• Wydarzenia

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 23 listopada 2018 r., piatek

      Dzień Pluszowego Misia to w naszym przedszkolu wielkie święto. Wszystkie dzieci przyniosły dziś do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Ten uroczysty dzień rozpoczął się od odwiedzin Pani dyrektor Doroty Roman, która przeczytała dzieciom bajkę "Miś Paddingotn". Następnie dzieci bawiły się w misiowe zabawy. Były tańce i pyszne małe co nieco. "To był wspaniały dzień. Dzień Pluszowego Misia mógłby być codziennie!" - jednogłośnie powiedziały uśmiechnięte przedszkolaki.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Konkurs Plastyczny

     • 15 listopada 2018 r., środa

      W ramach Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" w przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny "Moja Mała Ojczyzna". Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne prace, które dekorowały tablice w naszej szkole.  

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przegląd Piosenki Patriotycznej

     • 14 listopada 2018 r., środa

      14 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W przeglądzie piosenki wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, a także dzieci z przedszkola z Woli Rakowej. W galowych strojach, przybrane w kotyliony w barwach ojczystych przedszkolaki odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” oraz zaprezentowały przygotowane pieśni i piosenki patriotyczne: „Co to jest niepodległość?”, „Nasza Polska”, „Wojenko, wojenko”, „Dzień dobry biały ptaku”, „Piosenka Młodego Patrioty”, „Ojczyzno ma”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Przedszkolaki pokazały, jak pięknie potrafią świętować ten wyjątkowy dzień. Bo przecież przedszkolak to taki mały patriota, który także Polskę bardzo kocha.   

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przedszkolaki w Baśniowej Kawiarence

     • 13 listopada 2018 r., wtorek

      We wtorek 13.11.2018 r. dzieci z dwóch najmłodszych grup przedszkolnych były gośćmi Baśniowej Kawiarenki. Przedszkolaki wkroczyły w świat magicznej baśni oglądając przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek". Maluchy nie tylko mogły obejrzeć jedną z najbardziej znanych bajek, ale również brały czynny udział w spektaklu wcielając się w szumiące drzewa, ćwierkające ptaki, pachnące kwiaty oraz świecące słoneczko. Podczas wizyty w kawiarence na młodych widzów czekało mnóstwo atrakcji i bajkowych niespodzianek. Przed przedstawieniem dzieci zajadały się przepysznymi ciasteczkami upieczonymi przez Panie z Baśniowej Kawiarenki. Po przedstawieniu miały one możliwość manipulowania i wcielania się w rolę kukiełek, które brały udział w spektaklu. Dzieci wróciły do przedszkola pełne radości i wrażeń.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Szczotka, pasta, kubek...

     • 9 listopada 2018 r., piątek

      Tego dnia grupę 5 – latków odwiedziły dwie Panie studentki, które przeprowadziły ciekawe zajęcia na temat: "Dbamy o nasze zdrowie i higienę". Przedszkolaki po zjedzeniu pysznego i zdrowego śniadanka uczyły się jak należy dbać o swoje zęby. Na początku dzieci czyściły model szczęki, a następnie w łazience przy piosence „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” prawidłowo wyszczotkowały swoje ząbki. Po wielu zagadkach i wspólnej zabawie, dzieci wykonały pracę plastyczną. Na zakończenie zajęć wszyscy wypili zdrowy, własnoręcznie zrobiony  sok. 

     • Pasowanie Przedszkolaków

     • 24 października 2018 r., środa

      Dnia 24 października 2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka” oraz Bal Jesieni.  Wszystkie grupy przedszkolne oraz dzieci z zerówki zaprezentowały mały program artystyczny, a po części artystycznej nastąpiło pasowanie na przedszkolaka dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszego przedszkola.   .Na pamiątkę pasowania na przedszkolaka dzieci otrzymały dyplom Pasowania na przedszkolaka. Po  występach  i pasowaniu odbył się Bal Pani Jesień połączony ze słodkim poczęstunkiem. Wszyscy bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytmie ulubionych piosenek dzieci. Przedszkolakom bardzo podobał się bal i już nie mogą doczekać się następnego.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • "KOLOROWE DNI - Dzień Pomarańczowy"

     • 12 października, piątek 2018 r.

      W bieżącym roku w  grupie  4-latków zaplanowaliśmy tzw. „Kolorowy kalendarz" czyli harmonogram wydarzeń, które obchodzić będziemy zainspirowani barwą. Inaugurację kolorowych uroczystości rozpoczęliśmy 12.10.2018 r. od koloru Pomarańczowego. W tym dniu wszystkie dzieci oraz Pani ubrane były na pomarańczowo. Świętowanie rozpoczęło się od doświadczenia mającego na celu wytworzenie koloru pomarańczowego. Następnie zadaniem dzieci było odnalezienie w sali różnych pomarańczowych przedmiotów . Było również wspólne malowanie ogromnej marchewki oraz dyni, oczywiście na kolor pomarańczowy. Później dzieci na pomarańczowych balonach malowały uśmiechnięte buzie i bawiły się w „pomarańczowych” rytmach. To był bardzo pomarańczowy i wesoły dzień, z niecierpliwością czekamy na następne.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • "Zakochany Miś" obchodzi urodziny

     • 10 października 2018 r., środa

      Dwie najstarsze grupy przedszkolne wybrały sie do teatru "Pinokio" na bajkowe przedstawienie. „Zakochany Miś” to lekka i przyjemna opowieść o tytułowym zwierzaku, który obawiał się, że przyjaciele zapomnieli o jego urodzinach. Tymczasem oni przygotowują dla niego niespodziankę, a przykłada się do tego nawet ciocia z Ameryki. Aktorzy tańczą i śpiewają, zadają pytania dzieciom wciągając ich do spektaklu, a także schodzą do widowni, co wprowadza nie lada poruszenie.  

     • Bądź bezpieczny - pogadanka

     • 5 października 2018 r., piątek

      Dla przedszkolaków i uczniów z klas I – III funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji wspólnie z  panią Ewą Gładysz Wicestarostą Powiatu Łódzkiego Wschodniego, przygotowali pogadankę o bezpieczeństwie w domu, w szkole i na drodze.
      Jako pierwsza głos zabrała pani Gładysz, która mówiła o tym, jak ważne jest, by dzieci i dorośli poruszający się po drodze pieszo lub rowerem byli widoczni, czyli odpowiednio wyposażeni w elementy odblaskowe. Zachęcała uczniów do noszenia kamizelek odblaskowych. W nawiązaniu do pogadanki pani wicestarosta rozdała przedszkolakom elementy odblaskowe.
      Potem funkcjonariusze omówili zagadnienia związane z bezpiecznym zachowaniem się w domu, w szkole, sposobach zachowania przy spotkaniu niebezpiecznego psa, kontakcie z osobami nieznajomymi oraz poruszaniu się w ruchu drogowym. 

      Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a policjanci w sposób przystępny odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez zaciekawionych przedszkolaków i uczniów. 

      Ta dwugodzinna prelekcja pozwoliła maluchom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom podstawówki przyswoić wiele cennych informacji, które z pewnością podniosą ich bezpieczeństwo.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Teatrzyk kukiełkowy

     • 4 października 2018 r., czwartek

      Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – III obejrzeli kukiełkowe przedstawienie pt. :Bajkowa Karuzela”. Głównym bohaterem był Ziemniak, który wyruszył w świat chcąc robić karierę aktorską. Podczas swojej podróży spotykał różne postacie z bajek, przed którymi próbował pokazać swoje talenty aktorskie. Niestety okazało się, że w roli wilka Ziemniak był za mało groźny, udając kaczątko nie potrafił kwakać. Morał z przedstawienia wynikał taki, że  należy być sobą i nie warto udawać przed innymi kogoś kim się nie jest.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

       

     • Projekt - "Piękna Nasza Polska Cała"

     • 1 października 2018 r., poniedziałek

      Nasze przedszkolaki w bieżącym roku szkolnym biorą udział w projekcie “Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat jest ważny i poważny - jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny, to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. 
      Realizacja projektu trwa do 31 grudnia 2018. Serdecznie zachęcamy rodziców do zaangażowania się we wspólne działania.  

     • Projekt - "Mały miś w świecie wielkiej literatury"

     • 1 października 2018 r., poniedziałek

      W roku szkolnym 2018/2019 przedszkolaki biorą udział w projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ten jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Jego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

      W każdej grupie dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek. Ponadto w ramach projektu dzieci będą realizować następujące moduły: Mały miś uczy samodzielności, 100-lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku!, Kulinarne warsztaty z małym misiem, Kuferek Kreatywności Małego Misia, Misiowe aktywności sportowe. 

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • 20 września 2018 r., czwartek

      20 września 2018r. przedszkolaki z  wszystkich grup przedszkolnych obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Świętowanie rozpoczęło się od złożenia uroczystej przysięgi na dzielnego przedszkolaka oraz nauki piosenki „Hymn przedszkolaka”. Po złożonej przysiędze nadszedł w końcu długo wyczekiwany moment czyli kino, podczas którego dzieci przeniosły się w świat bajek z dawnych lat. Na ekranie gościł  między innymi „Król Lew”, „Wilk i zając” oraz „Zaczarowany ołówek” . Jednak zanim dzieci przystąpiły do seansu, każde z nich musiało wykupić dla siebie bilet, a  jego ceny były różne: zaśpiewanie ulubionej piosenki, zatańczenie do popularnego utworu, a także wykonanie prostych ćwiczeń gimnastycznych.  Jak to w kinie bywa  były również przekąski takie jak popcorn, paluszki oraz chrupki kukurydziane. Na koniec każde dziecko otrzymało medal „Super Przedszkolaka” oraz balonik .  Po minach i żywych rekcjach dzieci, można było stwierdzić, że wspólne celebrowanie ich święta bardzo im się podobało.

      ZOBACZ WIĘCEJ

    • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019

     • Eko - warsztaty w Arturówku

     • 18 maja 2018 r., piątek

      Dwie grupy przedszkolne oraz oddział "O" pojechały do Łodzi do Arturówka na eko - warsztaty, na których dzieci samodzielnie badały drzewa za pomocą stetoskopów oraz poznały wiele gatunków drzew. Za pomocą lup dzieci szukały mieszkańców lasów. Najmłodsza grupa znalazła ropuchę. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego trzeba segregować odpady i zagrały w recyklingową zabawę. Oprócz tego dzieci malowały odlewy gipsowe i drewniane medaliony szczęścia. Była też kiełbaska z grilla  oraz ciastko z orzeszkami. 

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

     • 8 maja 2018 r., piątek

       

      8 maja, dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, wraz z opiekunkami, odwiedziły bibliotekę. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.
      Jedną z książek, którą wybrały dzieci, pani bibliotekarka przeczytała. Była to bajka pt: „Marzenie Małego Misia”.
      Na zakończenie spotkania wychowawczyni grupy wypożyczyła kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu.

     • W Baśniowej Kawiarence...

     • 6 kwietnia 2018 r., piątek

      Dwie najmłodsze grupy przedszkolne wybrały się do Łodzi do Baśniowej Kawiarenki na spektakl pt. ,,Brzydkie Kaczątko''. Maluchy nie tylko obejrzały jedną z baśni H.Ch. Andersena, ale same wcieliły się w role postaci z bajki używając zabawnych lalek na sprężynach.  Dodatkową atrakcją, która czekała na przedszkolaki, były przepyszne ciasteczka upieczone przez panie z Baśniowej Kawiarenki.  Dzieci wróciły z wycieczki pełne radości i niezapomnianych wrażeń.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Uczymy się ratować ludzkie życie

     • 13 marca 2018 r., wtorek

      Uczniowie klasy ‘’0’’ wzięli udział w zajęciach warsztatowych z udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził profesjonalny ratownik medyczny. Na początku dzieci uważnie wysłuchały krótkiej pogadanki o tym, jak należy się zachowywać w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub  życia. Następnie, pod czujnym okiem specjalistki, każdy mógł wykonać sztuczne oddychanie na fantomie, założyć profesjonalny opatrunek na nodze lub głowie kolegi.
      Dzieci z zaangażowaniem wykonywały zadania, chętnie odpowiadały na pytania, nauczyły się, jak prawidłowo wezwać pomoc, by uratować czyjeś życie.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Super zabawa w figloraju

     • 6 marca 2018 r., wtorek

      Najmłodszych grupa przedszkolna pojechała do Rzgowa do figloraju "Leopark". Dzieciaki mogły przez dwie godziny wyszaleć się do woli. Zjeżdżały z małych i dużych zjeżdżalni, harcowały wśród kolorowych piłek.  Znalazł się również czas na ''małe co nie co".
      Przedszkolaki wspaniale się bawiły, wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

      ZOBACZ WIĘCEJ 

       

     • Zbiórka karmy dla zwierząt

     • 15 lutego 2018 r., czwartek

      Aby dzieci rozumiały potrzebę niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom na przełomie stycznia i lutego w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska z Piotrkowa Trybunalskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się w tą zbiórkę. Poprzez takie akcje staramy się kształtować w dzieciach wrażliwość na losy bezdomnych zwierząt.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • 25 stycznia 2018 r., czwartek

      Dzieci z najmłodszej przedszkolnej grupy ze swoją wychowawczynią przygotowały wyjątkową uroczystość, na którą zaprosili swoje kochane  Babcie i Dziadków. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności aktorskie recytując wiersze, śpiewając piosenki i wesoło tańcząc. Dziadkowie byli zachwyceni występami swoich wnucząt. Sami chętnie włączyli się do wspólnej zabawy. Na koniec najmłodsi obdarowali swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Góra groszaaaa!!!

     • 24 stycznia 2018 r., środa

      Od listopada do stycznia w naszym przedszkolu odbywała się zbiórka monet. Tego roku każda z grup przedszkolnych zbierała drobne pieniądze i wrzucała je do swojego słoiczka. Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Najwięcej groszy w całej szkole zebrały dzieci z punktu przedszkolnego B – ponad 8 kg. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję Góra grosza.

     • Nasze przedszkolaki piękne stroje mają i na bal karnawałowy...

     • 23 stycznia 2018 r., wtorek


      Bal Karnawałowy to tradycja bardzo stara,  która podoba się zarówno małym jak i dużym. Każdy chce założyć piękny strój i spędzić czas na wspólnej zabawie i tańcach. Tak też było w naszym przedszkolu.
      Już od samego rana do sal przychodziły kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek oraz przedstawicieli różnych zawodów.  Można było zobaczyć wróżki, królewny,  motylki,  piratów, policjantów, strażaków, Spider-Manów... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich wielobarwnych postaci. Przedszkolaki, w rytm znanych i lubianych dziecięcych piosenek, bawiły się świetnie. Nie zabrakło konkursów i zabaw przygotowanych przez wychowawczynie i opiekunki.  Na zakończenie balu był słodki poczęstunek.


      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Zwiedzanie komisariatu policji

     • 16 stycznia 2018 r., wtorek

      Tego dnia przedszkolaki odwiedziły komisariat policji w Koluszkach. Dzieci zapoznały się z zawodem policjanta. Obejrzały strzelnicę, salę odpraw, salę przesłuchań z lustrem weneckim. Pan technik z kryminalistyki pokazał maluchom, w jaki sposób pobiera się odciski palców.
      Wyjazd dostarczył dzieciom wspaniałych wrażeń.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Wyjazd do teatru

     • 12 stycznia 2018 r., piątek

       

      Dwie grupy przedszkolne 5 i 6-latki wzięły udział w przedstawieniu przygotowanym przez aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia.  Spektakl „Zaklęte granie” przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują w prezencie wymarzone tablety. Dając je, rodzice zastrzegają, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady (pomijając fakt nieposłuszeństwa), może stać się przyczyna kłopotów i niebezpieczeństw.

      Problemy zaczynają się, gdy bohaterowie, pod nieobecność rodziców, zapominają o przestrogach, łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń. Tomek i Zuzia, przeżywają wiele niespodziewanych zdarzeń, które sprawiają, że w końcu zrozumieją, iż przestrogi rodziców były mądre i miały głębokie uzasadnienie. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia.
      Spektakl podobał się wszystkim uczniom. Jego treść była bardzo pouczająca, a interesujący sposób przekazu na długo pozostanie w pamięci.

     • Szlachetna paczka

     • 21 grudnia 2017 r., czwartek

      W okresie przedświątecznym przedszkolaki włączyły się do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolski projekt  świątecznej pomocy niesiony osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Przedszkolaki, jak również uczniowie z całej szkoły, przynosili potrzebne artykuły spożywcze, chemiczne i szkolne dla wybranej  rodziny. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiła do potrzebujących. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

     • Magia świąt

     • 15 grudnia 2017 r., piątek

      W naszym Przedszkolu zrobiło się już całkiem świątecznie! Ze wszystkich stron płyną dźwięki kolęd i świątecznych piosenek, na korytarzu i w salach stoją dumnie wystrojone choinki, a z prac plastycznych spoglądają Mikołaje, renifery i choinki. Wszyscy z utęsknieniem czekają na Święta Bożego Narodzenia.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Konkurs - Aniołek Bożonarodzeniowy

     • 13 grudnia 2017 r., środa

      W gorącym okresie przedświątecznym przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami brały udział w konkursie na wykonanie aniołka bożonarodzeniowego. Rodzinna współpraca owocowała znakomitymi pracami. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością. Dzieci, których aniołek dostał się do dalszego etapu konkursu, pojechały do przedszkola w Woli Rakowej, gdzie zostały wręczone nagrody. Zwycięzcom gratulujemy.

      ZOBACZ WIĘCEJ

      Wyniki konkursu:

      Grupa 3,4 latków

      I miejsce:

      Kinga Woźna – SP w Kurowicach

      II miejsce:

      Wiktoria Świderek – SP w Woli Rakowej

      Michał Jagieła – SP w Woli Rakowej

      Wiktoria Władyczuk – Przedszkole w Bukowcu

      Oskar Kubiak – SP w Kurowicach

      Julia Niewiadoma – SP w Kurowicach

      III miejsce:

      Dawid Klepacz – SP w Woli Rakowej

      Lena Turek – SP w Kurowicach

      Wyróżnienie:

      Helena Dybowska – SP w Woli Rakowej

      Oliwia Potargowicz – SP w Kurowicach

      Grupa 5,6 latków

      I miejsce:

      Natalia Dudek – Przedszkole w Bukowcu

      Szymon Derach – SP w Woli Rakowej

      Roksana Woszto- SP w Woli Rakowej

      Oliwier Zamaria - SP w Woli Rakowej

      II miejsce:

      Bartek Dzidek – SP w Woli Rakowej

      Jakub Paluch – SP w Kurowicach

      Jan Frączkowski – SP w Kurowicach

      III miejsce:

      Marlena Sójka – SP w Kurowicach

      Nina Pierzchała – Przedszkole  w Bukowcu

      Liwia Adamus – Przedszkole w Bukowcu

      Helena Sadowska- Miejskie Przedszkole nr 233 w Łodzi, ul. Kolumny 301

      Wyróżnienie:

      Maja Popek – SP w Woli Rakowej

      Kacper Pyśniak – SP w Woli Rakowej

      Lena Gąsiorek – Przedszkole w Bukowcu

      Szymon Pyśniak – Przedszkole w Bukowcu

       

     • Papużko, papużko, powiedz mi coś na uszko...

     • 11 grudnia 2017 r., poniedziałek

      Najmłodsza grupa przedszkolaków pojechała na wycieczkę do Łodzi do Papugarnii - "Papupapii". Dzieci mogły tam podziwiać różnorodne gatunki tych pięknych i kolorowych ptaków. Oprócz tego przedszkolaki mogły głaskać, karmić i bawić się z papużkami. Co więcej, wykwalifikowani pracownicy z chęcią odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące opieki nad tymi zwierzętami.

      ZOBACZ WIĘCEJ 

     • Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci

     • 6 grudnia 2017 r., środa

      Zgodnie z tradycją 6 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Mikołajki. Od rana panował wielki gwar i radosne oczekiwanie na przybycie niezwykłego gościa - Świętego Mikołaja. Kiedy się pojawił przedszkolaki śmiało do niego podchodziły i odpowiadały na jego pytania. W zamian otrzymywały słodki prezent, który wywoływał uśmiech na dziecięcych twarzach.  Za otrzymane upominki dzieci zaśpiewały Mikołajowi świąteczną piosenkę.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przedszkolaki w kinie

     • 4 grudnia 2017 r., poniedziałek 

      Dwie grupy przedszkolne 5 i 6-latki wybrały się na wycieczkę do kina w Koluszkach. Dzieci obejrzały dwie bajki:  „Kraina Lodu. Przygoda Olafa” oraz „Coco”. Nudy w kinie nie było – porywająca akcja, śmieszne sytuacje, dużo wątków, wiele postaci. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.

     • Hokus - pokus, czary - mary...

     • 30 listopada 2017 r., czwartek

      Z okazji andrzejek w przedszkolu zostały zorganizowane wróżby i zabawy. Przelewaliśmy wosk, losowaliśmy swój przyszły zawód, odkrywaliśmy kubeczki z symbolami, rzucaliśmy monetą do miski z wodą, ustawialiśmy pociągi z bucików, aby dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Był to dzień pełen magii, atrakcji i zabaw. 

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Warsztaty gipsowe

     • 30 listopada 2017 r., czwartek

      Przedszkolaki miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne i plastyczne, podczas warsztatów gipsowych zorganizowanych w naszej szkole. Dzieci wykonywały samodzielnie odlewy gipsowe, które później zabierały do domu. Zajęcia przysporzyły wszystkim dużo radości i zadowolenia. Dzieci cieszyły się z uzyskanych efektów swojej pracy.

      ZOBACZ WIĘCEJ

       

     • "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ!"

     • 24 listopada, 2017 r., piątek

       

      Miękki, puchaty i taki z łatką – Pluszowy Miś, swoje święto obchodzi 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. 

      W nasze szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowali wychowawcy oddziałów przedszkolnych oraz bibliotekarz. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie z klas I – III przyszli do szkoły ze swoimi kochanymi pluszakami. Na jednej z lekcji, w każdej klasie, pojawili się specjalni goście - uczennice z klas szóstych, które czytały dzieciom opowiadania o misiu.  Była również imprez taneczna, a na niej różne gry i zabawy.
      Na korytarzu szkolnym przygotowane były wystawy prac plastycznych wykonane przez dzieci z przedszkola i klasy 0 oraz gazetka „Misie bohaterami bajek”.

      Uczniowie z klas I – III  mogli wypożyczać książki o misiach, które znajdowały się na stolikach.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Kurowicach, ul. Szkolna 1
   • sekretariat@kurowice.edu.pl
   • sekretariat@kurowice.edu.pl
   • tel/fax (0 42) 214 00 84
   • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach Kurowice ul. Szkolna 1 95-006 Brójce