• Uczniowie poznali sposoby wykorzystania energii geotermalnej

• 07.05.2018
            • 7 maja 2018 r., poniedziałek

Uczniowie z klas piątych i szóstych udali się na wspólną wycieczkę do Uniejowa, gdzie główną atrakcją była zabawa na basenach termalnych. W czasie dwugodzinnego pobytu wszyscy mogli korzystać z basenów na świeżym powietrzu z podgrzewaną wodą, zjeżdżalni, które sprawiały najwięcej frajdy i jacuzzi. Beztroskiej zabawie na pływalni, pod okiem czujnych ratowników, nie było końca, a czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.
              Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „NIE dla emisji pyłów i gazów”, dlatego też po kąpieli uczniowie zwiedzali Geotermię Uniejów. Obejrzeli teren zakładu geotermalnego: odwiert produkcyjny PIG/AGH-2 oraz budynek ciepłowni geotermalnej i hybrydową elektrownię. Dowiedzieli się, że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą wiele korzyści – główną zaletą jest ochrona środowiska naturalnego przed emisją substancji szkodliwych i gazów cieplarnianych.
              Wszyscy wrócili z wycieczki uśmiechnięci.

• Poniedziałek29.04.2024