• Lektury szkolne

        • W roku szkolnym 2018/2019

        •  

          Klasa I

          1. Jackob i Wilhelm Grimm – „Jaś i Małgosia”, „Muzykanci z Bremy”
          2. Maria Kownacka – „Plastusiowy pamiętnik”
          3. Hans Chrystian Andersen „Nowe szaty cesarza”
          4. Jan Brzechwa – „Leń”, „Żaba”, „Przyjście lata”, „Sójka”
          5. Waldemar Cichoń  - „Cukierku, ty łobuzie!”
          6. Charles Perrault – Śpiąca królewna”
          7. Tove Jansson – „Opowiadania z Doliny Muminków”
          8. Wanda Chotomska – „Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy"

          Klasa II 

          1. Hans Chrystian Andersen – „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”
          2. Barbara Kosmowska – „Dziewczynka z parku”
          3. Grzegorz Kasdepke – „Detektyw Pozytywka”
          4. Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”
          5. Alina i Czesław Centkiewiczowie – „Zaczarowana zagroda”
          6. Justyna Bednarek – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
          7. Danuta Parlach – „Kapelusz Pani Wrony”
          8. Maria Terlikowska – „Drzewo do samego nieba”
          9. Łukasz Wierzbicki – „Afryka Kazika”
          10. Mira Jaworczakowa – „Oto jest Kasia”

          Klasa III

          1. Hans Chrystian Andersen – „Calineczka”
          2. Roman Pisarski – „O psie który jeździł koleją”
          3. Łukasz Wierzbicki – „Afryka Kazika”
          4. Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”
          5. Hugh Lofting – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
          6. Julian Tuwim – „Wiersze dla dzieci”
          7. Jan Brzechwa – „Brzechwa dzieciom”

          Klasa IV

          LEKTURY OBOWIĄZKOWE 

          1. Jan Brzechwa „Akademia pana Kleksa”
          2. Janusz Christa – „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
          3. René Goscinny, Jean-Jascques Sempé – „Mikołajek”
          4. Joanna Olech – „Dynastia Miziołków”
          5. Frances Hodgson Burnett – „Tajemniczy Ogród”
          6. Małgorzata Musierowicz – „Opium w rosole”

           LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE

          1. Kornel Makuszyński – „Panna z mokrą głową”
          2. Maria Kownacka – „Dzieci z leszczynowej górki”

          Klasa V

          LEKTURY OBOWIĄZKOWE

          1. Henryk  Sienkiewicz – „W pustyni i w puszczy”
          2. Ferenc Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”
          3. Bolesław Prus – Katarynka”
          4. Andrzej Maleszka – „Magiczne drzewo”
          5. Kornel Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy”
          6. Clive Staples Lewis – „Opowieści z Narnii”

          LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE

          1. Marcin Kozioł „Skrzynia Władcy Piorunów”

          Klasa VI

          LEKTURY OBOWIĄZKOWE

          1. Irena Jurgielewiczowa – „Ten obcy”
          2. Kornel Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy”
          3. Lucy Maud Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”
          4. Alfred Szklarski – „Tomek w krainie kangurów”
          5. Anna Onichimowska – „Duch starej kamienicy”

          LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE

          1. Małgorzata Musierowicz – „Kłamczucha”
          2. J.R.R. Tolkien – „Hobbit”

          Klasa VII

          LEKTURY OBOWIĄZKOWE

          1. Aleksander Fredro – „Zemsta”
          2. Karol Dickens – „Opowieść wigilijna”
          3.  Adam Mickiewicz – „Dziady” cz. II
          4.  Juliusz Słowacki – „Balladyna”
          5.  Henryk Sienkiewicz – „Latarnik”
          6.  Melchior Wańkowicz „Ziele na kraterze”

          LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE

          1.  Henryk Sienkiewicz – „Krzyżacy”
          2.  Ernest Hemingway – „Stary człowiek i morze”
          3.  Agatha Christie – „Dwanaście prac Herkulesa”

          Klasa VIII

          1. Adam Mickiewicz – „Pan Tadeusz”
          2. Henryk Sienkiewicz – „Quo vadis”
          3. Stefan Żeromski – „Syzyfowe prace”
          4. Aleksander Kamiński – „Kamienie na szaniec”
          5. Antoine de Saint-Exupery – „Mały Książę”

          LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE

          1. Arkady Fiedler „Dywizjon 303”
          2. Éric-Emmanuel Schmitt – „Oskar i pani Róża”
          3. Barbara Kosmowska – „Pozłacana rybka”
          4. Nancy H. Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”

          Klasa III Gimnazjum

          1. Sofokles – „Antygona”
          2. Juliusz Słowacki – „Balladyna”
          3. Barbara Kosmowska – „Pozłacana rybka”
          4. Jerome David Salinger – „Buszujący w zbożu”
          5. Ewa Nowak – „Yellow Bahama w prążki”
          6. Éric-Emmanuel Schmitt – „Oskar i pani Róża”
          7. Molier – „Skąpiec”
    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Kurowicach, ul. Szkolna 1
      • sekretariat@kurowice.edu.pl
      • sekretariat@kurowice.edu.pl
      • tel/fax (0 42) 214 00 84
      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach Kurowice ul. Szkolna 1 95-006 Brójce