• Aktualności

• Rugbiści z klas szóstych Wicemistrzami Polski!

• 07.12.2020
            • 3 grudnia 2020 r., czwartek

Miło nam poinformować, że reprezentacja klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach  prowadzona przez  Panią Paulinę Lis-Marciniak w składzie: Kinga Zimoń, Oliwia Misiak, Hubert Kępka, Jakub Jurda, Krystian Paluch, Bartosz Sabela, Igor Turek, i Oliwier Zimoń ,  reprezentując województwo łódzkie zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbył się 3 grudnia 2020r. w hali Torwar w Warszawie. Impreza współfinansowana była przez Ministerstwo Sportu, a organizowana przez Polski Związek Rugby.

Na boiskach wyznaczonych na płycie Torwaru zagrało 29 drużyn z 10 województw, ogółem w finale uczestniczyło 230 zawodniczek i zawodników, nadal przeważali chłopcy w liczbie 154, ale co roku więcej gra dziewczynek, tym razem było ich 76.

W kategorii klas IV : I miejsce zajęła SP Lubień (Małopolskie), II miejsce -  SP nr 1 z Łodzi (Łódzkie), a na III miejscu uplasowała się SP z Łuszczowa (Lubelskie).

W kategorii klas V: I miejsce zajęła  SP Lubień , II miejsce - SP nr 54 z Łodzi, a III miejsce zajęła SP z Łuszczowa.

Natomiast w kategorii klas VI: I miejsce zajęła  SP  z Mieszkowa (Wielkopolskie), II miejsce - SP z Kurowic (Łódzkie), a III miejsce SP Łuszczów.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Zwycięski półfinał w Rugby Tag

• 1 grudnia 2020 r., wtorek

Na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Wojewódzki Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag województwa łódzkiego. Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie w dniu 3 grudnia, awansowały w klasach IV - SP 1 Łódź, w klasach V - SP 54 Łódź  i w klasach VI - SP Kurowice nauczyciel Paulina Lis Marciniak. Nasza drużyna zagrała znakomicie. Przed nimi ostatni etap. Trzymajcię formę!!!

Skład naszej drużyny: Jakub Jurda, Hubert Kępka, Oliwia Kępka, Oliwia Misiak,  Oliwier Muszyński, Krystian Paluch, Artur Persanowski, Bartosz Sabela, Igor Turek, Kinga Zimoń, Oliwier Zimoń.