• Aktualności

            • Finał Wojewódzki XV edycji konkursu Z WOPR-em bezpieczniej

            • 25.05.2018
            • 23 maja 2018 r., środa

              W dniu 23 maja 2018 r. odbył się Finał Wojewódzki XV edycji konkursu Z WOPR-em bezpieczniej. Udział w nim brało 10 dziewcząt i 10 chłopców z gimnazjów oraz VII klas  szkół podstawowych. Z naszej szkoły startowali: Joanna i Piotr z klasy 3A oraz Julia i Antoni z klasy 2A. Konkurencjami finałowymi były: udzielanie pierwszej pomocy z udziałem pozorantów, rzut rzutką ratowniczą do celu, bieg z bojką ratowniczą, wiązanie węzłów oraz 2 konkurencje ratowniczo-pływackie na basenie z nurkowaniem pod przeszkodą oraz z holowaniem manekina. Mamy laureatów; Joasia Turek zajęła V, a Piotr Jaszczuk - VI miejsce.

              Serdecznie gratulujemy!!!

          • Wycieczka zawodoznawcza
            • Wycieczka zawodoznawcza

            • 22.05.2018
            • 22 maja 2018 r., wtorek

              22 maja, w ramach przygotowania do wyboru  swojej przyszłej drogi edukacyjnej, uczniowie klas VII odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Podczas wizyty młodzież poznała ofertę edukacyjną szkoły m.in. zawody kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Uczniowie wzięli również udział w przygotowanych dla nich warsztatach gastronomicznych oraz z mechanizacji rolnictwa podczas których piekli wytrawne i słodkie muffiny, uczyli się sztuki nakrywania stołu i obsługi gości oraz aktywnie uczestniczyli w pokazie użytkowania maszyn i ciągników rolniczych.

          • Podróże kształcą, uczą samodzielności i odpowiedzialności
            • Podróże kształcą, uczą samodzielności i odpowiedzialności

            • 22.05.2018
            • 22 maja 2018 r., wtorek

              Uczniowie z klas II i III uczestniczyli wraz z opiekunami w  dwudniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zwiedzali zamek Krzyżtopór – majestatyczne ruiny zamku, który powstał i obchodził czasy swojej świetności w XVII wieku. Następnie uczestnicy pojechali na wyjątkowe warsztaty archeologiczne w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi. Uczniowie mieli okazje poznać życie w osadzie z pierwszych wieków naszej ery. Odwiedzili warsztat garncarski, zielarski, rzeźbiarski, a także chatę kowala. Ostatnim punktem do zwiedzenia, zanim wycieczkowicze dotarli  na miejsce zakwaterowania, był Dąb Bartek , który wywarł na wszystkich niesamowite wrażenie.
              We wtorek wycieczkowicze  zwiedzili Pomnik Bojowników o Wolność i Wyzwolenie Społeczne w Kadzielni w Kielcach oraz zamek w Chęcinach. Aby wspiąć się na górę, uczniowie musieli pokonać 109 schodów, ale było warto. Każdy był zachwycony widokiem na Góry Świętokrzyskie. Podczas zwiedzania odrestaurowanych ruin chęcińskiego grodu wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści pani przewodnik o losach zamku i legendy o Białej Damie, która pojawia się w nocy na murach.
              Po tak wyczerpujących dniach, po zakupieniu licznych pamiątek i z nowym bagażem doświadczeń wszyscy w doskonałych humorach wrócili do Kurowic.

          • Recytowali na piątkę
            • Recytowali na piątkę

            • 23.05.2018
            • 21 maja 2018 r., poniedziałek

              W Gminnym Ośrodku Kultury w Brójcach odbyły się Gminne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki". Adam Kruszyński, Ksawery Kazimierski, Izabela Łopyta, Martyna Pytka, Kacper Kulik zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który obędzie się  26.05.2018 r. w Łódzkim Domu Kultury.

              Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

          • "Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna."
            • "Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna."

            • 21.05.2018
            • 18 maja 2018 r., piatek

              W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach został zorganizowany przez Szkołę Podstawową  z  Gałkowa Dużego Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Pro Patria”.  Uczestnicy deklamowali wiersze o tematyce patriotycznej popularyzujące symbole narodowe i miłość do Ojczyzny. Poziom konkursu był wysoki, dlatego Jury, po długich obradach, przyznało wiele nagród i wyróżnień. Wśród nagrodzonych byli również uczniowie z naszej szkoły. Marcelina Stoszek z klasy V zajęła 3 miejsce, a Mateusz Strach z III klasy gimnazjum otrzymał wyróżnienie.
              Konkurs był jednym z działań podjętych w ramach obchodów  100-lecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości.

          • Uczniowie z naszej szkoły najlepsi w konkursie "Statystyka w karierze"!
            • Uczniowie z naszej szkoły najlepsi w konkursie "Statystyka w karierze"!

            • 18.05.2018
            • 18 maja 2018 r., piątek

              W dniu 18 maja 2018 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Łodzi odbyła się konferencja "Edukacja statystyczna w gimnazjum" połączona z podsumowaniem konkursu "Statystyka w karierze", w którym udział brali uczniowie naszej szkoły. W pierwszej części wydarzenia uczniowie wysłuchali wystąpienia na temat stuletniej historii Głównego Urzędu Statystycznego, dowiedzieli się na czym polega praca Urzędu oraz poznali rolę danych statystycznych we współczesnym świecie. Następnie laureaci konkursu prezentowali wyniki swojej pracy z I etapu, który polegał na zinterpretowaniu zebranych danych podczas badania ankietowego. Na zakończenie konferencji odbyło się uroczyste rozdanie nagród.

              Nasi gimnazjaliści uzyskali najwyższe miejsca w konkursie "Statystyka w karierze". Drużyna z klasy II A w składzie Adam Chrzanowski, Maciej Owczarek i Klaudia Frontczak zdobyła I miejsce, a tuż za nimi na II miejscu znalazła się drużyna z klasy II B, w skład której wchodzili Anita Garnysz, Aleksandra Wojtala i Jan Klepacz.

              Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Gimnazjaliści w Cinema City
            • Gimnazjaliści w Cinema City

            • 18.05.2018
            • 17 maja 2018 r., czwartek

              Avengers: Wojna bez granic nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Uczniowie klasy IIIC znają już wynik starcia z Thanosem. Wiedzą kto przeżył, a kto poświęcił życie w walce. Teraz przyszła kolej, żeby przeanalizować zakończenie i wydedukować, w jakim kierunku może potoczyć się historia w Avengers 4.

          • Znamy zwycięzców szkolnego konkursu „Moja Eko-Gmina”
            • Znamy zwycięzców szkolnego konkursu „Moja Eko-Gmina”

            • 18.05.2018
            • 17 maja 2018 r., czwartek

              Konkurs szkolny „Moja Eko- Gmina” w ramach Programu Edukacji Ekologicznej „ NIE – dla emisji pyłów i gazów” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

              Konkurs w klasach IV-VI. Bardzo wysoki poziom prac plastycznych.

              I miejsce- Dawid Rutkowski Va

              II miejsce- Katarzyna Klimczak VIb

              III miejsce- Dawid Persanowski kl Vb

              WYRÓŻNIENIA

              Igor Comporek

              Klaudia Paluch

              Amelia Woźna

              Maja Packa

              Łukasz Wira

              Natalia Paluch

              Maria Laskowska

              Marcelina Stoszek

              Dawid Turek

              Martyna Pytka

              Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.

          • 11 lat temu nasza szkoła przyjęła imię Orła Białego
            • 11 lat temu nasza szkoła przyjęła imię Orła Białego

            • 14.05.2018
            • 14 maja 2018 r., poniedziałek

              11 lat temu – 8 maja odbyło się uroczyste nadanie naszej szkole imienia  Orła Białego. Data ta doskonale wpisuje się w czas, w którym szczególnie pochylamy się nad naszą narodową historią. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji , a w naszej szkole z okazji obchodów rocznicy nadania imienia Orła Białego przypominamy o legendarnych początkach powstania państwa polskiego, o krwawych i trudnych  wydarzeniach w dziejach naszej Ojczyzny, o przynoszących  zaszczyt bohaterskich czynach naszych przodków,  skłaniamy się do refleksji nad własnym patriotyzmem, kultywujemy szacunek do symboli narodowych.  
              Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy VII A oraz chór szkolny, pod opieką pań: Ewy Patory i Magdaleny Przybylskiej.  
              Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu szkoły, wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor, która cofnęła się pamięcią do wydarzeń sprzed 11 lat i wspomniała, jak przedstawiciele - obecnie uczniowie klas trzecich gimnazjum ślubowali na sztandar szkoły,  opowiedziała, jak wyglądały obchody w kolejnych latach, przytoczyła wiersze i opowiadania, jakie stworzyli uczniowie o naszej szkole  i naszym Patronie.
              Po wystąpieniu Pani Dyrektor, głos zabrali  młodzi aktorzy , którzy przypomnieli zgromadzonej publiczności legendę o założeniu państwa polskiego, a także o powstaniu naszego godła. Ponadto uczniowie przybliżając chronologicznie ważne wydarzenia z historii Polski, zwracali uwagę na olbrzymie znaczenie Orła Białego, który jest symbolem walki o wolność, odwagi, bohaterstwa i dumy narodowej. Wypowiedzi narratorów przeplatane były pięknymi pieśniami patriotycznymi, a dwa układy taneczne, z wykorzystaniem białych i czerwonych materiałów symbolizujących polską flagę, wzbudziły zachwyt wśród zgromadzonej publiczności.
              W trakcie przedstawienia prezentowane były wizerunki
              Orła Białego - godła zmieniającego się na przestrzeni dziejów. I właśnie Tego Orła nasza szkoła przyjęła za Patrona. Orła, który jest naszym opiekunem, z którego możemy brać przykład i czerpać siły, z którego możemy być dumni.

          • "Świerszczykowe wierszyki" - etap szkolny
            • "Świerszczykowe wierszyki" - etap szkolny

            • 11.05.2018
            • 11 maja 2018 r., piątek

              W naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki". Tym razem dzieci deklamowały wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Wszystkie młode talenty podczas konkursu wspierali koledzy z klas I - III. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 12 uczniów.
              Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu. Trzymamy kciuki!!

          • „Avengers: Wojna bez granic” to wydarzenie w historii kina bez precedensu
            • „Avengers: Wojna bez granic” to wydarzenie w historii kina bez precedensu

            • 18.05.2018
            • 11 maja 2018 r., piątek

              Gimnazjaliści z IIIB już obejrzeli spektakularne starcie na śmierć i życie, przygotowywane od dekady i obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z innymi superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.

          • Piątek w kinie Helios w Sukcesji
            • Piątek w kinie Helios w Sukcesji

            • 18.05.2018
            • 11 maja 2018 r., piątek

              Są rzeczy, o które walczy się do samego końca. Bez względu na środki. W piątek klasy IIA i IIIA obejrzały w kinie Helios zabawną komedię pomyłek.

          • Spotkanie z pisarzem
            • Spotkanie z pisarzem

            • 09.05.2018
            • 9 maja 2018 r., środa

              W Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z pisarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży – Kazimierzem Szymeczko. Zostało zorganizowane w ramach akcji „Z książką na walizkach”, a uczestniczyli w nim uczniowie z klas szóstych.
              Na początku spotkania, pisarza oraz dzieci, przywitała Pani Elżbieta Świderek – pracownik Biblioteki Publicznej, a następnie gość w kilku zdaniach się przedstawił. Jak mówił, pierwszy jego literacki tekst ukazał się w 1996 roku w „Guliwerze”, a potem ukazywały się już jego opowiadania i książki. Pasjonuje się historią, dlatego też chętnie pisze na ten temat.  
              Dalsza część spotkania przebiegała już w formie rozmowy – dzieci zadawały pytania. Pytały m.in. o to ile książek napisał, co go skłoniło, by zostać pisarzem, dlaczego pisze książki na temat historii Polski, czy lubi czytać. Pisarz z chęcią przybliżył dzieciom kulisy swojego warsztatu pisarskiego, opowiedział wiele ciekawostek z zakresu historii Polski i odzyskanej przez Polskę niepodległości. Przy okazji pokazywał swoje książki, w tym: serię „Zdarzyło się w Polsce”, „A to historia”.  Przeczytał również fragment opowiadania ze zbioru „A to historia”, który spodobał się czytelnikom, bo był zrozumiały i napisany z dużym poczuciem humoru. Uczniowie czytając tę książkę z pewnością nie będą się nudzić. Dowiedzą się za to wielu ważnych rzeczy, poznają królów i królowe, daty wielkich bitew oraz wybitne postaci, które przez wieki kształtowały losy naszego kraju. Szymeczko przedstawia w kolejnych rozdziałach wydarzenia, które miały miejsce począwszy od chrztu Polski, przez I i II wojnę światową aż po negocjacje Okrągłego Stołu.
              Po spotkaniu uczniowie mogli kupić książki i otrzymać autografy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
              Książki Kazimierza Szymeczko znajdują się w zbiorach naszej biblioteki. Zapraszamy do czytania.

          • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna"
            • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

            • 08.05.2018
            • 8 maja 2018 r., wtorek

              Szanowni Państwo,

              W imieniu Centrum Rozwoju Lokalnego informujemy, że została ogłoszona VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Do udziału    w nim zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 4 do 13 lat z całej Polski.

              Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie tej informacji podległym Państwu jednostkom, które animują czas wolny najmłodszym, w tym poprzez zajęcia plastyczne.

              Prosimy również o publikację informacji na Państwa stronie internetowej. Mamy nadzieję, że zainteresuje ona najmłodszych mieszkańców i zachęci ich do wzięcia udziału w zmaganiach artystycznych.

              Konkurs jest organizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego. W tym roku patronat honorowy nad konkursem objął: Biskup Antoni Długosz.

              Partnerami akcji są: Stowarzyszenie Zbója Szczyrka, STARY MŁYN Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, Gmina Żarki i wydawnictwo Ewerro.

              Patronat medialny nad konkursem objął: Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

              Będziemy wdzięczni za wszelką okazaną pomoc w promocji konkursu wśród najmłodszych mieszkańców Państwa regionu.

              Informacja o konkursie znajduje się na stronie internetowej stowarzyszenia crl.org.pl.

               Z poważaniem,

              Janusz Bieńkowski prezes Centrum Rozwoju Lokalnego

          • Uczniowie poznali sposoby wykorzystania energii geotermalnej
            • Uczniowie poznali sposoby wykorzystania energii geotermalnej

            • 07.05.2018
            • 7 maja 2018 r., poniedziałek

              Uczniowie z klas piątych i szóstych udali się na wspólną wycieczkę do Uniejowa, gdzie główną atrakcją była zabawa na basenach termalnych. W czasie dwugodzinnego pobytu wszyscy mogli korzystać z basenów na świeżym powietrzu z podgrzewaną wodą, zjeżdżalni, które sprawiały najwięcej frajdy i jacuzzi. Beztroskiej zabawie na pływalni, pod okiem czujnych ratowników, nie było końca, a czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.
              Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „NIE dla emisji pyłów i gazów”, dlatego też po kąpieli uczniowie zwiedzali Geotermię Uniejów. Obejrzeli teren zakładu geotermalnego: odwiert produkcyjny PIG/AGH-2 oraz budynek ciepłowni geotermalnej i hybrydową elektrownię. Dowiedzieli się, że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą wiele korzyści – główną zaletą jest ochrona środowiska naturalnego przed emisją substancji szkodliwych i gazów cieplarnianych.
              Wszyscy wrócili z wycieczki uśmiechnięci.

          • "Jeszcze Polska nie zginęła..., czyli w drodze ku niepodległości"
            • "Jeszcze Polska nie zginęła..., czyli w drodze ku niepodległości"

            • 27.04.2018
            • 27 kwietnia 2018 r., piątek

              11 listopada 2018 roku mija 100. rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji, już od początku roku szkolnego, nasi uczniowie przygotowują się do obchodów tego ważnego święta biorąc udział w konkursach, tworząc gazetki czy przedstawienia z okazji świąt państwowych. Jednym z zaplanowanych działań rocznicowych był dzisiejszy konkurs historyczny. Jego celem było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej na temat walki i czynu niepodległościowego, a także krzewienie idei patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń oraz kształtowanie uczucia dla poszanowania polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego.
              Zadania konkursowe były zróżnicowane.  Uczniowie musieli dopisać daty do wydarzeń, rozpoznać postacie historyczne, uzupełnić tekst "Mazurka Dąbrowskiego" oraz "Roty", przyporządkować nazwisko wynalazcy do wynalazku itp. W sumie nasi młodzi Polacy musieli zmierzyć się z 12 zadaniami. Poradzili sobie znakomicie. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą, odpowiadając na większość konkursowych pytań.
              I miejsce zajęła drużyna w składzie: Julia Biernacka, Weronika Pierzchałka, Hubert Pytka.
              II miejsce zajęła drużyna w składzie: Julia Kosiada, Paulina Comporek, Mikołaj Rusinkiewicz.
              III miejsce zajęła drużyna w składzie: Aleksandra Milewska, Wiktoria Pach, Rafał Frączkowski.
              Wszystkim uczestnikom Pani Dyrektor Marzenna Opoka-Szewc wręczyła pamiątkowe dyplomy, pogratulowała zapału i zdobytej wiedzy.

          • Kolejne projekty zaprezentowane!
            • Kolejne projekty zaprezentowane!

            • 27.04.2018
            • 27 kwietnia 2018 r., piątek

              Ten tydzień zakończył się dla uczniów klas II B i III C prezentacją projektów, które przygotowywali w ramach przedmiotu "Wdrażanie do pracy metodą projektu".

              Zadaniem drugoklasistów było zebranie i opracowanie danych statystycznych dotyczących wybranego zagadnienia. Uczniowie przygotowali ankiety dla swoich szkolnych kolegów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, a następnie przygotowali wykresy i wnioski z nich płynące. W ten sposób wykorzystywali zdobytą wiedzę z zakresu matematyki i informatyki, ale też ćwiczyli kompetencje miękkie przydatne na rynku pracy (m.in. umiejętność pracy w grupie). Zadanie projektowe pozwoliło gimnazjalistom bliżej poznać społeczność naszej szkoły (i nie tylko!).

              Z kolei zadanie uczniów klasy trzeciej dotyczyło stworzenie internetowego bloga na temat wybranego przez gimnazjalistów zawodu. Zainteresowaniem grup projektowych cieszyły się zawód stylisty, fryzjerki, weterynarza, strażaka i informatyka. Uczniowie prezentowali wady i zalety pracy na danym stanowisku, zarys ścieżki edukacyjnej jaka stoi przed kandydatem do danego zawodu, informacje z danej branży. Uzupełnieniem była prezentacja wywiadów z przedstawicielami danej profesji, która pozwoliła uczniom bliżej poznać rynek pracy i ocenić atraktycjność danego zawodu. Informacje zebrane przez trzecioklasistów były także wskazówką w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

          • Patriotyzm nie musi być nudny i patriota to wcale nie męczennik. Ale ktoś, kto promuje i doskonali samego siebie. A tym samym swój kraj.
            • Patriotyzm nie musi być nudny i patriota to wcale nie męczennik. Ale ktoś, kto promuje i doskonali samego siebie. A tym samym swój kraj.

            • 26.04.2018
            • 26 kwietnia 2018 r., czwartek

              Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku  pozwoliła przetrwać naszym przodkom okres zaborów, przyczyniła się do zachowania tożsamości narodowej i w konsekwencji doprowadziła do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Zdaniem dwóch współautorów Ignacego Potockiego i Hugona Kołłątaja była „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”.
              Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VB oraz chór szkolny pod kierunkiem nauczycielek: Justyny Sochackiej i Magdaleny Przybylskiej przygotowali część artystyczną.
              Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie przybliżyli najważniejsze fakty z historii, które miały wpływ na uchwalenie Ustawy Rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przedstawili okoliczności, w jakich doszło do przyjęcia ustawy, wyjaśnili czego dotyczyła, jakie sprawy regulowała i dlaczego miała tak ważne znaczenie dla Polski.
              Przedstawienie wzbogacone zostało pieśniami o tematyce patriotycznej. A na zakończenie odśpiewano hymn naszej szkoły.
              Ten dzień był wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim obecnym na apelu rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm.

          • Przed ostateczną decyzją... wizyta w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze
            • Przed ostateczną decyzją... wizyta w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze

            • 26.04.2018
            • 26 kwietnia 2018 r., czwartek

              26 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.  Młodzież została zapoznana z ofertą edukacyjną liceum, zwiedziła szkołę oraz wzięła udział w zajęciach organizowanych w ramach dnia otwartego: spotkaniu z przedstawicielami służb mundurowych, pokazie musztry przygotowany przez uczniów klas mundurowych, ćwiczeniach  strzeleckich, przygotowanych przez Jednostkę Strzelecką 4008 z Łodzi, rozwiązywaniu zagadek i quizów z zakresu języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

          • Przedstawienie o tolerancji
            • Przedstawienie o tolerancji

            • 24.04.2018
            • 24 kwietnia 2018 r., wtorek

              Dnia 24 kwietnia gościliśmy w szkole podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -  Wychowawczego z Koluszek. Niepełnosprawna młodzież zaprezentowała uczniom klas III i IV przedstawienie „Poczwarka”,  poruszające problem osób odrzuconych i stygmatyzowanych w swoim środowisku. Przedstawienie było wstępem do warsztatów na temat tolerancji i akceptacji wobec inności, niepełnosprawności, które poprowadziła pani psycholog Aneta Szymańska-Klepacz.
              Mamy nadzieję, że przekaz przedstawienia mówiący o wartości i bogactwie, jakie każdy człowiek ma w sobie, pozostanie na długo w pamięci uczestników dzisiejszego spotkania.

      • Aktualny czas

        • Poniedziałek06.05.2024