• Grafika naszego ucznia wyróżniona w konkursie plastycznym

• 13.12.2019
            • 13 grudnia 2019 r., piątek

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII a - Dawid Rutkowski uzyskał wyróżnienie w konkursie "Świąteczna kartka od profesora Einsteina". Konkurs, zorganizowany przez Experymentarium, zakładał przygotowanie przez uczniów szkół podstawowych kartki świątecznej dowolną techniką plastyczną lub grafikę komputerową. W kategorii klas IV - VIII zostało zgłoszonych niespełna sto prac. Cieszymy się z sukcesu siódmoklasisty oraz życzymy mu dalszych sukcesów związanych z rozwijaniem swoich informatycznych zainteresowań.

• Mistrzowie województwa łódzkiego w Rugby Tag

• 04.12.2019
            • 28 listopada 2019 r., czwartek

W dniu 28 listopada 2019 roku w Hali Sportowej MOSiR w Łodzi został rozegrany finałowy turniej Szkolnej ligi Rugby Tag województwa łódzkiego. W zawodach wzięło udział 18  drużyn wyłonionych w eliminacjach.

Miło nam poinformować, iż po jednym remisie i czterech zwycięstwach, reprezentacja klas piątych z naszej szkoły w składzie: Kinga Zimoń, Oliwia Misiak, Kuba Jurda, Hubert Kępka, Bartek Sabela, Igor Turek, Krystian Paluch i Oliwier Zimoń , została mistrzem województwa łódzkiego oraz awansowała do ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbędzie się 18 grudnia w hali Torwar w Warszawie.

Gratulujemy!

Trzymamy kciuki !

• „Grunt to dobre wychowanie”. Dzień Grzeczności i Uprzejmości

• 05.12.2019
            • 27 listopada 2019 r., środa

W naszej szkole odbył się Dzień Grzeczności i Uprzejmości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w prelekcji, której celem było zwrócenie uwagi na właściwe zachowanie w różnych sytuacjach, stosowanie form grzecznościowych, kształtowanie kultury osobistej i uwrażliwianie na drugiego człowieka. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą savoir – vivre`u.

Savoir-vivre czyli ogłada, dobre maniery, konwenans towarzyski, kindersztuba; znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.

Wyrażenie Savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, za to vivre znaczy po prostu żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą popularny splot słów, który można rozumieć jako: znajomość obyczajów i form towarzyskich; reguł grzeczności; umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

Najogólniej, zasady savoir-vivre'u, to: uśmiech, uprzejmość, życzliwość, punktualność, dyskrecja, lojalność, grzeczność.

Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:

• nakrywania, podawania do stołu i jedzenia,
              • wyglądu, prezentacji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru,
              • form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyjęciach),
              • komunikacji (telefonicznej i internetowej),
              • zachowania się w szczególnych sytuacjach

Podczas spotkania uczniowie z klas I - III rozwiazywali zagadki
              i odpowiadali na pytania. Najlepsi i najkulturalniejsi otrzymali ordery.
              W poniedziałek - 2 grudnia uczniowie z klas IV - VIII napisali test i na jego podstawie będą wybrani dama i dżentelmen szkoły - mistrzowie dobrych manier .

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie staną się kandydatami do tytułu, a wybór tego jednego/jednej będzie naprawdę trudny.

• III miejsce w Turnieju Maszyn Wiatrowych

• 04.12.2019
            • 22 listopada 2019 r., piątek

22 listopada Hubert Maciaszczyk, uczeń klasy VIII a, wziął udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych. Eliminacje regionalne odbyły się w Końskich. Hubert zaprezentował tam zbudowaną przez siebie turbinę wiatrową i  zajął III miejsce.  Gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.

• Sobota20.04.2024