• Ze Szkolnej Ligii Rugby Tag do Reprezentacji Polski Juniorek

• 26.02.2020
            • 26 lutego 2020 r., środa

Z dumą informujemy, że nasza absolwentka Karolina Stokowska została powołana do reprezentacji Polski Juniorek w rugby. Rugby jest dyscypliną olimpijską od 2016 roku.

Dziewczyny wystartują w Mistrzostwach Europy do lat 18, które odbędą się 18-19 lipca 2020 r. w Gdańsku. Do zawodów przygotowywać się będą na zgrupowaniach w Polsce, Austrii i na Ukrainie. Z 21 powołanych zawodniczek 12 zagra w turnieju. Trzymamy kciuki za Karolinę.

Karolina ukończyła Szkołę Podstawową w Kurowicach, a następnie Gimnazjum w Kurowicach, gdzie uczęszczała do klasy sportowej. Obecnie kontynuuje treningi i jest zawodniczką kobiecej sekcji KS Budowlani Łódź.

• Eliminacje regionalne AVATARKA za nami!

• 25.02.2020
            • 25 lutego 2020 r., wtorek

We wtorek w Zespole Szkół Politechnicznych w Łodzi odbyły się eliminacje regionalne X edycji konkursu informatycznego AVATAREK. Udział w nich brali uczniowie naszej szkoły: Hubert Maciaszczyk (kl. VIII a) i Dawid Jacaszek (kl. VII a).

Choć nie udało nam się znaleźć w gronie dwóch najlepszych szkół województwa łódzkiego, jesteśmy bardzo dumni z chłopców, którzy uzyskali dobre wyniki. Po zmaganiach z pytaniami konkursowymi uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat modelowania 3D, trójwymiarowego druku i obróbki grafiki w popularnych programach.

Uczniowie już dziś myślą o udziale w innych konkursach informatycznych!

• Informacja o rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

• 04.02.2020
            • 04 lutego 2020 r., wtorek

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kurowicach informuje, że w terminie 17 luty  - 6 marca 2020 r.  odbędzie się nabór  dzieci do Przedszkola w Kurowicach i Woli Rakowej.

Rodzice dzieci ubiegających się o przyjęcie do naszego przedszkola będą uczestniczyli w postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z harmonogramem określonym w Zarządzeniu nr 4/2020 Wójta Gminy Brójce z dnia 27 stycznia 2020 r.

Wnioski  o przyjęcie do oddziału przedszkolnego można pobrać z dniem 17 lutego 2020 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Kurowicach oraz na stronie www.spkurowice.edupage.org .

Sekretariat szkoły przyjmuje deklaracje i wnioski od poniedziałku do piątku w godzinach 7-16.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do dnia 10.02.2020 r. składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 w przedszkolu/szkole, do której uczęszcza dziecko. (Art. 153  Prawo oświatowe -  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r.).

Brak złożenia deklaracji we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu w roku szkolnym 2020/2021.

Wyżej wymieniony druk jest dostępny w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Kurowicach, u wychowawcy oraz na stronie : spkurowice.edupage.org w dziale  " Dokumenty" zakładka "do pobrania"

• Czwartek25.04.2024