• Aktualności

      • Konkurs fotograficzno-plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów”

      • Elementem akcji jest konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stołeczną Grupę Wojewódzką IPA oraz Fundację PZU. W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

       a) kat. I - wiek: 5-10 lat (rysunek, fotografia),

       b) kat. II - wiek: 11-16 lat (plakat, fotografia).

       Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub pracy fotograficznej pozwalającej na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3.

       Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 8 marca 2019 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

     • Bezpieczne ferie ,,Stok nie jest dla bałwanów"
      • Bezpieczne ferie ,,Stok nie jest dla bałwanów"

      • 18.01.2018 r., piątek

       Trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

       Więcej informacji na stronie:

        www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

     • Bezpieczeństwo w sieci - pogadanki prowadzone przez policję
      • Bezpieczeństwo w sieci - pogadanki prowadzone przez policję

      • 18 stycznia 2019 r., piątek

       W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole odbyła się kolejna już prelekcje  na temat  cyberprzemocy w sieci. Tym razem uczestnikami spotkania z funkcjonariuszami byli uczniowie klasy VIII b.

       Podczas lekcji omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy fizycznej: szarpanie, popychanie, kopanie…, psychicznej: obrażanie, wyzywanie, wulgarne słownictwo… oraz przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Dzielnicowy nie tylko poruszył tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny. Wskazywał na zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania bezpieczeństwa w szkole wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania. Ostrzegał przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci.
       Zachęcał uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób.

     • Oni wiedzą... o zagrożeniach w sieci
      • Oni wiedzą... o zagrożeniach w sieci

      • 15 stycznia 2019 r., wtorek

       Czwartoklasiści wiedzą jakie zagrożenia niesie za sobą niewłaściwe wykorzystanie zasobów Internetu. Pokazali to na lekcji TIK-u, podczas której chętni uczniowie zaprezentowali różne scenki rodzajowe. Przedstawili do czego może prowadzić zjawisko hejtu w Internecie, jakie pozytywne i negatywne skutki może nieść za sobą publikowanie w serwisach społecznościowych różnych treści na swój (i nie tylko swój) temat. Scenki, choć krótkie, pozwoliły zastanowić się nad wpływem Internetu w realnym życiu.

     • Zajęcia z pracowniekiem urzedu statystycznego w Łodzi dla klas VIII i IIIG
      • Zajęcia z pracowniekiem urzedu statystycznego w Łodzi dla klas VIII i IIIG

      • 14 stycznia 2019 r., poniedziałek

     • 27. Finał WOŚP w Szkole Podstawowej w Kurowicach
      • 27. Finał WOŚP w Szkole Podstawowej w Kurowicach

      • 13 stycznia 2019 r., niedziela

     • Czwartoklasiści również swoje filmy mają...
      • Czwartoklasiści również swoje filmy mają...

      • 18 grudnia 2018 r., wtorek

       Uczniowie klasy IV a na lekcji TIK zaprezentowali stworzone przez siebie filmy dotyczące życia szkolnego i nauki w naszej szkole. Zadanie, choć nie łatwe, okazało się dla czwartoklasistów być świetnym ćwiczeniem pracy w grupie i co równie ważne, pogłębiało ich umiejętności obsługi urządzeń multimedialnych. Wiele emocji wzbudziła nie tylko prezentacja filmów, ale też cała praca nad projektem.

       Prace uczniów można obejrzeć poniżej.

     • Prezentacja projektów filmowych klasy V c
      • Prezentacja projektów filmowych klasy V c

      • 14 grudnia 2018 r., piątek

       W ubiegły piątek nastąpiła kolejna prezentacja filmów stworzonych przez uczniów naszej szkoły - tym razem swoje prace przedstawili uczniowie z klasy V c. Poznaliśmy m.in. historię uczennicy, która chciała nauczyć się matematyki, sylwetkę pani woźnej tłumaczącej uczniom szkolne zagadnienia oraz rolę, jaką w szkolnym życiu odgrywa mała piłeczka... Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem pomysłów swoich kolegów, z radością podziwiali swoje prace, niekiedy śmiejąc się z zabawnych scenek przygotowanych przez innych. 

       Prace uczniów prezentujemy poniżej:

     • Mikołajkowy wyjazd na kręgle
      • Mikołajkowy wyjazd na kręgle

      • 13 grudnia 2018 r., czwartek

       Klasy IV wybrały się w czwartek do kręgielni. Gra w kręgle uczy dyscypliny oraz koncentracji. Rywalizacja o punkty dostarczyła dzieciom silnych, sportowych emocji. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły, myśląc już o kolejnym wyjeździe.

      • Podziel się kropelką życia

      • 12 grudnia 2018 r., środa

     • "Młodzież wierna tradycjom niepodległościowym" - podsumowanie projektu
      • "Młodzież wierna tradycjom niepodległościowym" - podsumowanie projektu

      • 11 grudnia 2018 r., wtorek

       W naszej szkole od początku września był realizowany projekt  historyczny  „Na 100 Niepodległa”. Uczestnikami tego projektu byli uczniowie klas VII i VIII.  
       Podczas dzisiejszego apelu odbyło się krótkie podsumowanie ze  zrealizowanych działań, projekcja wywiadów, które przeprowadzili uczniowie z dziadkami, sąsiadami, którzy  pamiętają czasy II wojny światowej oraz wręczenie nagród za udział w konkursach.

       W ramach działań projektowych odbyły się:

       1. Lekcje muzealne i warsztaty w Muzeum Tradycji Niepodległościowej w Łodzi.

       2. Wycieczka edukacyjna do Warszawy "Młodzi o Niepodległości":

       - warsztaty w Muzeum Wojska Polskiego - Narodziny niepodległości,

       - zwiedzanie ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego.

       3. Konkursy:

       - Z pieśnią na ustach dla Niepodległej - festiwal pieśni i piosenek niepodległościowych.

       - Niepodległa na afiszu – konkurs na plakat.

       4. Rajd rowerowy uczestników projektu do Czarnocina (obelisku upamiętniającego akcję dywersyjną). Oddanie hołdu bohaterom.

       5. Nagranie wywiadów z seniorami, którzy pamiętają czasy okupacji i swoimi opowieściami wzbogacili wiedzę młodego pokolenia na temat II wojny światowej.

       Uczniowie, którzy podjęli się tego zadania i przeprowadzali wywiady, a podczas apelu  opowiadali o tym, co usłyszeli na temat wojny, o przeżyciach swoich dziadków, byli bardzo poruszeni tymi opowieściami. Natomiast dla wszystkich uczniów obecnych na apelu przedstawione wspomnienia i autentyczne fakty z tamtych czasów usłyszane z ust świadków były i są z pewnością niezapomnianą lekcją historii.
       Zebrane materiały będą cenną pamiątką i dokumentem  przeszłości, ponieważ wszystkie te wspomnienia, to historia Polaków, mieszkańców naszej małej Ojczyzny oraz nas samych. Bo tylko dzięki tradycjom i więziom rodzinnym może przetrwać to co najcenniejsze – nasza tożsamość narodowa. 

       Ostatnim punktem apelu było rozdanie nagród zwycięzcom konkursów. Był to miły akcent kończący projekt „Na 100 Niepodległa” pn „Młodzież wierna tradycjom niepodległościowym”,  który był sfinansowany przez  Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego. 

     • Wysokie miejsce uczennicy gimnazjum w konkursie "Zdrowo, smacznie i tanio - menu KLUBU 37 SMAKÓW"
      • Wysokie miejsce uczennicy gimnazjum w konkursie "Zdrowo, smacznie i tanio - menu KLUBU 37 SMAKÓW"

      • 10 grudnia, 2018 r., poniedziałek

       Miło nam poinformować, że praca jednej z uczennic - Weroniki Furmanek z klasy III B gimnazjum - dostała się do półfinału ogólnopolskiego konkursu na prezentację multimedialną pod nazwą "Zdrowo, smacznie i tanio - menu KLUBU 37 SMAKÓW" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 37 w Tychach i Stowarzyszenia Komputer i Sprawy Szkoły. Zadanie konkursowe łączyło w sobie wiedzę i umiejętności informatyczne, matematyczne i gastronomiczne.

       Weronika zajęła w półfinale wysokie VI miejsce. Niestety do finału konkursu zakwalifikowało się tylko pięcioro uczniów z lokat I - V.

       Gratulujemy Weronice sukcesu!

     • Filmowcy z klasy V b zachęcają do uczenia się!
      • Filmowcy z klasy V b zachęcają do uczenia się!

      • 7 grudnia 2018 r., piątek

       W ramach lekcji TIK uczniowie klasy V b zamienili się w filmowców, którzy z pomocą iPadów stworzyli reklamy szkoły i uczenia się. Choć zadanie z którym musieli zmierzyć się piątoklasiści nie należało do najłatwiejszych, poradzili sobie z nim doskonale. Samodzielnie stworzyli koncepcję filmu, projekt scenariusza i wcielili się w rolę aktorów, reżyserów i producentów filmowych. Zadanie projektowe okazało się być świetnym ćwiczeniem umiejętności pracy w zespole, rozwijało kreatywność oraz umiejętności informatyczne uczniów. Eekty pracy młodych filmowców można zobaczyć poniżej...

     • Dzielnicowi w szkole - bezpieczeństwo i profilaktyka
      • Dzielnicowi w szkole - bezpieczeństwo i profilaktyka

      • 4 grudnia 2018 r., wtorek

       W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole odbyły się prelekcje  na temat: bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły, agresji słownej, która wyrządza wiele złego, zakazie używaniu telefonów komórkowych na terenie szkoły oraz cyberprzemocy w sieci. Uczestnikami spotkań z funkcjonariuszami byli uczniowie klas czwartych.

       Podczas lekcji omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy fizycznej: szarpanie, popychanie, kopanie…, psychicznej: obrażanie, wyzywanie, wulgarne słownictwo… oraz przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Dzielnicowy nie tylko poruszył tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny. Wskazywał na zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania bezpieczeństwa w szkole wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania. Ostrzegał przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Zachęcał uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób.

     • Andrzejkowe wróżby
      • Andrzejkowe wróżby

      • 30 listopada 2018 r., piątek

       Kiedy wieczór andrzejkowy rzuci
       na nas swoje czary,

       wróżbie wierzyć jest gotowy,
       każdy nawet niedowiarek.
       W ostatnim dniu listopada,
       powróżyć sobie wypada,
       powróżyć czymkolwiek, warto;
       wyciągniętą z talii kartą,
       butami, stopionym woskiem,
       by przyszłość poznać choć troszkę.

     • Klasy IV udały się z Teatrem Muzycznym w Łodzi w pełną przygód, musicalową podróż!
      • Klasy IV udały się z Teatrem Muzycznym w Łodzi w pełną przygód, musicalową podróż!

      • 29 listopada 2018 r., czwartek

       Klasy IV udały się z Teatrem Muzycznym w Łodzi w pełną przygód, musicalową podróż! Madagaskar to przygodowy spektakl o zwierzętach z nowojorskiego zoo, które niespodziewanie trafiają na zamieszkaną przez lemury wyspę. A wszystko to dzięki (a może przez) Marte’go, który zapragnął życia na wolności. Czy jednak dla rozleniwionych zwierząt w zoo powrót do natury jest w ogóle możliwy? Okazuje się, że to wcale nie takie proste. Przyjaźniący się na co dzień bohaterowie będą musieli się bowiem zmierzyć ze… swoimi zwierzęcymi instynktami. Dylemat – mieć przyjaciela czy zjeść przyjaciela – to wyzwanie, przed którym stanie mięsożerny lew Alex i jego kompania. Na szczęście pomysłowe zwierzaki są w stanie znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.

       Ale to chyba wcale nie fabuła jest atutem spektaklu – tę bowiem wielu naszych uczniów zna już z filmu animowanego. Wrażenie na wszystkich zrobiła przede wszystkim wizualna oprawa przedstawienia. To oczywiście piękne, kolorowe dekoracje – obrazujące najpierw zoo i miasto, a następnie ocean i wyspę. Duże wrażenie zrobił na nas kołyszący się na scenie statek, którym płynęli bohaterowie.

       Nasi uczniowie żywo reagowali na spektakl, śmiali się, klaskali a nawet śpiewali i tańczyli. I to nie tylko podczas musicalu. Po spektaklu w foyer można było zaobserwować roztańczone dzieci, którym chyba nie śpieszyło się do domu, a przed teatrem podśpiewywali piosenkę „Wyginam śmiało ciało”.

        

     • Pomagamy dzieciom z Domu Dziecka
      • Pomagamy dzieciom z Domu Dziecka

      • 28 listopada 2018 r., środa

       Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele do 6 grudnia 2018 r. Samorzad Uczniowski organizuje akcję charytatywną na rzecz  Wychowanków Domu Dziecka dla Małych Dzieci przy ulicy Lnianej 9 w Łodzi.

       Potrzebne są:

       • środki higieniczne i pielęgnacyjne dla maluchów (pampersy, chusteczki nawilżane, proszki do prania, szampony, żele do mycia, kremy, szczoteczki do zebów, itp.)
       • Artykuły papiernicze
       • Zabawki edukacyjne dla dzieci
       • Baterie (paluszki)

       Dary można składać do specjalnie przygotowanych pojemników lub bezpośrednio do pokoju nauczycielskiego w Gimnazjum.

     • Spotkanie z doradcą zawodowym
      • Spotkanie z doradcą zawodowym

      • 28 listopada 2018 r., środa

       Przed uczniami klas III gimnazjum i klas VIII SP ważne decyzje. Uczniowie przygotowują się do wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Aby pomóc im w planowaniu swojej przyszłości młodzież uczestniczyła w zajęciach z doradcą zawodowym z ŁCDNiKP  p. Ewą Koper. Gimnazjaliści 24 października, a uczniowie klas VIII 28 listopada. 

       W trakcie zajęć młodzież miała możliwość określenia swoich predyspozycji zawodowych. Mogła podzielić się wątpliwościami towarzyszącymi wyborom oraz porozmawiać z doradcą zawodowym. Uczniowie dowiedzieli się co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w liceum, techniku lub szkole branżowej.

       Mamy nadzieje, że przeprowadzone zajęcia zaowocują trafnym wyborem szkoły naszych uczniów.

     • „Św. Jadwiga uczy nas miłości i mądrości”.
      • „Św. Jadwiga uczy nas miłości i mądrości”.

      • 27 listopada 2018 r., wtorek

       Po raz ostatni odbyła się w naszej szkole  uroczystość poświęcona św. Jadwidze Królowej Polski, która przez S9 lat była patronką Gimnazjum. Myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II „Św. Jadwiga uczy nas miłości i mądrości”.
       Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie uczniowie z klasy III B w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżyli postać Królowej Jadwigi i jej zasługi dla naszego kraju.
       Jednemu z uczniów – Jaśkowi, który miał się przygotować do konkursu, śni się Jadwiga, król Jagiełło oraz robotnik, któremu królowa podarowała złotą klamrę od bucika. Wszystkie postacie odpowiadają na pytania Jaśka, tym samym dostarczając mu informacji na temat życia Królowej Polski.
       Bardzo wzruszający był końcowy fragment  akademii, kiedy to Jadwiga zwróciła się do Orła Białego – patrona Szkoły Podstawowej i przekazała mu życzenia, by uczniowie pod Jego skrzydłami byli chłonni wiedzy, poznawali świat, rozwijali swoje talenty i osiągali sukcesy.

     • Turniej Rugby Tag - eliminacje
      • Turniej Rugby Tag - eliminacje

      • 23 listopada 2018 r., piątek

       W dniu 23 listopada odbył się Eliminacyjny Turniej Rugby Tag. Udział brały drużyny składające się z uczniów klas 4, 5 i 6. Reprezentanci SP w Kurowicach zajęli natępujące miejsca: 

       klasa 6 - 2 miejsce,

       klasa 5 - 4 miejsce,

       klasa 4 - 1 miejsce.

       Drużyny z 1 i 2 miejsca przeszły do następnej fazy rozgrywek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłości.

    • Środa23.01.2019
      • Aktualności Przedszkole
      • Pokaż
  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Kurowicach, ul. Szkolna 1
   • sekretariat@kurowice.edu.pl
   • sekretariat@kurowice.edu.pl
   • tel/fax (0 42) 214 00 84
   • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach Kurowice ul. Szkolna 1 95-006 Brójce