Bezpieczeństwo w sieci - pogadanki prowadzone przez policję
- 18.01.2019
18 stycznia 2019 r., piątek
W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole odbyła się kolejna już prelekcje na temat cyberprzemocy w sieci. Tym razem uczestnikami spotkania z funkcjonariuszami byli uczniowie klasy VIII b.
Podczas lekcji omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy fizycznej: szarpanie, popychanie, kopanie…, psychicznej: obrażanie, wyzywanie, wulgarne słownictwo… oraz przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Dzielnicowy nie tylko poruszył tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny. Wskazywał na zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania bezpieczeństwa w szkole wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania. Ostrzegał przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci.
Zachęcał uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób.
Oni wiedzą... o zagrożeniach w sieci
- 15.01.2019
15 stycznia 2019 r., wtorek
Czwartoklasiści wiedzą jakie zagrożenia niesie za sobą niewłaściwe wykorzystanie zasobów Internetu. Pokazali to na lekcji TIK-u, podczas której chętni uczniowie zaprezentowali różne scenki rodzajowe. Przedstawili do czego może prowadzić zjawisko hejtu w Internecie, jakie pozytywne i negatywne skutki może nieść za sobą publikowanie w serwisach społecznościowych różnych treści na swój (i nie tylko swój) temat. Scenki, choć krótkie, pozwoliły zastanowić się nad wpływem Internetu w realnym życiu.
Coraz bliżej ŚWIĘTA!!!
- 27.01.2019
20 grudnia 2018 r., czwartek
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy VIa pod opieką p. Jolanty Orlicz oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Magdaleny Przybylskiej przygotowali przedstawienie, w trakcie którego opowiedzieli o tradycjach kultywowanych w czasie świąt. Świecąca choinka, opłatek, sianko na stole wigilijnym czekające na Dzieciątko Jezus wzbogacają chwile, które jednoczą wszystkich. Było bardzo klimatycznie i uroczyście, a piękny śpiew kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Czwartoklasiści również swoje filmy mają...
- 18.12.2018
18 grudnia 2018 r., wtorek
Uczniowie klasy IV a na lekcji TIK zaprezentowali stworzone przez siebie filmy dotyczące życia szkolnego i nauki w naszej szkole. Zadanie, choć nie łatwe, okazało się dla czwartoklasistów być świetnym ćwiczeniem pracy w grupie i co równie ważne, pogłębiało ich umiejętności obsługi urządzeń multimedialnych. Wiele emocji wzbudziła nie tylko prezentacja filmów, ale też cała praca nad projektem.
Prace uczniów można obejrzeć poniżej.
W karnawale wszyscy bawią się wspaniale!
- 24.01.2018
24 stycznia 2018 r., środa
Samorząd szkolny zorganizował dla uczniów z klas VII i gimnazjalistów bal, na który wiele osób przybyło w przebraniu. Niektórzy w swych strojach byli nie do rozpoznania, inni wykazali się inwencją twórczą - pięknie się umalowali, był diabeł, strażacy, Pipi Lansztrung…
Didżeje spisali się na medal, prezentując świetne, zróżnicowane utwory, starsze i najnowsze hity. Nie zabrakło zbiorowego tańca – belgijki, który dostarczył dużo zabawy i humoru.
Takim radosnym akcentem uczniowie kończą I semestr, a to oznacza, że FERIE tuż, tuż...
Bal karnawałowy
- 24.01.2018
23 stycznia 2018 r., wtorek
I semestr dobiega końca. Oceny wystawione. Można się zrelaksować.
Tego dnia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Imprezę, w odświętnie udekorowanej sali, przy dźwiękach dyskotekowej muzyki, rozpoczęły dzieci z oddziałów przedszkolnych, następnie uczniowie z klas I-III, a na koniec sala wypełniła się uczniami z klas IV-VI. Podczas balu dzieci wspaniale prezentowały się w kolorowych strojach karnawałowych. Na parkiecie wirowały królewny, wróżki, czarodzieje, piraci, kowboje i inne barwne postacie z bajek. W czasie balu dzieci mogły napić się soku oraz zjeść słodkiego batonika, by mieć energię do dalszej zabawy.
Na balu emocji, radości i uśmiechów było co nie miara. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu wspaniałych przeżyć.
Wielopokoleniowe spotkanie z książką
- 26.01.2018
19 stycznia 2018 r., piątek
„CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA” pod takim hasłem odbywały się w klasach I-III spotkania dzieci z rodzicami i dziadkami. Celem akcji było zwrócenie uwagi na to, jak ważne i pozytywne relacje wytwarzają się podczas wspólnego, rodzinnego czytania. Obcowanie z książką rozbudza dziecięcą wyobraźnię, dostarcza emocji i radości, poszerza wiedzę o świecie, przynosi dobre wzorce zachowań. Codzienne czytanie to świetnie spędzony razem czas, wzmacnianie więzi i budowanie pozytywnych relacji międzypokoleniowych.
Podczas spotkania uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi czytali wiersze Brzechwy i Tuwima, „Mikołajka”, fragment książki A. Lindgren„ Emil ze Smalandii” oraz opowiastki o życiu na wsi. Akcja przebiegała w ciepłej rodzinnej atmosferze. Dziękujemy za wspólnie spedzony czas.
Dzień Babci i Dziadka
- 24.01.2018
19 stycznia 2018 r., piątek
Uczniowie z klasy drugiej zaprosili swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji Ich święta. W wierszykach, piosenkach i na filmikach wyrażali swą wdzięczność, szacunek i miłość, dziękując za troskę i okazywane dobro. Na koniec drugoklasiści wręczyli gościom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej zaproszono wszystkich Dziadków na słodki poczęstunek, w trakcie którego robiono sobie zdjęcia, wspólnie czytano książki.
Była to niezwykle udana uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Dziadkowie czuli się wyjątkowo dobrze, bo czy może być coś piękniejszego, niż chwile spędzone z wnukami?
Podziękowania należą się również rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.
Z wizytą na komisariacie policji
- 24.01.2018
16 stycznia 2018 r., wtorek
Przedszkolaki odwiedziły komisariat policji w Koluszkach. Dzieci dowiedziały się, na czym polega policyjna służba. W trakcie zwiedzania obejrzały strzelnicę, salę odpraw, salę przesłuchań z lustrem weneckim. Pan technik z kryminalistyki pokazał dzieciom, w jaki sposób pobiera się odciski palców. Ten punkt programu okazał się dla przedszkolaków najciekawszy.
Wyjazd dostarczył dzieciom wspaniałych wrażeń. Była to również doskonała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie.
My, uczniowie I klasy, Tobie, książko przyrzekamy...
- 28.01.2018
22 grudnia 2017 r., piątek
„Pasowanie na Czytelnika” uczniów z klasy I to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Aby zapoznać dzieci z księgozbiorem biblioteki, jej regulaminem, zasadami postępowania z książką, a przede wszystkim, by zachęcić do czytania, bibliotekarz, wspólnie z uczennicami z klasy VI, przygotował uroczystość pasowania na czytelnika. Do biblioteki zawitały krasnoludki i duch biblioteki, którzy zadawali pierwszakom zagadki, opowiadali o zaletach czytania, przedstawili prośby książki. Potem nastąpił najważniejszy moment spotkania, czyli uroczyste złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klasy I otrzymali książki i dyplomy.
Miejmy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Przedstawienie bożonarodzeniowe
- 25.01.2018
21 grudnia 2017 r., czwartek
Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. 21 grudnia br. uczniowie obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe. W poszczególne role wcielili się uczniowie kl. III A, którzy budowali postaci sceniczne, doskonale operując głosem i mimiką. Wyobraźnię widzów pobudziła także ciekawa scenografia i atrakcyjne kostiumy. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu solistek i chóru szkolnego, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Spektakl okazał się niezwykle wzruszający, a gromkie brawa świadczyły o uznaniu publiczności dla młodych aktorów. Po występie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Marzenna Opoka-Szewc, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
W tym dniu nie mogło zabraknąć specjalnego gościa. Był to Mikołaj, który przybył z Laponii, by wręczyć grzecznym dzieciom z klas I - III słodkie podarunki.
Lekcja historii z czasów Drugiej Wojny Światowej
- 24.01.2018
16 stycznia 2018 r., wtorek
Młodzież gimnazjum i klas siódmych uczestniczyła w spotkaniu z panem Piotrem Firkowskim, który przedstawił historę swojego ojca - Mirosława Firkowskiego. Był on więźniem trzech obozów koncentracyjnych.
Wspomnienia zostały przedstawione w filmie "Dzień jak co dzień - jeden dzień z życia w Auschwitz". Uczestnicy usłyszeli wiele smutnych historii z życia pana Mirosława ps. "Sławek", który często mawiał: ABY TO NIGDY SIĘ NIE POWTÓRZYŁO...
Podczas prelekcji uczniowie mogli posłuchać HYMNU OBOZOWEGO, pieśni patriotycznej - "BAGIENNI ŻOŁNIERZE" i poznać historię ich powstania. Pan Piotr przybliżył uczniom treść książki autorstwa jego ojca pt: "Przez trzy kacety".
Lekcja nie tylko wzbogaciła wiedzę, ale uwrażliwiła serca młodych ludzi i uczuliła na zło wojny.
Wycieczka uczniów naszej szkoły do teatru ROMA w Warszawie na spektakl "Piloci"
- 25.01.2018
15 grudnia 2017 r., piątek
W dniu 15 grudnia br. odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do teatru ROMA w Warszawie na spektakl "Piloci". Ta musicalowa opowieść o miłości warszawskiej aktorki kabarateowej, Niny i pilota wojskowego Jana wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Uczniom podobała się nie tylko ciekawa fabuła, osadzona na tle wydarzeń II wojny światowej, ale też kostiumy, niebywała cyfrowa scenografia oraz zapadająca w pamięć choreografia. Wszyscy zgodnie uznali, że wyjazd zapamiętają na długo.
Lekcja teatralna w teatrze
- 17.01.2018
12 stycznia 2018 r., piątek
Klasy piąte i szóste były na przedstawieniu przygotowanym przez wrocławski teatr Artens. W spektaklu zatytułowanym „Magia teatru” główny bohater Neyo spotyka Morfeusza – greckiego boga snu i hipnozy, który pomaga mu zrozumieć, czym jest teatr. Zarówno Neyo, jak i widzowie, poznają charakterystyczne cechy teatrów z różnych epok (starożytnej Grecji, XVI w. komedię dell’arte z Wenecji, szekspirowski z Anglii, XIX w. z Polski – na przykładzie fragmentu „Zemsty”).
Neyo oraz uczniowie w bardzo przystępny sposób przybliżyli sobie również słownictwo i przeróżne ciekawostki (np. zwyczaje i przesądy) związane z teatrem.
Magia ukryta w słowach
- 26.01.2018
15 grudnia 2017 r., piątek
Po dwóch uczestników z klas I – VII, którzy pomyślnie przeszli eliminacje klasowe, wzięło udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt. ,,Wiersz mojego ulubionego poety" zorganizowanym przez bibliotekę szkolną i publiczną. Każdy z uczniów przygotował recytację jednego dowolnie wybranego wiersza. Komisja konkursowa brała pod uwagę: interpretację tekstu, opanowanie pamięciowe, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. W wyniku pracy komisji wyłoniono laureatów w trzech kategoriach wiekowych:
I grupa: klasy I – III
I miejsce – Wiktoria Jeż
Wyróżnienie – Adam Kruszyński
II grupa: klasy IV – V
I miejsce – Martyna Pytka
Wyróżnienie – Marcelina Stoszek
III grupa: klasy VI - VII
I miejsce – Marika Hachuła
Wyróżnienie – Martyna Pietrzko
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
"Morderstwo w Orient Expressie" - zagadka kryminalna dla gimnazjalistów
- 25.01.2018
15 grudnia 2017 r., piątek
W dniu 15 grudnia br. uczniowie klasy III B gimnazjum udali się na wycieczkę do Cinema City w Manufakturze. Celem wycieczki było obejrzenie filmu "Morderstwo w Orient Expressie" (reż. Kenneth Branagh), którego scenariusz powstał na podstawie książki Agathy Christie pod tym samym tytułem. Gimnazjalistów zainteresowała zagadka kryminalna, którą do rozwiązania miał główny bohater - Hercules Poirot, dzięki czemu wszyscy zgodnie uznali wyjazd za udany.
Wyjazd do teatru
- 24.01.2018
12 stycznia 2018 r., piątek
Dwie grupy przedszkolne 5 i 6-latki wzięły udział i w przedstawieniu przygotowanym przez aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia. Spektakl „Zaklęte granie” przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują w prezencie wymarzone tablety. Dając je, rodzice zastrzegają, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady (pomijając fakt nieposłuszeństwa), może stać się przyczyna kłopotów i niebezpieczeństw.
Problemy zaczynają się, gdy bohaterowie, pod nieobecność rodziców, zapominają o przestrogach, łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń. Tomek i Zuzia, przeżywają wiele niespodziewanych zdarzeń, które sprawiają, że w końcu zrozumieją, iż przestrogi rodziców były mądre i miały głębokie uzasadnienie. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia.
Spektakl podobał się wszystkim uczniom. Jego treść była bardzo pouczająca, a interesujący sposób przekazu na długo pozostanie w pamięci.
Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
- 27.01.2018
1 grudnia 2017 r., piątek
„Tajemniczo, fantastycznie, przygodowo…” pod takim hasłem odbyła się, w naszej szkole, czwarta edycja konkursu. Gościliśmy przedstawicieli z trzech szkół, ze: Szkoły Podstawowej z Bedonia, Szkoły Podstawowej z Bukowca, Szkoły Podstawowej z Rokicin, byli również reprezentanci z naszej szkoły. Każdą szkołę reprezentował 3-osobowy zespół. Uczniowie zmagali się z różnego typu zadaniami. Był test, rozpoznawanie bohaterów, odgadywanie „Kto to powiedział?, pytania od 1 do… Najwięcej emocji dostarczyło zadanie wykonywane na tabletach. Były to pytania zamknięte . Uczniowie oprócz znajomości książek musieli wykazać się refleksem i jak najszybciej zaznaczać prawidłowe odpowiedzi. Wszyscy zawodnicy wykazali się niezwykłą wiedzą, a najlepszymi czytelnikami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Rokicin. Serdecznie gratulujemy.
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o AIDS
- 25.01.2018
30 listopada 2017 r., czwartek
W dniu 30 listopada 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS, w którym udział brało 6 szkół z Łodzi oraz Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Głównym celem konkursu było spopularyzowanie wiedzy młodzieży na temat profilaktyki HIV/AIDS. Nasza drużyna, w składzie Julia Dubla, Klaudia Frontczak i Adam Chrzanowski wywalczyli II miejsce w konkursie wiedzowym. W konkursie plastycznym NIE DAJ SZANSY AIDS zwyciężyła Oliwia Klimczak, a Maksymilian Szeląg zajął III miejsce. Na zakończenie zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Andrespol oraz przez Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Łodzi.
- Czwartek04.03.2021
- Aktualności Przedszkole
- Pokaż
Archiwum aktualności