• Sprzątanie cmentarza parafialnego w Kurowicach

• 27 października 2022 r., czwartek

Szkolny Klub Wolontariatu po raz kolejny zorganizował akcję „Sprzątanie grobów”. 18 wolontariuszy pod opieką p. M. Biernackiej wybrało się po lekcjach na Cmentarz Rzymskokatolicki Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach. Młodzież uzbrojona w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiła do pracy i zaczęła wielkie porządki. Wolontariusze sprzątali zapomniane nagrobki, grabili liście w alejkach między grobami. Odwiedzili także Grób Nieznanych Żołnierzy – oddając hołd poległym za ojczyznę.

Dzięki tej akcji uczniowie nauczyli się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsca pamięci o naszych zmarłych. Ponadto była to lekcja odpowiedniego zachowywania się w miejscach pamięci narodowej oraz publicznych.