• Wydarzenia

     • Przedszkolaki z wizyta w bibliotece

     • 27 kwietnia 2021 r., wtorek

      W piątek 23 kwietnia 2021 r obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup przedszkolnych udały się do szkolnej biblioteki na niecodzienną lekcję poprowadzoną przez panią bibliotekarkę. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego najpierw zostały zapoznane z regulaminem wypożyczalni. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książeczki. Przedszkolaki oglądały książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały przeczytanej im bajki. Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami znanych im z bajek i baśni. 
      Celem zajęć było zapoznanie młodych czytelników z biblioteką jako instytucją kultury, a równocześnie miejscem przyjaznym dzieciom oraz uświadomienie, jak ważna jest rola książki w życiu człowieka.

      Więcej zdjęć

       

       

     • Wyjazd do teatru

     • 5 marca 2021 r., piątek

       

      Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych udały się do teatru Piccolo na przedstawienie  pod tytułem „Doktor Nieboli". Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Kiedy dzieci  dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz lalki. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na deskach teatru. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przyglądały się zabawnej i rozśpiewanej opowieści o dobrym Doktorze Nieboli, który pokonywał wszelkie zagrożenie, żeby uratować chore zwierzęta. W pełnej niebezpieczeństw i zwrotów akcji podróży do Afryki towarzyszyły mu dwie pielęgniarki. Na drodze do celu stał niebezpieczny i nielubiący zwierząt czarny charakter – Czarny Piotr. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu były z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

     • Prehistoryczne odkrycia

     • 26 lutego 2021 r.,  piątek

      W naszym przedszkolu odbył się „DZIEŃ DINOZAURA” .
      W prehistoryczny świat przeniosły nas kąciki w salach, które zamieniły się w prawdziwe jurajskie parki. Dzieci brały udział w różnorodnych grach, zabawach, kolorowały ulubione dinozaury, wykonały prace plastyczne.
      Największą radość u dzieci wzbudziło jednak zabawę w dopasowywanie śladów pozostawione przez dinozaury, wykopaliska i układanie szkieletów dinozaura. Były również doświadczenia - wybuch wulkanu.  Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały albumy 3D i słuchały informacji dotyczących dinozaurów. Najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło spotkanie z ogromnym Dinozaurem.

      Więcej zdjęć

     • Bal karnawałowy

     • 12 lutego 2021 r., piatek

      12.02 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na którym zagościły najbarwniejsze postaci znane z dziecięcych bajek, opowiadań, a także inne, które stworzyła dziecięca wyobraźnia. Tańcom i zabawie nie było końca, przebierańcy chętnie brali udział w przeróżnych grach i zabawach z chustą animacyjną oraz innymi przyborami. W trakcie balu odwiedził je nawet clown, który pokazał wiele magicznych sztuczek. Na koniec każdy gość otrzymał słodki poczęstunek i wrócił do swojej baśniowej krainy obiecując, że za rok znów się zobaczymy.

      Więcej zdjęć

     • Dzień Pizzy u "Bystrzaków"

     • 9 lutego 2021 r.,  wtorek

       

      Tego dnia przedszkolaki z grupy „Bystrzaki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy.

      Na początku  dzieci obejrzały prezentację i poznały historię pizzy oraz dowiedziały się. z którego kraju pochodzi . Następnie wymieniały składniki potrzebne do przygotowania ciasta na pizzę oraz zapoznały się z etapami jej przyrządzania .

      Na koniec dzieci  zmieniły się we włoskich kucharzy  i stworzyły  swoją własną papierową pizzę,  rzucały kostką losując swój składnik pizzy, który następnie umieszczały na dużym papierowym spodzie. Po przyklejeniu wszystkich składników przedszkolaki wspólnie pokolorowały swoje dzieło.  Były to bardzo ciekawe i niecodzienne zajęcia.

       

      Więcej zdjęć

     • Kochani, dziś okazja rzadka. Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.

     • 22 stycznia 2021 r., piątek

      Dzień Babci i Dziadka to dzień szczególny oraz radosny dla wnucząt małych i dużych. W dniu 21 i 22 stycznia 2021 roku przedszkolaki  z grup Skrzaty, Koty oraz Odkrywcy przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadków słowno - muzyczne niespodzianki. Występy artystyczne zostały nagrane dzięki czemu Babcie i Dziadkowie mogli obejrzeć program artystyczny w swoich domach. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych laurek. Niestety w tym roku wizyty seniorów w naszym przedszkolu  były niemożliwe ze względu na obostrzenia sanitarne. Natomiast dzieci z grup Bystrzaki oraz Sówki przygotowały dla swoich babć i dziadków upominki- kwiatki wraz ze swoimi zdjęciami.

      Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób w małej części wnuczęta sprawiły radość  swoim ukochanym babciom i dziadkom.

       

      Więcej zdjęć

     • Dyplomy i upominki rozdane

     • 19 stycznia 2020 r., poniedziałek

      19.01.2021r nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów wszystkim tym przedszkolakom, którzy wzięli udział w konkursie "Piernikowa ozdoba choinkowa". Prace były piękne, pomysłowe i pracochłonne. Trudno było wybrać najładniejsze, dlatego Jury zdecydowało przyznać pierwsze miejsce każdemu uczestnikowi.. Wszystkie dzieci otrzymały upominek.

      Więcej zdjęć

     • Ciekawe ferie w przedszkolu

     • 4-17 stycznia 2021 r.

      Tegoroczne ferie zimowe trwały od 4 do 17stycznia na ten czas w przedszkolu zaplanowaliśmy szereg ciekawych zajęć mających na celu zapewnienie kreatywnego i atrakcyjnego dla dzieci spędzania czasu.

      W tym roku zima wyjątkowo dopisała. Było mroźno, biało i pięknie. To wspaniały czas na sanki i lepienie bałwanków i nie zabrakło tego w naszym przedszkolu. Dzieci korzystały z zimowej aury wychodząc do przedszkolnego ogrodu, gdzie oprócz zimowych szaleństw, dokarmiały również ptaki wsypując ziarenka do naszych karmników. U przedszkolaków, w czasie ferii dużo się działo. Na każdy dzień przewidziane były różne ciekawe aktywności, dzieci tworzyły interesujące prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, śpiewały i tańczyły w rytm zimowych piosenek, wystawiały teatrzyki. Głównym celem ferii zimowych była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego przedszkolaka miał zagościć uśmiech.

       

      Więcej zdjęć

     • "Piernikowa ozdoba choinkowa" - rozstrzygnięcie konkursu

     • 22 grudnia 2020 r., wtorek

      Dnia 22.12.2020 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu bożonarodzeniowego pod tytułem.: „Piernikowa ozdoba choinkowa.” Zadaniem dzieci było wykonanie ozdoby choinkowej z ciasta piernikowego a następnie ozdobienie jej. Technika wykonania pracy była dowolna.

      Na konkurs wpłynęło 55 ozdób! Oznacza to, że blisko połowa dzieci, uczęszczających do przedszkola, wzięła w nim udział. Bardzo nas cieszy tak duże zaangażowanie dzieci, jak również rodziców. Prace wykonane przez dzieci oraz ich rodziców były bardzo różnorodne, pomysłowe oraz niezwykle twórcze. Po burzliwych obradach komisja zdecydowała o przyznaniu nagród wszystkim uczestnikom (upominki i dyplomy czekają na powrót wszystkich dzieci do przedszkola po feriach) .

      Wszystkie piernikowe ozdoby zostały zawieszone na naszej szkolnej choince oraz na tablicy w holu szkoły, gdzie unosi się  ich cudowny zapach.

      Zdjęcia

     • Świąteczny czas w przedszkolu

     •  22 grudnia 2020 r,, wtorek

      Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Również nasze Przedszkolaki były w nie bardzo zaangażowane. Przygotowywały niespodzianki dla Rodziców, uczyły się wierszyków, pastorałek i kolęd, a także poznawały zwyczaje świąteczne związane z naszą kulturą. Wszystko po to, żeby spotkać się z Mikołajem oraz wspólnie świętować. Każda grupa zaprezentowała swoje artystyczne umiejętności podczas kameralnego przedstawienia, które zostało nagrane i przesłane Rodzicom. W takiej ciepłej i rodzinnej atmosferze minął nam ostatni miesiąc 2020 roku w przedszkolu.

      Zdjęcia

     • Barbara święta o górnikach pamięta

     • 4 grudnia 2020 r., piatek

      Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest Barbórka -święto wszystkich górników. Z tej okazji 4 grudnia 2020 roku dzieci z grup Odkrywcy poznali bliżej trudną i niebezpieczną pracę górników. Poznali i wykonali piękną i wyjątkową czapkę  górniczą zwaną czako.  Dowiedzieli się, że kolory pióropusza związane są z pełnioną w kopalni funkcją i poznali rózne legendy górnicze.  Przedszkolaki wykonały także ciekawe i pomysłowe  prace plastyczne za pomoca węgla.

       

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada 2020 r., środa


      25 listopada 2020 r. wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

       

      Dzieci z grupy „Skrzaty” przygotowywały się do tego dnia już tydzień wcześniej, kiedy podczas zajęć przedszkolnych bardzo często wspominały różne misie: pluszowe, bajkowe a nawet prawdziwe niedźwiadki. Przez ten czas Skrzaty dowiedziały się jak wyglądają misie i niedźwiadki, jakie mają przysmaki, gdzie mieszkają oraz jakie są ich zwyczaje. W Dniu Pluszowego Misia nie zabrakło piosenek o misiach, misiowych zabaw oraz czytania bajki o pewnym misiu o bardzo małym rozumku. Maluszki wykonały też kilka prac plastycznych o misiowej tematyce i dostały prezenty w postaci misiowych breloczków.

       

      Po śniadaniu na dzieci z grupy Koty czekał Miś wraz z tajemniczym listem. Przedszkolaki dowiedziały się, że ich zadaniem będzie odnalezienie ukrytego skarbu. Dzieci po rozwiązaniu zagadek udały się w drogę do kilku miejsc w przedszkolu: łazienki, sali gimnastycznej, szatni, aż w końcu dotarły na przedszkolny plac zabaw, gdzie znajdowała się ukryta skrzynia że skarbem. W trakcie poszukiwań przedszkolaki musiały wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością odczytywania mapy i sprytem. Dzieci z grupy Koty świetnie poradziły sobie z różnego rodzaju zadaniami m.in. tańczyły razem z misiem , a także jak przystało na prawdziwe zuchy wykonały kilka trudnych ćwiczeń.

      Dzieci z grupy Odkrywcy poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie,. Następnie przedszkolaki bawiły się i tańczyły do znanych piosenkach o misiach ( „Jadą, jadą misie”, „Dwa malutkie misie”). Wykonały dwie prace plastyczne – wspólną kolorowankę „Misia” oraz indywidualne buźki misiów. „Odkrywcy” bawiły się misiowymi puzelkami oraz w misiowe kodowanie. Po południu dzieci obejrzały bajkę pt. „Miś Uszatek”. Obchody Dnia Pluszowego Misia uwieńczyło rozdanie misiów – breloczków oraz degustacja ciasteczek w kształcie misia.

       

      Grupa Bystrzaki rozpoczęła świętowanie urodzin misia z piosenką „Jadą, jadą Misie”, następnie po tajemniczych śladach niedźwiadka dzieci dotarły do głodnego misia, którego musiały nakarmić miodowymi kulkami. Później nastąpiła wspólna degustacja wafli z przysmakiem misia- miodem. Tego dnia przedszkolaki poznały również historię pluszowego misia oraz słynne bajkowe misie.

      Po wspólnych tańcach do misiowych piosenek, dzieci wykonały prace plastyczną „Mój miś”. Na koniec dnia każde z nich otrzymało breloczek z pluszowym misiem,

       

      Przedszkolaki z grupy „Sówki” poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", „Mój Miś”,”Gummy bear”. Uwieczniły postać Kubusia Puchatka w pracy plastycznej – wyklejance. Na koniec dnia wspólnie wykonały ogromny portret misia. Tak jak wszystkie przedszkolaki dzieci z grupy Sówki również otrzymały breloczki z misiami.

       

      Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

       

      Więcej zdjęć...

       

     • Życie i praca na wsi - prace plastyczne

     • 17 listopada 2020 r., wtorek

      W październiku (4)  dzieci z grupy OPe „Sowy”  i jedno  dziecko z grupy OPc „Odkrywcy” przystąpiły do konkursu plastycznego „Życie i praca na wsi”. Prace zostały przesłane do Organizatora Konkursu Plastycznego czyli Urzędu Statystycznego w Łodzi. 16 listopada na stronie organizatora została umieszczona lista z wynikami w naszej placówce brak nagród i wyróżnień.

      Więcej zdjęć...

     • Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

     • Dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych: Bystrzaki oraz Sówki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Szkolne Przygody Gangu Fajniaków.  Konkurs miał za zadanie podkreślić wagę edukacji ekologicznej w nauczaniu wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Dzieci z naszej placówki już od najmłodszych lat mają wpajane nawyki ekologiczne w trosce o środowisko naturalne.  Na zajęciach przedszkolaki wraz z wychowawcami omówiły wszystkie żywioły. Jednak  grupa Bystrzaki  szczegółowo zajęła się żywiołem wody a grupa Sówki żywiołem ziemi. Projekt trwał od  połowy września do początku listopada.

       

       Przedszkolaki z grupy Bystrzaki w wybrane dni ubierały się na niebiesko zgodnie z omawianym przez nich żywiołem. Wysłuchały opowiadania „Gang Fajniaków i Miasto Marzeń” pt. „Oszczędzaj Kropelkę” na podstawie którego dowiedziały się jak mało jest wody pitnej na naszej planecie i jak można ją oszczędzać, następnie rozwiązywały karty pracy dotyczące ilości wody na ziemi. Wspólnie wykonywały eksperymenty z wodą dzięki czemu poznały jej właściwości. Pierwszym z nich było „Co pływa, a co tonie?”, dzięki któremu przekonały się jakie przedmioty potrafią utrzymać się na wodzie, a jakie w niej zatoną, „ Wędrująca woda”, czyli odkryły, że woda może samodzielne wędrować z kubeczka do kubeczka, oraz czy woda przybiera kształt naczynia. Chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Oszczędzaj kropelkę z Ksenią”. Bystrzaki z wielką niecierpliwością odkryły tajemnice przyrody związane z wodą, a dzięki przygodzie z Fajniakami udało się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy.

       

      Grupa OPe „Sowy” w miesiącach wrzesień – listopad przystąpiła do programu edukacyjnego i konkursu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Realizowaliśmy tematy związane z żywiołem – Ziemia. Podczas zajęć: prowadziliśmy obserwacje, eksperymentowaliśmy, poznawaliśmy ciekawostki przyrodnicze, czytaliśmy opowieści z Gangu Fajniaków. Dzieci poznały budowę ziemi, oglądały gleby, minerały (skały, kamienie, żwirek, piasek), sprawdzały przepuszczalność gleby, sadziły w kąciku przyrody roślinki. Nasze zajęcia odbywały się również w terenie w naszej szkolnej Eko- pracowni „Pod chmurką”. Dla dzieci najciekawszy temat dotyczył – wulkanów. Podczas zajęć wspólnie zbudowaliśmy wulkan z masy solnej, następnie przeprowadziliśmy eksperyment z erupcji wulkanu (cieknąca lawa). Oglądaliśmy filmy edukacyjne dla dzieci „Wulkany na świecie”. Na koniec realizowanych zajęć, wykonaliśmy wspólną klasową pracę plastyczną „Życie na Ziemi”.  Do konkursu plastycznego przystąpiło siedmioro dzieci.

       

      Więcej zdjęć...

     • Mały Polak Przedszkolak - tydzień patriotyczny

     • 10 listopada 2020 r., wtorek

      Podczas tygodnia patriotycznego dzieci we wszystkich grupach poznały legendę powstania państwa polskiego, rozmawiały o symbolach narodowych, krajobrazie Polski oraz stolicy.  Dzieci wykonywały różnorodne prace plastyczne, a także uczyły się piosenek o tematyce patriotycznej „Mały Polak Przedszkolak”, „Dzień dobry Biały Ptaku”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”. We wtorek 10 listopada odbyło się podsumowanie tygodnia patriotycznego.
      W przededniu Święta Niepodległości dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Polak Mały”, który podsumował zdobytą w czasie zajęć wiedzę. Zwieńczeniem tego tygodnia w oddziałach przedszkolnych było odśpiewanie hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. 

     • Idzie lasem pani Jesień, różne dary w koszu niesie...

     • 27 października 2020 r., wtorek

      Tego dnia do grupy Koty zawitał długo oczekiwany gość - Pani Jesień.   Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej, odkrywały sekrety zmieniającej się przyrody i wnikliwie obserwowały oraz nazywały jesienne dary. Wspólnie z Panią Jesienią śpiewały i tańczyły w rytm poznanych piosenek „Wiewióreczka mała”, „Jeżyk i liście”, „Dwa Jeże”, „Poszła Ola na spacerek”, „Polka kłanianka”.

      Więcej zdjęć...

     • Z Uśmiechem im do twarzy

     • 2 października 2020 r., piątek

      Przedszkolaki z grupy KOTY obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu 
      Była to nie tylko okazja do rozmów o emocjach, ale i do wspólnej zabawy z kolegami i koleżankami z grupy. Tego dnia dzieci bardzo starały się obdarowywać innych uśmiechem, życzliwością, radością. Był to naprawdę radosny dzień. Mamy nadzieję, że dobry humor będzie dopisywał dzieciom każdego dnia, nie tylko od święta.

     • Już jesień

     • 23 września 2020 r., środa

       

      23 września przyszła do nas jesień, jest to piękna pora roku pełna kolorów i cudownych widoków. Przedszkolaki z grupy „Koty” oraz „Bystrzaki” wyruszyły do pobliskiego lasu, aby obserwować zmiany, jakie zaszły w przyrodzie. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach, a także zbierały jesienne skarby. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kąciki przyrodnicze w ich salach.
      Przedszkolaki z grupy Odkrywcy powitały Jesień przy muzyce A. Vivaldiego „ 4 pory roku”- Jesień, wykonując odpowiednio ruchy do piosenki przy pomocy kolorowych tasiemek z bibuły.
      Jesień sprzyja także wykonywaniu ciekawych prac plastycznych z wykorzystaniem jesiennych skarbów, przedszkolaki z grupy „Sówki” wykonały jesienne postacie i stworki z wykorzystaniem warzyw i owoców, „Bystrzaki” wykonały z modeliny jesienne skarby z sadu i ogrodu które po wypieczeniu zabrały do domów.
      Dzieci z grupy „Koty” oraz „Skrzaty” wykonały różnymi ciekawymi technikami mieszkańców lasu oraz parku.

      Więcej zdjęć

     • Dzień Chłopaka

     • 30 września 2020 r., wtorek

      W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

      Witamy serdecznie chłopaka każdego.

      Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

      Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

     • Dzień Przedszkolaka

     • 21 września 2020 r., poniedziałek

       

      21 września  2020r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, jak co roku przedszkolaki  z naszej szkoły również świętowały, tylko tym razem  każda z grup w swoim najbliższym  gronie .

       

      Dzieci z grupy „Koty” wykorzystały piękną pogodę świętując na zewnątrz. Najpierw świetnie się bawiły podczas zabaw z chustą animacyjną, a następnie uczestniczyły w mini zawodach sportowych, za które wszystkie zostały nagrodzone medalami.

      Przedszkolaki z grupy „Bystrzaki” zamieniły się w poszukiwaczy skarbu ukrytego przez Czarnobrodego, podążały śladem ukrytych wskazówek , wykonując przy tym określone zadania. Po  odnalezieniu ostatniej wskazówki i dopasowaniu odpowiedniego klucza, udało się otworzyć skrzynie ze skarbem, w której znajdowały się rożki z drobnymi upominkami dla wszystkich.

      Natomiast dzieci z grup „Skrzaty”, „ Odkrywcy” oraz „Sówki”  świętowały w swoich salach uczestnicząc w zabawach tanecznych, pląsach oraz zabawach z balonami.

       

      Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy naszych przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

       

      ZDJĘCIA....

     • Konkurs Plastyczny

     • 17 września 2020 r., czwartek

      Konkurs Plastyczny dla przedszkoli „Życie i praca na wsi”.

      Powszechny Spis Rolny odbywa się co 10 lat. Jego wyniki są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie opisać polskie rolnictwo i polską wieś. Jak wygląda życie i praca na wsi to temat konkursu plastycznego dla przedszkoli, organizowanego przez Urząd Statystyczny w Łodzi. 

      szczegóły przedszkola_Regulamin.pdf

     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021

     • 1 września 2020 r., wtorek

      Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków i ich rodziców w nowym roku szkolnym 2020/2021.

      W naszej szkole jest pięć oddziałów przedszkolnych:

      OPa „Skrzaty” – p. Sylwia Woźna

      OPb „Koty” – p. Magdalena Galant – Kopeć

      OPc „Odkrywcy” – p. Milena Paciok

      OPd „Bystrzaki” – p. E.Rdesińska

      OPe „Sówki” – p. Katarzyna Lasota

      Mamy nadzieję, że czas spędzony w przedszkolu będzie dla dzieci beztroską przygodą służącą poznawaniu i rozumieniu świata.

     • Zabawy dla przedszkolaków

     • 18 marca 2020 r., środa

      Rodzice przedszkolaka!!!,

      W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych przedstawiamy Wam propozycje zabaw, dzięki którym pomożecie swoim dzieciom rozwijać funkcje percepcyjno – motoryczne, które odgrywają ważną rolę podczas nauki czytania i pisania.. 

      zabawy_dla_przedszkolakow.doc

     • Walentynki!!!

     • 14 lutego 2020 r., piątek

      W Dzień Zakochanych przedszkolaki z grupy Tropiciele piekły czerwone ciasteczka w kształcie serca. Dzieci dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały foremkami kształt serduszek. Powycinane ciasteczka zostały ułożone na blachach, zaniesione i upieczone w przedszkolnej  kuchni. Na tym praca się nie zakończyła, pozostało bowiem udekorowanie ciasteczek. Przedszkolaki polewały je lukrem, ozdabiały kolorowymi posypkami i cukiereczkami. Po długim oczekiwaniu dzieci z apetytem jadły przygotowane przez siebie słodkości.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Bal karnawałowy

     • 28 stycznia 2020 r., wtorek

      Dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wzięły udział w balu karnawałowym. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, biedronki, pszczółki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana,... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie podczas balu szalony maszynista Muzycznego Ekspresu zabrał dzieci w podróż po najciekawszych zakątkach globu. Dzieci poznały tradycyjne tańce ludowe i charakterystyczne dla odwiedzanych  miejsc utwory. Miały okazję zatańczyć m in. zorbę, country i sambę. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w tańcach oraz konkursach zręcznościowych.
      Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.

      ZOBACZ WIĘCEJ....

     • Tropiciele małymi kucharzami

     • 10 stycznia 2020 r., poniedziałek

      W poniedziałek 10 stycznia z okazji Światowego Dnia Pizzy dzieci  z grupy Tropiciele piekły pizze. Ciasto wykonały samodzielnie a następnie skomponowały dodatki według swojego uznania. Przedszkolaki  świetnie radziły sobie z rozsmarowaniem na cieście sosu pomidorowego, nakładaniem plasterków szynki, warzyw i z posypywaniem pizzy serem. Jak widać wszystkim bardzo smakowało !

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Święta tuż, tuż...

     • 16 grudnia 2019 r., poniedziałek

       

      Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka przygotowane przez klasę „0” oraz grupę 5-latków. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do rodzinnej wigilii przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie.

      Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Po zakończeniu uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do klas na przygotowany przez rodziców poczęstunek.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Ratujmy święta - przedstawienie

     • 9 grudnia 2019 r., poniedziałek

       

      Dzieci z dwóch najstarszych grupy przedszkolnych udały się do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bukowcu na przedstawienie „Ratujmy Święta „ przygotowane przez  teatr "Gwiazdozbiór"- amatorski teatrzyk rodziców i nauczycieli. W przedstawieniu aktorzy wcielili się w postacie ze znanych bajek: "Jaś i Małgosia", "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Kopciuszek", "Sierotka Marysia" i za ich pośrednictwem niosły przesłanie o konieczności pamiętania we współczesnym świecie o samotnych sąsiadach, dziadkach, rodzicach i innych, którzy potrzebują pomocnej dłoni.  Celem przedstawienia było poznanie zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, wdrażanie do zachowania tych zwyczajów oraz wykazanie się inwencją twórczą i odwagą w prezentowaniu efektów własnej pracy.

     • Piernikowe szaleństwo

     • 6 grudnia 2019 r., piątek

       

      6 grudnia przedszkolaki z grupy Biedronek i Tropicieli zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły pyszne świąteczne pierniczki.

      Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

      Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.


      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Mikołajki i wizyta śnieżynki

     • 5 grudnia 2019 r., czwartek

      Pierwszy czwartek grudnia okazał się dla przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Tuż po śniadaniu dzieci wzięły udział w zabawach ruchowo - taneczne  ze śnieżynką. Póżniej śnieżynka odwiedziła grupę Biedronek w sali, gdzie przedszkolaki mogły pobawić się nowymi klockami od św. mikołaja. w tym czasie śnieżynka wykonała magiczną sztuczkę - zamknęła każde dziecko w bańce, a potem wykonała specjalny tatuaż. Na zakończenie każde chętne dziecko miało zdjęcie indywidualne ze śnieżynką. Spotkanie było bardzo udane, a dzieci świetnie  się bawiły.

      Natomiast 6 grudnia wszystkie grupy przedszkolne odwiedził św. mikołąj, który poczęstował imieninowym cukierkiem i obiecał, że wróci do dzieci jak będą grzeczne.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada 2019 r., poniedziałek

      Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami, bowiem tego  dnia wszystkie misie na całym świecie obchodziły swoje święto. My uczciliśmy je również w naszym przedszkolu.

      Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki „ Jestem niedźwiadek” ilustrowanej ruchem. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami- misiami w roli głównej, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi” a także tańce w rytm znanych piosenek o misiach.„Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” czy „ Miś brązowy i miś biały” i wiele innych. Największe jednak emocje u naszych pociech wywołała wizyta dużego pluszowego niedźwiadka, który obdarował wszystkie dzieci wielkimi lizakami ze swoją podobizną. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Mikołajki w kinie

     • 4 grudnia 2019 r., środa

       

      W środę 4 grudnia dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych w ramach Mikołajek udały się do kina Odeon w Koluszkach na bajkę pod tytułem Baranek Shaun Farmageddon, w której to baranek Shaun zaprzyjaźnia się z przybyszką z kosmosu imieniem Lu-La i musi pomóc jej odnaleźć odległy dom, i umknąć stąpającej po ich piętach tajnej organizacji. Niesforny baranek i jego rozbekana ferajna, w uroczej komedii science-fiction, rozbawiła  wszystkich widzów.

     • Przedszkolaki w teatrze lalkowym Arlekin

     • 22 listopada 2019 r. piątek

      Dzieci z grupy Biedronek i Tropicieli udały się do teatru Arlekin na przedstawienie „Czerwony Kapturek” według tekstu Jana Brzechwy "Bajki Samograjki".

      Spektakl oparty był na znanej rymowance Jana Brzechwy, do której zostało napisanych 26 bardzo współcześnie brzmiących piosenek, tworzących znakomity, dziecięcy musical. Wpadające w ucho kompozycje spowodowały, że niemal każda z piosenek może być samodzielnym szlagierem. Dekoracje były wielką książką, która z każdą kartką otwierała przed oczami widzów kolejne miejsca akcji. Do tego dynamicznie prowadzone lalki żyworękie i ogromna dawka humoru zawierająca wiele odniesień do współczesności spowodowała, że dzieci były zachwycone przedstawieniem, a szczególnie nietypowym zakończeniem bajki.

     • Pasowanie "Misiów"

     • 25 października 2019 r., piątek

      Dzień 25 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Misiów”. Tego dnia odbyła się ich pierwsza, ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. 
      W uroczystości brały udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Spotkanie rozpoczęło się od powitania i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były, więc piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, podczas którego  pani dyrektor – Dorota Roman wypowiadając słowa „Pasuję Cię na Przedszkolaka” dotykała ramienia każdego dziecka wielkim ołówkiem. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości. Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek.
      Tego dnia, z okazji Dnia Postaci z Bajek odbył sie również Bal Kopciuszka. 

      Już od rana w naszej szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana... Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach. Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

      Zobacz więcej

     • Warsztaty kulinarne przedszkolaków

     • 21 października 2019 r., poniedziałek

      Pierwszego dnia po weekendzie  przedszkolaki  z grupy Biedronek i Tropicieli piekły ciasto z owocami zgodnie ze słowami piosenki „Najłatwiejsze ciasto w świecie”. Dzieci samodzielnie przygotowywały i odmierzały składniki, następnie układały owoce. Po upieczeniu nastąpiła wspólna degustacja.
      Dzieciom bardzo podobały się niecodzienne zajęcia, które będziemy na pewno powtarzać, ucząc się przygotowywać coraz to nowe dania i rozwijać swoje zdolności kulinarne.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • „Biedronki i Tropiciele w Baśniowej Kawiarence”

     • 16 października 2019 r., środa

      W środę dzieci z dwóch grup przedszkolnych Biedronek i Tropicieli wybrały się do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie pod tytułem „Wilk i siedem koźlątek”.

      W kawiarence czekał na nich poczęstunek(soczek i ciasteczko). Aktorzy –lalkarze zaprosili dzieci na przedstawienie, zgasili światło i poprosili o uważne oglądanie bajki. W trakcie przedstawienia dzieci śpiewały razem z kózkami piosenkę, a na koniec biły ogromne brawa. Przedszkolakom bardzo podobała się bajka. Pani omówiła z nimi obejrzane przedstawienie i opowiedziała o kukiełkach , które brały w nim udział. Na koniec dzieci mogły wcielić się w aktorów i poruszać  się na scenie. Był to bardzo miło spędzony dzień a przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnego wyjazdu.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przedszkolaki dbają o środowisko 

     • 20 września 2019 r., czwartek

      Grupa "Biedronki" wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata", dzięki czemu w pobliskim lesie jest mniej śmieci.
      Tego samego dnia jest również Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, dlatego też  na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez swoje Panie. Grupa "Tropiciele" pojechała do przedszkola w Bukowcu, gdzie czekało na nich wiele ciekawych zabaw i doświadczeń.

      ZOBACZ WIĘCEJ

    • Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020

    • Wrzesień – nowy szkolny rok,
     witamy przedszkole, to nasz pierwszy krok.
     Nasza pani na nas czeka,
     pięknie do nas się uśmiecha.
     Kraina przygód się otwiera
     i wszystkie dzieci w podróż zabiera.
     Teraz codziennie w naszej krainie
     nic ciekawego nas nie ominie.
     Będziemy śpiewać, czytać, malować,
     Bawić się, tańczyć, z klocków budować.

     • Lekcja o pszczołach i miodzie

     • 31 maja 2019 r., piątek

      Wszystkie przedszkolaki  wzięły udział w niezwykle pouczających i bardzo ciekawych warsztatach pszczelarskich.
      Dzieci miały okazję obejrzeć nie tylko dawne ule, ale również  wnętrze i budowę nowoczesnego. Z wielką uwagą wysłuchały opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Z apetytem degustowały pyłek kwiatowy oraz miód wielokwiatowy. Miały niebywałą okazję oglądania w szklanym ulu żywych pszczół.
      Warsztaty aktywizowały wszystkie zmysły, co sprawiło, że wszyscy mogli z bliska zobaczyć i poczuć tajemnice
      z magicznego świata pszczół. Przedszkolaki były zachwycone upominkami, które każdy zabrał do domu (nożyk do smarowania miodku, świeczkę, którą samodzielnie wykonały i książeczkę oraz certyfikat przyjaciela pszczół).

      Z pewnością lekcja ta wzbudziła zamiłowanie i szacunek do tych niezwykłych owadów.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Dzień Mamy i Taty

     • 22 i 23 maja 2019 r., środa, czwartek

      W tych dniach w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas których dzieciaki zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.   

       

     • Jak powstaje mydło?

     • 10 maja 2019 r., piątek

      Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wiedzą jak powstaje mydło, ponieważ uczestniczyły w warsztatach mydełkowych. Takie warsztaty to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie  wykonać pachnące  i idealne do kąpieli mydło. Zajęcia pozwoliły przenieść uczestników w pachnący świat mydła umożliwiając poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia. Dzieci samodzielnie wybierały kształty oraz dekorowały ozdobami co dało mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Tak własnoręcznie przygotowane mydełka zostały zapakowane w ozdobną folię i stały się wspaniałym prezentem z okazji Dnia Mamy.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Wyjazd do teatru

     • 22 marca 2019 r., piątek

      Przedszkolaki ze starszych grup pojechały do Teatru Lalek ARLEKIN w Łodzi na spektakl „KRÓLEWNA Z DREWNA”.  Sztuka ta opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem. Niestety zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi –bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć. Walorami tej sztuki jest barwna scenografia, niezwykle melodyjna muzyka oraz niesamowita choreografia. Spektakl okazał się niezwykłą lekcją ekologii – przedszkolaki nauczyły się, jak ważne są drzewa, jak należy chronić las i poznały zwyczaje leśnych mieszkańców. Przedstawienie wprowadza widzów w świat wyobraźni i marzeń, w atrakcyjnej formie zachęca do obcowania z przyrodą. 

     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • 21 marca 2019 r., czwartek

      Zgodnie z tradycją wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane do przedszkola kolorowo. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od wyjścia na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie z Marzanną, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

     • Warsztaty kulinarne – robimy Pizzę!

     • 4 marca 2019 r. poniedziałek

      Na początku zajęć przedszkolaki poznały etapy wykonania pizzy i składniki potrzebne do jej przygotowania. Następnie dzieci wspólnie przygotowywały pizze – wygniatały ciasto, smarowały sosem pomidorowym i wybierały ulubione produkty. Po udekorowaniu, pizze zostały wsadzone do piecyka i upieczone. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Uczą ich czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Pizza wyszła naprawdę pysznie!

     • Dzień Dinozaura

     • 26 lutego 2019 r., wtorek

      Po feryjnym odpoczynku dzieci wróciły do przedszkola i spędziły cudowny dzień w świecie dinozaurów, ponieważ 26  lutego to Dzień  Dinozaura. Cały dzień rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną, z której dowiedziały się, kiedy żyły dinozaury, jak wyglądały i czym się żywiły. Nie zabrakło zabaw ruchowych i zadań związanych z tematem przewodnim. Oglądaliśmy przyniesione przez dzieci do przedszkola dinozaury – zabawki, książeczki. Tego dnia przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi paleontolodzy odkopując z piasku kości dinozaura, a następnie samodzielnie go układając. Na zakończenie zajęć był eksperyment z wulkanem. Dinozaury, mimo że wyginęły, wciąż budzą wiele emocji u dzieci. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a w niektórych rozbudziły nową pasję.

     • Bal karnawałowy

     • 4 lutego 2019 r., wtorek

      Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. 4 lutego w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy bal.  Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

     • Warsztaty kulinarne – pieczemy babeczki

     • 28 stycznia 2019 r., poniedziałek

      Przedszkolaki z dwóch grup piekły pyszne babeczki. Po umyciu rączek i zapoznaniu się z przepisem dzieci wraz z pomocą pani Ewelinki rozpoczęły prace. Przedszkolaki były tak zafascynowane przygotowaniami, że w sali panował wyjątkowy nastrój. Przygotowane ciasto zostało przelane do foremek, a następnie pieczone w piecyku. Samodzielne dekorowanie i spożywanie babeczek było najważniejszą chwilą w tym dniu.

     • Spotkanie czytelnicze w przedszkolu

     • 14 stycznia 2019 r., poniedziałek

      Nasze przedszkole odwiedził nas pan Paweł Beczkowiak - przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja . Na spotkanie przybył z książeczką „Świat w piżamie”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez pana Pawła i oglądały obrazki w książeczce. Spotkanie odbyło się w ramach projektu, w którym uczestniczy nasza placówka – „Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dziękujemy panu Markowi za poświęcony czas, miłą atmosferę oraz książeczkę, która wzbogaciła przedszkolną biblioteczkę.  

     • Dzień Babci i Dziadka

     • 23 stycznia 2019 r., środa

       

      W naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. 
      W tym dniu dzieci z dwóch najmłodszych grup  zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie
      i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku.  Po występie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek.  A na koniec tego wyjątkowego dnia wszystkie wnuczęta zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy, były tańce w kółeczku, wspólne kaczuchy, woogie boogie oraz tańce na gazecie.  Natomiast dzieci z dwóch starszych grup przedszkolnych przygotowały dla swoich babć i dziadków przepiękne własnoręcznie wykonane laurki , w które włożyły całe swoje serce i wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom w domu.To były naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Dzień Niebieski

     • 10 stycznia 2019 r., czwartek

      W naszym przedszkolu obchodziliśmy kolejny tęczowy dzień. Tym razem był to Dzień Niebieski. Wszystkie dzieci  ubrane właśnie  w tym kolorze spotkały  się razem,  by poprzez wspólne zabawy poznać jak najlepiej kolor niebieski.  Ten dzień rozpoczęliśmy od  szukania „niebieskości” w przedszkolnym otoczeniu (co wcale nie było dla nas trudne), śpiewaliśmy, tańczyliśmy oraz lepiliśmy z niebieskiej masy solnej. Przeprowadziliśmy kilka doświadczeń związanych z wodą a następnie wspólnie wykonaliśmy prace plastyczną „Kropelka wody”. Po obiedzie dzieci zajadały się niebieską galaretką. Każde dziecko idąc do domu otrzymało niebieski balonik.

       

     • Coraz bliżej ŚWIĘTA!!!

     • 17 grudnia 2018 r.,  poniedziałek

      Tego dnia najstarsze grupy przedszkolne przygotowały Jasełka dla rodziców. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. 

      Natomiast  19 grudnia 2018 roku  odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez najmłodszych przedszkolaków. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty
      i nastrojowy klimat. Występy wszystkich przedszkolaków zostały nagrodzone wielkimi brawami, a w niejednym oku pojawiła się łezka wzruszenia.
      Po przedstawieniach odwiedził dzieci św.  Mikołaj, który wręczył im prezenty. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem, na którym dzieci podarowały swoim bliskim własnoręcznie wykonane prezenty.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Mikołajkowy czas

     • 6 grudnia 2018 r., czwartek

      W ramach Mikołajek dzieci z trzech najmłodszych grup przedszkolnych piekły pierniczki, które następnego dnia dekorowały. Upieczone ciasteczka były prezentem gwiazdkowym dla rodziców.

      W tym dniu do każdej z grup zawitał także św. Mikołaj, który poczęstował wszystkie dzieci cukierkami, w podziękowaniu za wizytę dzieci zaśpiewały mu świąteczną piosenkę. Był to dzień pełen wrażeń i radości.


      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 23 listopada 2018 r., piatek

      Dzień Pluszowego Misia to w naszym przedszkolu wielkie święto. Wszystkie dzieci przyniosły dziś do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Ten uroczysty dzień rozpoczął się od odwiedzin Pani dyrektor Doroty Roman, która przeczytała dzieciom bajkę "Miś Paddingotn". Następnie dzieci bawiły się w misiowe zabawy. Były tańce i pyszne małe co nieco. "To był wspaniały dzień. Dzień Pluszowego Misia mógłby być codziennie!" - jednogłośnie powiedziały uśmiechnięte przedszkolaki.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Konkurs Plastyczny

     • 15 listopada 2018 r., środa

      W ramach Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" w przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny "Moja Mała Ojczyzna". Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne prace, które dekorowały tablice w naszej szkole.  

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przegląd Piosenki Patriotycznej

     • 14 listopada 2018 r., środa

      14 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W przeglądzie piosenki wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, a także dzieci z przedszkola z Woli Rakowej. W galowych strojach, przybrane w kotyliony w barwach ojczystych przedszkolaki odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” oraz zaprezentowały przygotowane pieśni i piosenki patriotyczne: „Co to jest niepodległość?”, „Nasza Polska”, „Wojenko, wojenko”, „Dzień dobry biały ptaku”, „Piosenka Młodego Patrioty”, „Ojczyzno ma”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Przedszkolaki pokazały, jak pięknie potrafią świętować ten wyjątkowy dzień. Bo przecież przedszkolak to taki mały patriota, który także Polskę bardzo kocha.   

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przedszkolaki w Baśniowej Kawiarence

     • 13 listopada 2018 r., wtorek

      We wtorek 13.11.2018 r. dzieci z dwóch najmłodszych grup przedszkolnych były gośćmi Baśniowej Kawiarenki. Przedszkolaki wkroczyły w świat magicznej baśni oglądając przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek". Maluchy nie tylko mogły obejrzeć jedną z najbardziej znanych bajek, ale również brały czynny udział w spektaklu wcielając się w szumiące drzewa, ćwierkające ptaki, pachnące kwiaty oraz świecące słoneczko. Podczas wizyty w kawiarence na młodych widzów czekało mnóstwo atrakcji i bajkowych niespodzianek. Przed przedstawieniem dzieci zajadały się przepysznymi ciasteczkami upieczonymi przez Panie z Baśniowej Kawiarenki. Po przedstawieniu miały one możliwość manipulowania i wcielania się w rolę kukiełek, które brały udział w spektaklu. Dzieci wróciły do przedszkola pełne radości i wrażeń.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Szczotka, pasta, kubek...

     • 9 listopada 2018 r., piątek

      Tego dnia grupę 5 – latków odwiedziły dwie Panie studentki, które przeprowadziły ciekawe zajęcia na temat: "Dbamy o nasze zdrowie i higienę". Przedszkolaki po zjedzeniu pysznego i zdrowego śniadanka uczyły się jak należy dbać o swoje zęby. Na początku dzieci czyściły model szczęki, a następnie w łazience przy piosence „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” prawidłowo wyszczotkowały swoje ząbki. Po wielu zagadkach i wspólnej zabawie, dzieci wykonały pracę plastyczną. Na zakończenie zajęć wszyscy wypili zdrowy, własnoręcznie zrobiony  sok. 

     • Pasowanie Przedszkolaków

     • 24 października 2018 r., środa

      Dnia 24 października 2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka” oraz Bal Jesieni.  Wszystkie grupy przedszkolne oraz dzieci z zerówki zaprezentowały mały program artystyczny, a po części artystycznej nastąpiło pasowanie na przedszkolaka dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszego przedszkola.   .Na pamiątkę pasowania na przedszkolaka dzieci otrzymały dyplom Pasowania na przedszkolaka. Po  występach  i pasowaniu odbył się Bal Pani Jesień połączony ze słodkim poczęstunkiem. Wszyscy bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytmie ulubionych piosenek dzieci. Przedszkolakom bardzo podobał się bal i już nie mogą doczekać się następnego.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • "KOLOROWE DNI - Dzień Pomarańczowy"

     • 12 października, piątek 2018 r.

      W bieżącym roku w  grupie  4-latków zaplanowaliśmy tzw. „Kolorowy kalendarz" czyli harmonogram wydarzeń, które obchodzić będziemy zainspirowani barwą. Inaugurację kolorowych uroczystości rozpoczęliśmy 12.10.2018 r. od koloru Pomarańczowego. W tym dniu wszystkie dzieci oraz Pani ubrane były na pomarańczowo. Świętowanie rozpoczęło się od doświadczenia mającego na celu wytworzenie koloru pomarańczowego. Następnie zadaniem dzieci było odnalezienie w sali różnych pomarańczowych przedmiotów . Było również wspólne malowanie ogromnej marchewki oraz dyni, oczywiście na kolor pomarańczowy. Później dzieci na pomarańczowych balonach malowały uśmiechnięte buzie i bawiły się w „pomarańczowych” rytmach. To był bardzo pomarańczowy i wesoły dzień, z niecierpliwością czekamy na następne.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • "Zakochany Miś" obchodzi urodziny

     • 10 października 2018 r., środa

      Dwie najstarsze grupy przedszkolne wybrały sie do teatru "Pinokio" na bajkowe przedstawienie. „Zakochany Miś” to lekka i przyjemna opowieść o tytułowym zwierzaku, który obawiał się, że przyjaciele zapomnieli o jego urodzinach. Tymczasem oni przygotowują dla niego niespodziankę, a przykłada się do tego nawet ciocia z Ameryki. Aktorzy tańczą i śpiewają, zadają pytania dzieciom wciągając ich do spektaklu, a także schodzą do widowni, co wprowadza nie lada poruszenie.  

     • Bądź bezpieczny - pogadanka

     • 5 października 2018 r., piątek

      Dla przedszkolaków i uczniów z klas I – III funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji wspólnie z  panią Ewą Gładysz Wicestarostą Powiatu Łódzkiego Wschodniego, przygotowali pogadankę o bezpieczeństwie w domu, w szkole i na drodze.
      Jako pierwsza głos zabrała pani Gładysz, która mówiła o tym, jak ważne jest, by dzieci i dorośli poruszający się po drodze pieszo lub rowerem byli widoczni, czyli odpowiednio wyposażeni w elementy odblaskowe. Zachęcała uczniów do noszenia kamizelek odblaskowych. W nawiązaniu do pogadanki pani wicestarosta rozdała przedszkolakom elementy odblaskowe.
      Potem funkcjonariusze omówili zagadnienia związane z bezpiecznym zachowaniem się w domu, w szkole, sposobach zachowania przy spotkaniu niebezpiecznego psa, kontakcie z osobami nieznajomymi oraz poruszaniu się w ruchu drogowym. 

      Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a policjanci w sposób przystępny odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez zaciekawionych przedszkolaków i uczniów. 

      Ta dwugodzinna prelekcja pozwoliła maluchom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom podstawówki przyswoić wiele cennych informacji, które z pewnością podniosą ich bezpieczeństwo.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Teatrzyk kukiełkowy

     • 4 października 2018 r., czwartek

      Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – III obejrzeli kukiełkowe przedstawienie pt. :Bajkowa Karuzela”. Głównym bohaterem był Ziemniak, który wyruszył w świat chcąc robić karierę aktorską. Podczas swojej podróży spotykał różne postacie z bajek, przed którymi próbował pokazać swoje talenty aktorskie. Niestety okazało się, że w roli wilka Ziemniak był za mało groźny, udając kaczątko nie potrafił kwakać. Morał z przedstawienia wynikał taki, że  należy być sobą i nie warto udawać przed innymi kogoś kim się nie jest.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

       

     • Projekt - "Piękna Nasza Polska Cała"

     • 1 października 2018 r., poniedziałek

      Nasze przedszkolaki w bieżącym roku szkolnym biorą udział w projekcie “Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat jest ważny i poważny - jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny, to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. 
      Realizacja projektu trwa do 31 grudnia 2018. Serdecznie zachęcamy rodziców do zaangażowania się we wspólne działania.  

     • Projekt - "Mały miś w świecie wielkiej literatury"

     • 1 października 2018 r., poniedziałek

      W roku szkolnym 2018/2019 przedszkolaki biorą udział w projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ten jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Jego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

      W każdej grupie dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek. Ponadto w ramach projektu dzieci będą realizować następujące moduły: Mały miś uczy samodzielności, 100-lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku!, Kulinarne warsztaty z małym misiem, Kuferek Kreatywności Małego Misia, Misiowe aktywności sportowe. 

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • 20 września 2018 r., czwartek

      20 września 2018r. przedszkolaki z  wszystkich grup przedszkolnych obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Świętowanie rozpoczęło się od złożenia uroczystej przysięgi na dzielnego przedszkolaka oraz nauki piosenki „Hymn przedszkolaka”. Po złożonej przysiędze nadszedł w końcu długo wyczekiwany moment czyli kino, podczas którego dzieci przeniosły się w świat bajek z dawnych lat. Na ekranie gościł  między innymi „Król Lew”, „Wilk i zając” oraz „Zaczarowany ołówek” . Jednak zanim dzieci przystąpiły do seansu, każde z nich musiało wykupić dla siebie bilet, a  jego ceny były różne: zaśpiewanie ulubionej piosenki, zatańczenie do popularnego utworu, a także wykonanie prostych ćwiczeń gimnastycznych.  Jak to w kinie bywa  były również przekąski takie jak popcorn, paluszki oraz chrupki kukurydziane. Na koniec każde dziecko otrzymało medal „Super Przedszkolaka” oraz balonik .  Po minach i żywych rekcjach dzieci, można było stwierdzić, że wspólne celebrowanie ich święta bardzo im się podobało.

      ZOBACZ WIĘCEJ

    • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019

     • Eko - warsztaty w Arturówku

     • 18 maja 2018 r., piątek

      Dwie grupy przedszkolne oraz oddział "O" pojechały do Łodzi do Arturówka na eko - warsztaty, na których dzieci samodzielnie badały drzewa za pomocą stetoskopów oraz poznały wiele gatunków drzew. Za pomocą lup dzieci szukały mieszkańców lasów. Najmłodsza grupa znalazła ropuchę. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego trzeba segregować odpady i zagrały w recyklingową zabawę. Oprócz tego dzieci malowały odlewy gipsowe i drewniane medaliony szczęścia. Była też kiełbaska z grilla  oraz ciastko z orzeszkami. 

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

     • 8 maja 2018 r., piątek

       

      8 maja, dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, wraz z opiekunkami, odwiedziły bibliotekę. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.
      Jedną z książek, którą wybrały dzieci, pani bibliotekarka przeczytała. Była to bajka pt: „Marzenie Małego Misia”.
      Na zakończenie spotkania wychowawczyni grupy wypożyczyła kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu.

     • W Baśniowej Kawiarence...

     • 6 kwietnia 2018 r., piątek

      Dwie najmłodsze grupy przedszkolne wybrały się do Łodzi do Baśniowej Kawiarenki na spektakl pt. ,,Brzydkie Kaczątko''. Maluchy nie tylko obejrzały jedną z baśni H.Ch. Andersena, ale same wcieliły się w role postaci z bajki używając zabawnych lalek na sprężynach.  Dodatkową atrakcją, która czekała na przedszkolaki, były przepyszne ciasteczka upieczone przez panie z Baśniowej Kawiarenki.  Dzieci wróciły z wycieczki pełne radości i niezapomnianych wrażeń.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Uczymy się ratować ludzkie życie

     • 13 marca 2018 r., wtorek

      Uczniowie klasy ‘’0’’ wzięli udział w zajęciach warsztatowych z udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził profesjonalny ratownik medyczny. Na początku dzieci uważnie wysłuchały krótkiej pogadanki o tym, jak należy się zachowywać w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub  życia. Następnie, pod czujnym okiem specjalistki, każdy mógł wykonać sztuczne oddychanie na fantomie, założyć profesjonalny opatrunek na nodze lub głowie kolegi.
      Dzieci z zaangażowaniem wykonywały zadania, chętnie odpowiadały na pytania, nauczyły się, jak prawidłowo wezwać pomoc, by uratować czyjeś życie.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Super zabawa w figloraju

     • 6 marca 2018 r., wtorek

      Najmłodszych grupa przedszkolna pojechała do Rzgowa do figloraju "Leopark". Dzieciaki mogły przez dwie godziny wyszaleć się do woli. Zjeżdżały z małych i dużych zjeżdżalni, harcowały wśród kolorowych piłek.  Znalazł się również czas na ''małe co nie co".
      Przedszkolaki wspaniale się bawiły, wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

      ZOBACZ WIĘCEJ 

       

     • Zbiórka karmy dla zwierząt

     • 15 lutego 2018 r., czwartek

      Aby dzieci rozumiały potrzebę niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom na przełomie stycznia i lutego w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska z Piotrkowa Trybunalskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się w tą zbiórkę. Poprzez takie akcje staramy się kształtować w dzieciach wrażliwość na losy bezdomnych zwierząt.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • 25 stycznia 2018 r., czwartek

      Dzieci z najmłodszej przedszkolnej grupy ze swoją wychowawczynią przygotowały wyjątkową uroczystość, na którą zaprosili swoje kochane  Babcie i Dziadków. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności aktorskie recytując wiersze, śpiewając piosenki i wesoło tańcząc. Dziadkowie byli zachwyceni występami swoich wnucząt. Sami chętnie włączyli się do wspólnej zabawy. Na koniec najmłodsi obdarowali swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Góra groszaaaa!!!

     • 24 stycznia 2018 r., środa

      Od listopada do stycznia w naszym przedszkolu odbywała się zbiórka monet. Tego roku każda z grup przedszkolnych zbierała drobne pieniądze i wrzucała je do swojego słoiczka. Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Najwięcej groszy w całej szkole zebrały dzieci z punktu przedszkolnego B – ponad 8 kg. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję Góra grosza.

     • Nasze przedszkolaki piękne stroje mają i na bal karnawałowy...

     • 23 stycznia 2018 r., wtorek


      Bal Karnawałowy to tradycja bardzo stara,  która podoba się zarówno małym jak i dużym. Każdy chce założyć piękny strój i spędzić czas na wspólnej zabawie i tańcach. Tak też było w naszym przedszkolu.
      Już od samego rana do sal przychodziły kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek oraz przedstawicieli różnych zawodów.  Można było zobaczyć wróżki, królewny,  motylki,  piratów, policjantów, strażaków, Spider-Manów... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich wielobarwnych postaci. Przedszkolaki, w rytm znanych i lubianych dziecięcych piosenek, bawiły się świetnie. Nie zabrakło konkursów i zabaw przygotowanych przez wychowawczynie i opiekunki.  Na zakończenie balu był słodki poczęstunek.


      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Zwiedzanie komisariatu policji

     • 16 stycznia 2018 r., wtorek

      Tego dnia przedszkolaki odwiedziły komisariat policji w Koluszkach. Dzieci zapoznały się z zawodem policjanta. Obejrzały strzelnicę, salę odpraw, salę przesłuchań z lustrem weneckim. Pan technik z kryminalistyki pokazał maluchom, w jaki sposób pobiera się odciski palców.
      Wyjazd dostarczył dzieciom wspaniałych wrażeń.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Wyjazd do teatru

     • 12 stycznia 2018 r., piątek

       

      Dwie grupy przedszkolne 5 i 6-latki wzięły udział w przedstawieniu przygotowanym przez aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia.  Spektakl „Zaklęte granie” przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują w prezencie wymarzone tablety. Dając je, rodzice zastrzegają, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady (pomijając fakt nieposłuszeństwa), może stać się przyczyna kłopotów i niebezpieczeństw.

      Problemy zaczynają się, gdy bohaterowie, pod nieobecność rodziców, zapominają o przestrogach, łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń. Tomek i Zuzia, przeżywają wiele niespodziewanych zdarzeń, które sprawiają, że w końcu zrozumieją, iż przestrogi rodziców były mądre i miały głębokie uzasadnienie. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia.
      Spektakl podobał się wszystkim uczniom. Jego treść była bardzo pouczająca, a interesujący sposób przekazu na długo pozostanie w pamięci.

     • Szlachetna paczka

     • 21 grudnia 2017 r., czwartek

      W okresie przedświątecznym przedszkolaki włączyły się do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolski projekt  świątecznej pomocy niesiony osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Przedszkolaki, jak również uczniowie z całej szkoły, przynosili potrzebne artykuły spożywcze, chemiczne i szkolne dla wybranej  rodziny. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiła do potrzebujących. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

     • Magia świąt

     • 15 grudnia 2017 r., piątek

      W naszym Przedszkolu zrobiło się już całkiem świątecznie! Ze wszystkich stron płyną dźwięki kolęd i świątecznych piosenek, na korytarzu i w salach stoją dumnie wystrojone choinki, a z prac plastycznych spoglądają Mikołaje, renifery i choinki. Wszyscy z utęsknieniem czekają na Święta Bożego Narodzenia.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Konkurs - Aniołek Bożonarodzeniowy

     • 13 grudnia 2017 r., środa

      W gorącym okresie przedświątecznym przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami brały udział w konkursie na wykonanie aniołka bożonarodzeniowego. Rodzinna współpraca owocowała znakomitymi pracami. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością. Dzieci, których aniołek dostał się do dalszego etapu konkursu, pojechały do przedszkola w Woli Rakowej, gdzie zostały wręczone nagrody. Zwycięzcom gratulujemy.

      ZOBACZ WIĘCEJ

      Wyniki konkursu:

      Grupa 3,4 latków

      I miejsce:

      Kinga Woźna – SP w Kurowicach

      II miejsce:

      Wiktoria Świderek – SP w Woli Rakowej

      Michał Jagieła – SP w Woli Rakowej

      Wiktoria Władyczuk – Przedszkole w Bukowcu

      Oskar Kubiak – SP w Kurowicach

      Julia Niewiadoma – SP w Kurowicach

      III miejsce:

      Dawid Klepacz – SP w Woli Rakowej

      Lena Turek – SP w Kurowicach

      Wyróżnienie:

      Helena Dybowska – SP w Woli Rakowej

      Oliwia Potargowicz – SP w Kurowicach

      Grupa 5,6 latków

      I miejsce:

      Natalia Dudek – Przedszkole w Bukowcu

      Szymon Derach – SP w Woli Rakowej

      Roksana Woszto- SP w Woli Rakowej

      Oliwier Zamaria - SP w Woli Rakowej

      II miejsce:

      Bartek Dzidek – SP w Woli Rakowej

      Jakub Paluch – SP w Kurowicach

      Jan Frączkowski – SP w Kurowicach

      III miejsce:

      Marlena Sójka – SP w Kurowicach

      Nina Pierzchała – Przedszkole  w Bukowcu

      Liwia Adamus – Przedszkole w Bukowcu

      Helena Sadowska- Miejskie Przedszkole nr 233 w Łodzi, ul. Kolumny 301

      Wyróżnienie:

      Maja Popek – SP w Woli Rakowej

      Kacper Pyśniak – SP w Woli Rakowej

      Lena Gąsiorek – Przedszkole w Bukowcu

      Szymon Pyśniak – Przedszkole w Bukowcu

       

     • Papużko, papużko, powiedz mi coś na uszko...

     • 11 grudnia 2017 r., poniedziałek

      Najmłodsza grupa przedszkolaków pojechała na wycieczkę do Łodzi do Papugarnii - "Papupapii". Dzieci mogły tam podziwiać różnorodne gatunki tych pięknych i kolorowych ptaków. Oprócz tego przedszkolaki mogły głaskać, karmić i bawić się z papużkami. Co więcej, wykwalifikowani pracownicy z chęcią odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące opieki nad tymi zwierzętami.

      ZOBACZ WIĘCEJ 

     • Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci

     • 6 grudnia 2017 r., środa

      Zgodnie z tradycją 6 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Mikołajki. Od rana panował wielki gwar i radosne oczekiwanie na przybycie niezwykłego gościa - Świętego Mikołaja. Kiedy się pojawił przedszkolaki śmiało do niego podchodziły i odpowiadały na jego pytania. W zamian otrzymywały słodki prezent, który wywoływał uśmiech na dziecięcych twarzach.  Za otrzymane upominki dzieci zaśpiewały Mikołajowi świąteczną piosenkę.

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Przedszkolaki w kinie

     • 4 grudnia 2017 r., poniedziałek 

      Dwie grupy przedszkolne 5 i 6-latki wybrały się na wycieczkę do kina w Koluszkach. Dzieci obejrzały dwie bajki:  „Kraina Lodu. Przygoda Olafa” oraz „Coco”. Nudy w kinie nie było – porywająca akcja, śmieszne sytuacje, dużo wątków, wiele postaci. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.

     • Hokus - pokus, czary - mary...

     • 30 listopada 2017 r., czwartek

      Z okazji andrzejek w przedszkolu zostały zorganizowane wróżby i zabawy. Przelewaliśmy wosk, losowaliśmy swój przyszły zawód, odkrywaliśmy kubeczki z symbolami, rzucaliśmy monetą do miski z wodą, ustawialiśmy pociągi z bucików, aby dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Był to dzień pełen magii, atrakcji i zabaw. 

      ZOBACZ WIĘCEJ

     • Warsztaty gipsowe

     • 30 listopada 2017 r., czwartek

      Przedszkolaki miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne i plastyczne, podczas warsztatów gipsowych zorganizowanych w naszej szkole. Dzieci wykonywały samodzielnie odlewy gipsowe, które później zabierały do domu. Zajęcia przysporzyły wszystkim dużo radości i zadowolenia. Dzieci cieszyły się z uzyskanych efektów swojej pracy.

      ZOBACZ WIĘCEJ

       

     • "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ!"

     • 24 listopada, 2017 r., piątek

       

      Miękki, puchaty i taki z łatką – Pluszowy Miś, swoje święto obchodzi 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. 

      W nasze szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowali wychowawcy oddziałów przedszkolnych oraz bibliotekarz. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie z klas I – III przyszli do szkoły ze swoimi kochanymi pluszakami. Na jednej z lekcji, w każdej klasie, pojawili się specjalni goście - uczennice z klas szóstych, które czytały dzieciom opowiadania o misiu.  Była również imprez taneczna, a na niej różne gry i zabawy.
      Na korytarzu szkolnym przygotowane były wystawy prac plastycznych wykonane przez dzieci z przedszkola i klasy 0 oraz gazetka „Misie bohaterami bajek”.

      Uczniowie z klas I – III  mogli wypożyczać książki o misiach, które znajdowały się na stolikach.

       

      ZOBACZ WIĘCEJ

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach
   • sekretariat@kurowice.edu.pl
   • sekretariat@kurowice.edu.pl
   • tel./fax (42) 214 00 84
   • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach Kurowice ul. Szkolna 1 95-006 Brójce