• Śniadanie Daje Moc

• 13.02.2018
            • 8 listopada 2017 r., środa

"Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!"
              Od końca września do połowy grudnia uczniowie III B wspólnie z wychowawcą brali udział w prozdrowotnym programie „Śniadanie Daje Moc”, w ramach jego realizacji zespół klasowy przeprowadził szereg zadań, były to  „Misje Śniadaniowe”, na temat zdrowego odżywiania oraz właściwych nawyków żywieniowych. Niektóre misje uczniowie wykonywali w domu, inne w szkole np. zorganizowanie Dnia Kaszy, przygotowanie zawodów sportowych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, gdzie motywem przewodnim były warzywa i owoce. Finałem był Dzień Śniadanie Daje Moc – przygotowanie zdrowego śniadania, na które została zaproszona pani dyrektor, wicedyrektorzy, uczniowie  z naszej szkoły z klas I – III,  uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami z  Bukowca i Woli Rakowej, włodarze naszej gminy oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Podczas tej uroczystości uczniowie z klasy III B przedstawili w formie krótkiego przedstawienia ideę tego dnia, a potem reprezentanci każdej klasy wzięli udział w Wielkim Turnieju Niedojadków sprawdzającym wiedzę na temat 12 zasad zdrowego odżywiania, sprawność oraz współpracę w grupie. Punktem kończącym wydarzenie było wspólne śniadanie przygotowane przez rodziców dzieci z klas I – III naszej szkoły. Było smacznie! Było zdrowo, radośnie i kolorowo!!!

• Lekcja muzealna w Pałacu w Nieborowie

• 25.02.2018
            • 10 października 2017 r., wtorek

Uczniowie z klasy VIA, VIB i VIIB byli uczestnikami niecodziennej lekcji. Zajęcia odbywały się w Pałacu Radziwiłłów. Uczniowie zwiedzając barokową magnacką rezydencję ujrzeli oryginalne eksponaty, meble z przełomu XVIII i XIX stulecia ozdobne piece kaflowe. ceramikę artystyczną oraz  portrety rodu Radziwiłłów. Poznali ciekawostki z życia domowników. Dowiedzieli się, jak wyglądało życie w Pałacu. Na koniec uczestnicy zagrali w kalambury i utrwalili sobie najistotniejsze wiadomości o nieborowskich zabytkach.

• Uroki jesieni w rogowskim arboretum

• 25.02.2018
            • 26 września 2017 r., wtorek

Uczniowie z klas piątych oraz ich wychowawcy pojechali do arboretum, by zaobserwować oznaki jesieni. Spacerując po największym parku w Polsce mogli podziwiać wszystkie odcienie żółci i czerwieni na liściach różnych gatunkach klonów . Poznali nieznane dotychczas gatunki roślin, usystematyzowali wiedzę na temat gatunków rodzimych. Po spacerze z przewodnikiem, uczniowie zakupili rośliny doniczkowe, by mieć pamiątkę z wycieczki.

• Podróż do granic Wszechświata

• 23.02.2018
            • 14 września 2017 r., czwartek

Klasy IVa, IVb oraz IVc wzięły udział w integracyjnej wycieczce do Krasiejowa. Uczniowie odwiedzili 300-metrowy Tunel Czasu - miejsce magiczne, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Kapsułą Czasu udali się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przenieśli się w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznali kolejne etapy kształtowania się naszej planety. Byli świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na ich oczach narodziła się Ziemia, powstała atmosfera i pierwsze formy życia. Zajrzeli w głębiny paleozoicznych mórz, podziwiając ich mieszkańców. Obejrzeli wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii połączonej z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych. Poza tym dzieci przeżyły pierwszy interaktywny lot w Kosmos.
              W przerwie atrakcją był Plac Zabaw z 12-metrową wieżą, z której dzieci zjeżdżały rurami  na trzech kondygnacjach, osiągając znaczne prędkości.

• Niedziela05.05.2024