dostrzegli piękno, które kryje się nie w jego wyglądzie, lecz w jego wnętrzu, chce pokazać, że „inny” wcale nie znaczy gorszy.
              Film uczy rozróżniać dobro od zła, udowadnia, że czasami jeden przyjazny gest, jedno wyciągnięcie pomocnej dłoni może wyzwolić pozytywną energię, która drzemie w każdym człowieku.Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego”, postępujmy tak, by uczynić świat lepszym.

          • "Pomaganie jest fajne" - wyróżnienia przyznane!
            • "Pomaganie jest fajne" - wyróżnienia przyznane!

            • 26.02.2018
            • 26 lutego 2018 r., poniedziałek

              Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował dla uczniów ogólnoszkolny konkurs, który polegał na napisaniu wiersza lub opowiadania na temat „Pomaganie jest fajne”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ komisja konkursowa ( poloniści) otrzymała 98 prac. Po sprawdzeniu i przeanalizowaniu wybrano 6 najlepszych (1 wiersz i 5 opowiadań) .
              Uczniowie wykazali się nie tylko umiejętnościami literackimi, ale również altruizmem i empatią. Wielokrotnie udowadniali w swoich wypracowaniach, że warto pomagać ludziom i wyciągać do nich pomocną dłoń. I nie muszą to być wielkie czyny, czasami wystarczy drobny gest, uśmiech, przyjazne słowo.

              Wyróżnienia otrzymali:

              Kategoria I – uczniowie z klas IV – VII
              1. Dawid Rutkowski z klasy V a
              2. Mateusz Biernacki klasy VI b
              3. Aleksandra Milewska z klasy VII a

              Kategoria II – uczniowie z klas gimnazjalnych
              1. Hanna Łopatka z klasy III A
              2. Klaudia Owczarek z klasy III A
              3. Mateusz Strach z klasy III B

          • Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom 2018"
            • Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom 2018"

            • 02.03.2018
            • 24 lutego 2018 r., sobota

              W sobotę, 24 lutego 2018 r. sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brójcach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom 2018", zorganizowane przez Zarząd Gminny ZOSP RP w Brójcach przy współudziale GOK w Brójcach.

              Jury w składzie: dh Marek Muras - Przewodniczący, dh Henryk Zawada - V-ce Przewodniczący, dh Łukasz Klepacz - Sekretarz, Monika Ambrozik - Członek i Justyna Jurga - Członek oceniało 27 uczestników w dwóch etapach turnieju - test pisemny i odpowiedź ustna z podziałem na trzy grupy wiekowe. Po dokonaniu oceny testów pisemnych Komisja zakwalifikowała do finału uczniów naszej szkoły: Szymona Murasa, Mateusza Popka, Igora Comporka, Mikołaja Rusinkiewicza, Huberta Pytkę, Mateusza Stracha.

              Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy! Zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach 

          • Nasi wolontariusze w Domu Małego Dziecka
            • Nasi wolontariusze w Domu Małego Dziecka

            • 25.02.2018
            • 23 lutego 2018 r., piątek

              23 lutego 2018 r. uczniowie klas II A, II B, III B i III C wraz z opiekunami w ramach wolontariatu odwiedzili, jak co roku, Dom Dziecka przy ulicy Lnianej w Łodzi. Wcześniej uczniowie wraz z opiekunem Samorządu Szkolnego zorganizowali zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Dziecka. Po przybyciu na miejsce uczniowie przekazali środki higieniczne, książki dla małych dzieci i artykuły papiernicze. Nasi uczniowie zorganizowali również pod nadzorem nauczyciela zabawy i pokazy chemiczne. Następnie uczniowie podzielili się na grupy, bawili się z dziećmi oraz czytali im książki. Czas szybko upłynął w miłej atmosferze. Nasi uczniowie i ich opiekunowie otrzymali serdeczne podziękowania od personelu Domu Dziecka za okazane dzieciom serce, czas i przekazane rzeczy.

          • "NIE dla emisji pyłów i gazów" - projekt
            • "NIE dla emisji pyłów i gazów" - projekt

            • 23.02.2018
            • 23 lutego 2018 r., piątek

              W Zespole Szkół w Kurowicach realizowany jest projekt ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pn.: „NIE dla emisji pyłów i gazów – program realizowany w Zespole Szkół w Kurowicach.”

               

              http://www.wfosigw.lodz.pl/ajax,download,6.html?hash=15723e0b0b781d6ca2c9cabb94a7a940

              Beneficjent: Gmina Brójce

              Koszt całkowity zadania: 17 645,00

              Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi: 14 945,00

              Link do strony WFOŚiGW w Łodzi:
              www.wfosigw.lodz.pl
              http://www.zainwestujwekologie.pl/

               

              W ramach projektu zostaną zakupione pomoce dydaktyczne oraz nagrody w konkursach, zrealizowane zostaną wycieczki, zajęcia terenowe i warsztaty stacjonarne mające na celu edukację ekologiczną dzieci z tematyki zanieczyszczenia środowiska poprzez emisję pyłów i gazów.

               

          • Zebranie wychowawców klas z rodzicami
            • Zebranie wychowawców klas z rodzicami

            • 22.02.2018
            • 22 lutego 2018 r., czwartek

              W dniu 7 marca 2018 r. o godz. 16.30 (środa) odbędzie się zebranie wychowawców klas z rodzicami. Obecni będą wszyscy uczący nauczyciele oraz pedagodzy, czynny będzie również sekretariat szkoły. 

          • Czwarte klasy w kinie
            • Czwarte klasy w kinie

            • 21.02.2018
            • 21 lutego 2018 r., środa

              Czwartoklasiści wybrali się do kina na bardzo poruszającą  i jednocześnie przezabawną opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu, czyli  film pt. „Cudowny chłopiec”.  Jest to ekranizacja powieści R.J. Palacio pod tym samym tytułem. Główny bohater - August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry....
              Film wzruszył niejednego twardziela. Łza zakręciła się nie tylko w dziewczęcym oku.

          • Afryka - marzenie podróżnika!
            • Afryka - marzenie podróżnika!

            • 21.02.2018
            • 21 lutego 2018 r., środa

              Uczniowie klasy III a, przez cały tydzień od 12.02 - 16.02,  czerpali wiedzę na temat odległego kontynentu – Afryki. Dowiedzieli się, jaka tam występuje flora i fauna. Zapoznali się z naturalnym środowiskiem życia zwierząt afrykańskich. Oglądali prezentacje multimedialną na temat gatunków zagrożonych. Poznali strefy krajobrazowe Afryki, grupy etniczne, zwyczaje, tradycje i zajęcia tamtejszej ludności. Kiedy trzecioklasiści znacznie poszerzyli swoją wiedzę, zaczęli pracować metodą projektową. W oparciu o książkę Wierzbickiego „Afryka Kazika”,  filmu dokumentalnego „Dzieci w Afryce” oraz  fragmentu filmu Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" tworzyły plakaty o Madagaskarze – największej wyspie Afryki. Teraz nikt w szkole nie wie więcej o Afryce, niż uczniowie III a!!!

      • Aktualny czas

        • Poniedziałek06.05.2024