• Wolontariusze sprzątali cmentarz parafialny w Kurowicach

• 03.11.2022
            • 27 października 2022 r., czwartek

Szkolny Klub Wolontariatu po raz kolejny zorganizował akcję „Sprzątanie grobów”. 18 wolontariuszy pod opieką p. M. Biernackiej wybrało się po lekcjach na Cmentarz Rzymskokatolicki Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach. Młodzież uzbrojona w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiła do pracy i zaczęła wielkie porządki. Wolontariusze sprzątali zapomniane nagrobki, grabili liście w alejkach między grobami. Odwiedzili także Grób Nieznanych Żołnierzy – oddając hołd poległym za ojczyznę.

Dzięki tej akcji uczniowie nauczyli się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsca pamięci o naszych zmarłych. Ponadto była to lekcja odpowiedniego zachowywania się w miejscach pamięci narodowej oraz publicznych.

• Strachy na lachy, duchy do poduchy w Teatrze Piccolo w Łodzi

• 02.11.2022
            • 27 października 2022 r., czwartek​​​​​

Dzieci z grup przedszkolnych: Wiewiórki i Zajączki z Woli Rakowej wybrały się na wycieczkę do Teatru Piccolo w Łodzi na spektakl pt. „Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”. Scenariusz tego spektaklu został oparty na kanwie znanej baśni o Złotej Kaczce.

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały niezwykle widowiskową, pełną humoru i piosenek bajkę, w atrakcyjny sposób łączącą żywy plan aktorski z animacją lalek i grą aktorów. Były także zachwycone piękną dekoracją. Z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Razem z Panem Bajarzem szukały w lochach zamku Złotego Jaja. A gdy Pan Bajarz, wystraszony zamieszkującymi w zamczysku duchami, porzucił błyszczące znalezisko i uciekł, i gdy Złote Jajo wpadło w ręce złej, chciwej oraz podstępnej Czarownicy z Bagien, która postanowiła je sobie przywłaszczyć, przedszkolaki razem z Duchem Starego Zamku postanowiły pokrzyżować niecne plany Wiedźmy. Na scenie pojawił się dobry duszek i jak to z reguły w bajkach bywa – dobro zwyciężyło nad złem... i wszystko szczęśliwie się zakończyło. Sprytne pomysły bohaterów spektaklu oraz aktywna pomoc przedszkolaków sprawiła, że Czarownica została pokonana i ukarana, a Książę Kaczogrodu odczarowany.

Po spektaklu czekała jeszcze na dzieci niespodzianka - konkursy i zagadki.

• Środa08.05.2024