05.05.2026 r.
05 maja odbyły się szkolne eliminacje do 52. edycji konkursu recytatorskiego Świerszczykowe wierszyki 2026, organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowania poezją dziecięcą oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich najmłodszych uczestników.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wyłoniło laureatów, którzy 12 maja będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie konkursu w Gminnym Centrum Kultury w Brójcach.
Laureaci konkursu:
L. K., Zuzanna Frączkowska, Marcelina Wdowiak, Antoni Agier, Ignacy Grochal, Liliana Woźny, Alicja Wójt , Antonina Mardofel, Jagoda Konicka , Oliwia Snowarska, Pola Śliwińska, Wojciech Sabanty.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, odwagi i zaangażowania. Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.
Izabela Świerczyńska