• Spotkanie przedszkolaków z Panem Policjantem

• 11.10.2022
            • 27 września 2022 r., wtorek

W ramach konkursu „Bezpieczna droga do przedszkola” dzieci spotkały z policjantem, dzielnicowym ze Rzgowa. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki dowiedziały się , jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem oraz noszenie kasku podczas jazdy rowerem. Kolejną ważną kwestią poruszoną przez stróża prawa było zaprezentowanie pozycji obronnych np. podczas spotkania na drodze groźnego psa. Dzieci miały możliwość ułożenia się w tej pozycji oraz podzielenia się własnymi doświadczeniami w tej kwestii. Ponadto przedszkolaki mogły zadawać panu policjantowi pytania dotyczące jego pracy a on chętnie na nie odpowiadał. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami ze strony przedszkolaków.

• Czwartek09.05.2024