• Konferencja Asów Internetu i Dni Bezpiecznego Internetu

• 11.02.2021
            • 11 lutego 2021 r., czwartek

Szóstoklasiści z naszej szkoły byli dziś uczestnikami podczas Konferencji Asów Internetu zorganizowanej przez firmę Google oraz fundację Szkoła z Klasą. Całe wydarzenie, w całości przygotowane w formule on-line, adresowane było dla uczniów ze szkół podstawowych (klasy V - VII) i dotyczyło bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
              Na uczniów czekały wykłady, których tematyka zajęć obejmowała pięć supermocy Asów Internetu, tzn.:

• ROZSĄDEK, czyli udostępniaj z głową;
              • UWAŻNOŚĆ - nie daj się nabrać;
              • SIŁA - chroń swoje sekrety;
              • ŻYCZLIWOŚĆ, bo... życzliwość jest fajna;
              • ODWAGA, czyli rozmawiaj o wątpliwościach.

Poza wykładami zostały zaprezentowane ciekawe akcje społeczne jakie zostały zorganizowane na terenie szkół w całej Polsce. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zagrania w gry drużynowe, gdzie poza wiedzą na temat cyberbezpieczeństwa musieli wykazać się refleksem.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Dni Bezpiecznego Internetu 2021, które trwają przez cały luty! Na lekcjach informatyki i TIKu nauczyciele poruszają z uczniami tematy bezpieczeństwa w przestrzeni internetowej oraz informują o różnych akcjach dostępnych w Internecie.

• Informacja o rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach i Filii z/s w Woli Rakowej  na rok szkolny 2021-2022
            • Informacja o rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach i Filii z/s w Woli Rakowej na rok szkolny 2021-2022

• 02.02.2021
            • 02 lutego 2021 r., wtorek

Szanowni Państwo,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach informuje, że w terminie od 15 lutego - 8 marca 2021 r. odbędzie się nabór  dzieci do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Kurowicach i Filii z/s w Woli Rakowej.

Rodzice dzieci ubiegających się o przyjęcie do naszego przedszkola będą uczestniczyli w postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z harmonogramem określonym w Zarządzeniu nr 4/2021 Wójta Gminy Brójce z dnia 18 stycznia 2021 r.

Rodzice dzieci w wieku od 3 do 6 lat, już uczęszczających do oddziałów przedszkolnych pobierają DEKLARACJĘ      o kontynuacji wychowania przedszkolnego i wypełnioną składają w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza     w terminie od 5 lutego do 12 lutego 2021 r.

WNIOSEK o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i DEKLARACJA dostępne będą na stronie szkoły: www.spkurowice.edupage.org. w zakładce:  REKRUTACJA, tam również znajdziecie Państwo szczegółowe informacje     o rekrutacji.

Wyżej wymienione dokumenty będzie można składać w skrzynce podawczej w budynku szkoły w Kurowicach.

• Informacja o rekrutacji do klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach i Filii z/s w Woli Rakowej na rok szkolny 2021-2022

• 02.02.2021
            • 02 lutego 2021r., wtorek

Szanowni Państwo,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach informuje, że w terminie od 6 kwietnia do 26 kwietnia 2021 r. odbędzie się nabór  dzieci do klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Kurowicach i Filii z/s w Woli Rakowej.

Kandydaci  zamieszkali w obwodzie naszej szkoły (Uchwała NR X7419 Rady Gminy Brójce z dnia 30 maja 2019 r.  w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brójce ... ) przyjmowani są do klasy I na podstawie Zgłoszenia rodziców kandydata.  Dzieci te przyjmuje się z urzędu.

Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem naszej szkoły składają Wnioski o przyjęcie dziecka.

Dzieci te biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z harmonogramem określonym w Zarządzeniu nr 4/2021 Wójta Gminy Brójce z dnia 18 stycznia 2021.

• Sobota27.04.2024