• Pierwsze zwycięstwo szóstoklasistów w nowym roku szkolnym

• 14.10.2020
            • 9 października 2020 r,, piątek

9 października 2020 roku odbyły się eliminacje Szkolnej Ligi Rugby Tag organizowane przez KS Budowlani Łódź. Udział w turnieju wzięło pięć szkół uczestniczących w programie ministerialnym.
              w kategorii klas IV zwyciężyła SP 152 (nauczyciel Marcin Grzelak), w klasach V zwyciężyli uczniowie SP 45 Łódź (nauczyciel Jerzy Kowalczyk, a w klasach VI zawodnicy SP Kurowice (nauczyciel Paulina-Lis Marciniak).
              Finał wojewódzki odbędzie się w Bełchatowie.

• Pierwszy miesiąc działalności koła gier planszowych

• 02.10.2020
            • 30 września 2020 r., środa

Jednym z kół zainteresowań, jakie w tym roku szkolnym działają w naszej szkole jest koło gier planszowych. Uczęszczają na nie chętni uczniowie z klas czwartych.

We wrześniu odbyło się kilka zajęć, podczas których uczniowie zapoznali się z planszówkowym savoir vivre oraz mileli okazję poznać nowe gry. A tych, dzięki uprzejmości kilku wydawców - Wydawnictwu Egmont, Naszej Księgarni oraz Wydawnictwu Granna - nie brakuje. Wszystkie z wymienionych wydawnictw nieodpłatnie przekazały swoje tytuły na potrzeby szkolnego koła gier.

Gry planszowe to ciekawa alternatywa dla gier komputerowych oraz wspaniała okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu.

Czwartoklasiści chętnie uczestniczą w zajęciach koła gier, na których mogą stać się Superfarmerami, pokonać  zombi czy zmierzyć się z potworami z Nowego Jorku.

• Dzień Kropki 2020

• 02.10.2020
            • 15 września 2020 r., wtorek

W 2003 r. Peter H. Raynolds wydał książeczkę dla dzieci zatytułowaną "The Dot". Jej bohaterka, Vashti, dzięki malutkiej kropce oraz swojej nauczycielce plastyki uwierzyła we własne możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród dzieci na całym świecie. Co ciekawe, historia opowiedziana w "The Dot" stała się inspiracją dla wielu pedagogów i tak od 2008 roku obchodzi się MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

W tym roku uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Kropki na lekcjach informatyki lub TIKu - tworzyli prace graficzne złożone wyłącznie z kropek i kół. Uczniowie mieli wiele kreatywnych pomysłów - powstały m.in. zimowe pejzaże z bałwankami, misie, model Układu Słonecznego czy lama zbudowana z kropek.

Nasi uczniowie poraz kolejny udowodnili, że posiadają wiele talentów - w tym te plastyczne i informatyczne... I KROPKA ;-)

• Pożegnanie klas ósmych

• 09.10.2020
            • 18 czerwca 2019 r., czwartek

Drogie Ósmoklasiści!

Gratulujemy Wam ukończenia szko­ły. Jesteście szczęśliwi i wolni od nauki. Dziś kończy się pewien etap Waszego życia, czeka Was nowa szkoła nowi na­uczyciele i koledzy. Życzymy Wam, by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna. Nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi. Niech innym będzie dobrze z Wami, a Wam z innymi. Mamy nadzieję, że bę­dziecie wracać myślami do lat szkol­nych do naszych wspólnych chwil.

• Wtorek23.04.2024