• Lektury szkolne

        • dla klas I - VII i oddziałów gimnazjalnych

        • Klasa I
          1. J. W Grimm – „Jaś i Małgosia”, „Muzykanci z Bremy”
          2. M. Kownacka – „Plastusiowy pamiętnik”
          3. H. Ch. Andersen „Nowe szaty cesarza”
          4. J. Brzechwa – „Leń”, „Żaba”, „Przyjście lata”
          5. W. Cichoń  - „Cukierku, ty łobuzie!”
          6. Ch. Perrault – Śpiąca królewna”
          7. T. Jansson – „Opowiadania z Doliny Muminków”
          8. Wanda Chotomska – „Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy”   

          Klasa II 
          1. G. Kasdepke – „Detektyw Pozytywka”
          2. C. Centkiewicz – „Zaczarowana zagroda”
          3. W. Cichoń  - „Cukierku, ty łobuzie!”
          4. L. Kołakowski – „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”
          5. H. Ch. Andersen – „Baśnie”

          Klasa III
          1. A. Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”
          2. R. Pisarski – „O psie który jeździł koleją”
          3. S. Wortman – „U złotego żródła”
          4. M. Jaworczakowa – „Oto jest Kasia”
          5. J. Korczak – „Król Maciuś pierwszy”
          6. J. Papuzińska – „Asiunia”  

          Klasa IV

           LEKTURY OBOWIĄZKOWE 
          1. Jan Brzechwa „Akademia pana Kleksa”
          2. Janusz Christa – „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
          3. René Goscinny, Jean-Jascques Sempé – „Mikołajek”
          4. Joanna Olech – „Dynastia Miziołków”
          5. Frances Hodgson Burnett – „Tajemniczy Ogród”
          6. Małgorzata Musierowicz – „Opium w rosole”

           LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
          1. Kornel Makuszyński – „Panna z mokrą głową”
          2. Maria Kownacka – „Dzieci z leszczynowej górki”

           Klasa V

           LEKTURY OBOWIĄZKOWE
          1. Henryk  Sienkiewicz – „W pustyni i w puszczy”
          2. Ferenc Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”
          3. Bolesław Prus – Katarynka”
          4. Mitologia

           LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
          1. Andrzej Maleszka – „Magiczne drzewo”
          2. Mark Twain – „Przygody Tomka Sawyera”   

          Klasa VI

           LEKTURY OBOWIĄZKOWE
          1. Irena Jurgielewiczowa – „Ten obcy”
          2. Kornel Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy”
          3. Lucy Maud Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”
          4. Alfred Szklarski – „Tomek w krainie kangurów”

           LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
          1. Anna Onichimowska – „Duch starej kamienicy”
          2. Małgorzata Musierowicz – „Kłamczucha”
          3. J.R.R. Tolkien – „Hobbit”       

          Klasa VII

           LEKTURY OBOWIĄZKOWE
          1. Al. Fredro – „Zemsta”
          2. K. Dickens – „Opowieść wigilijna”
          3. A. Mickiewicz – „Dziady” cz. II
          4. J. Słowacki – „Balladyna”
          5. H. Sienkiewicz – „Latarnik”

           LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
          1. H. Sienkiewicz – „Krzyżacy”
          2. E. Hemingway – „Stary człowiek i morze”
          3. A. Christie – „Dwanaście prac Herkulesa”

          Klasa II Gimnazjum
          1. L. Kruczkowski – „Niemcy”
          2. Molier – „Świętoszek”
          3. A. Kamiński – „Kamienie na szaniec”
          4. A Exupery – „Mały Książę”
          5. S. Żeromski – „Syzyfowe prace”
          6. H. Sienkiewicz – „Latarnik”

          Klasa III Gimnazjum
          1. Sofokles – „Antygona”
          2. J. Słowacki – „Balladyna”
          3. B. Kosmowska – „Pozłacana rybka”
          4. J.D. Salinger – „Buszujący w zbożu”
          5. E. Nowak – „Yellow Bahama w prążki”
          6. E.E. Schmitt – „Oskar i pani Róża”
          7. Molier – „Skąpiec”

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Kurowicach, ul. Szkolna 1
      • gimkur10@poczta.onet.pl
      • gimkur10@poczta.onet.pl
      • tel/fax (0 42) 214 00 84
      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach Kurowice ul. Szkolna 1 95-006 Brójce