• Wyróżnienie w konkursie "KANGUR"

• 12.06.2019
            • 12 czerwca 2019 r., środa

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV B, Wiktoria Jeż, uzyskała wyróżnienie w skali ogólnopolskiej w Międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur".

Gratulujemy Wiktorii i życzymy jej wielu innych matematycznych sukcesów!

• Rozdanie nagród

• 10.06.2019
            • 10 czerwca 2019 r., poniedziałek

Dzisiaj, podczas apelu, pani Dyrektor rozdała gry, książki i dyplomy za niedawno przeprowadzone konkursy. Wręczono nagrody za międzynarodowy konkurs „The Big Challenge”, za ogólnopolski konkurs „EKO-PLANETA”, za literacki konkurs zorganizowany w ramach projektu „Czysta woda prawem człowieka” oraz za biblioteczny konkurs „Potyczki językowe”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

• Wizyta w sądzie

• 10.06.2019
            • 7 czerwca 2019 r., piątek

7 czerwca uczniowie klas VI odwiedzili Sąd Okręgowy w Łodzi w ramach realizacji programu EDUKACJA PRAWNA. Dzieci wzięły udział w spotkaniu, podczas którego mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami z dziedziny prawa i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli również  jako publiczność w symulowanej rozprawie z  kategorii spraw karnych, którą przygotowali orzekający w tego rodzaju sprawach sędziowie. W role uczestników postępowania przed sądem wcielili się sędziowie, ławnicy, pracownicy sądu.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie aresztu.

• Autostopem przez Polskę

• 11.06.2019
            • 6 czerwca 2018 r., czwartek

Z okazji święta patrona szkoły – Orła Białego uczniowie z klasy VI B wspierani przez koło polonistyczne i chór szkolny zabrali całą społeczność uczniowską w „podróż autostopem po Polsce”, od gór, przez Mazowsze aż po Bałtyk. Przedstawienie ukazywało różnorodność i barwność naszego kraju. Odpowiednio dobrane piosenki odzwierciedlały piękno naszej Ojczyzny i dodawały uroku całemu występowi.

• Finaliści konkursu "Statystyka w karierze"

• 06.06.2019
            • 5 czerwca 2019 r., środa

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum uzyskali wysokie miejsca w ogólnołódzkim konkursie "Statystyka w karierze". Drużyna z klasy VIII A w składzie: Paulina Comporek, Wiktoria Pach i Mateusz Mariasik uzyskała II miejsce, zaś gimnazjaliści: Anita Garnysz, Aleksandra Wojtala i Jan Klepacz znaleźli się na najniższym miejscu podium. Obie drużyny pokonały tym samym wszystkie startujące w konkursie drużyny gimnazjalne!

Ponadto laureaci konkursu uczestniczyli w siedzibie Głównego Urzędzu Statystycznego w uroczystym podsumowaniu konkursu połączonym z prezentacją wyników opracowanych na pierwszym etapie rywalizacji. Rozdanie nagród poprzedził wykład na temat poszukiwania danych statystycznych w materiałach GUS i ich praktycznego wykorzystania.

• Projekt filmowy uczniów klasy IV B

• 09.06.2019
            • 4 czerwca 2019 r., wtorek

Pierwsza w czerwcu lekcja TIK-u upłyneła uczniom klasy IV B na prezentacji projektu filmowego nad którym z pomocą tabletów pracowali przez kilka ostatnich lekcji. Zadanie było idealnym sprawdzianem umiejętności planowania, współpracy w grupie i obsługi dedykowanej aplikacji. Efektem pracy czwartoklistów, były krótkie filmy prezentujące ich umiejętności i zainteresowania, ale też pomysły na nudę w szkole.

Filmy uczniów z klasy IV można podziwiać poniżej:

• Nie ma to jak wycieczka w ...góry!!!

• 07.06.2019
            • 27 - 31 maja 2019 r.

Ostatni tydzień maja uczniowie klas III B, VIII a i VII a miło spędzili czas na Zielonej szkole w górach.

Pierwszego dnia odwiedzili Kopalnię srebra w Tarnowskich Górach. Poznali tam historię wydobycia rud zawierających srebro a następnie zjechali 40m pod powierzchnię ziemi, gdzie odbyli spacer wydrążonymi korytarzami, a nawet płynęli łodzią. W godzinach popołudniowych dojechali do miejscowości Murzasihle, gdzie zakwaterowani zostali w Willi pod Reglami. 28.05 wybrali się do Szczawnicy i przeprawili się przez Dunajec łodzią flisacką. Zdobyli kolejno Sokolicę, Czartezik i Trzy korony. Górską wyprawę zakończyli schodząc Wąwozem Szopczańskim do miejscowości Sromowce Niżne. Trzeci dzień wycieczki rozpoczęli od zwiedzania kościoła św.Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim-zabytku Unesco podchodzącego z 1500r. Następnie udali się do Czorsztyna, gdzie zwiedzali zamek. Gondolami przepłynęli przez Zbiornik Czorsztyński do Niedzicy i z powrotem. Czwarty dzień był dniem relaksu. Po trudach wspinaczki  odpoczywali na Termach "Bania" w Białce Tatrzańskiej. Po południem udali się do Zakopanego na spacer słynnymi Krupówkami. W piątek w drodze powrotnej zwiedzili podziemia zamku w Nowym Wiśniczu, gdzie poznali narzędzia średniowiecznych tortur. Zadowoleni wrócili do Kurowic w godzinach popołudniowych.

• Piątek19.04.2024