• Zabawy dla przedszkolaków

• 18.03.2020
            • 18 marca 2020 r., środa

Rodzice przedszkolaka!!!,

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych przedstawiamy Wam propozycje zabaw, dzięki którym pomożecie swoim dzieciom rozwijać funkcje percepcyjno – motoryczne, które odgrywają ważną rolę podczas nauki czytania i pisania..

• Komunikat Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej

• 12.03.2020
            • 12 marca 2020 r., czwartek

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

• Nietypowa lekcja matematyki w klasie 5b

• 05.03.2020
            • 5 marca 2020 r., czwartek

Dzisiejsza lekcja matematyki w klasie V b dotyczyła porównywania ułamków zwykłych i dziesiętnych. Nie były to jednak zwyczajne zajęcia, bowiem w rolę nauczyciela wcielił się jeden z uczniów - Jakub Kruszyński.

Kuba na zajęcia przyszedł przygotowany, wybrał zadania w zeszycie ćwiczeń dla swoich kolegów oraz znalazł materiały w Internecie przydatne do realizacji na lekcji. Podczas pracy tłumaczył omawiane zagadnienia oraz udzielał pomocnych wyjaśnień wybranym do tablicy uczniom.

Taką lekcję z pewnością zapamiętają wszyscy piątoklaściści, bowiem od dawna wiadomo, że gdy dzieci uczą się od siebie na wzajem, lepiej zapamiętują oraz szybciej przyswajają omawiane treści.

• Piątek19.04.2024