W roku szkolnym 2021/2022
Klasa I
- Jackob i Wilhelm Grimm – „Jaś i Małgosia”, „Muzykanci z Bremy”
- Maria Kownacka – „Plastusiowy pamiętnik”
- Hans Chrystian Andersen „Nowe szaty cesarza”
- Jan Brzechwa – „Leń”, „Żaba”, „Przyjście lata”, „Sójka”
- Waldemar Cichoń - „Cukierku, ty łobuzie!”
- Charles Perrault – Śpiąca królewna”
- Tove Jansson – „Opowiadania z Doliny Muminków”
- Wanda Chotomska – „Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy"
Klasa II
- Hans Chrystian Andersen – „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”
- Barbara Kosmowska – „Dziewczynka z parku”
- Grzegorz Kasdepke – „Detektyw Pozytywka”
- Alina, Czesław Centkiewiczowie - "Zaczarowana zagroda"
- Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”
- Justyna Bednarek – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
- Danuta Parlach – „Kapelusz Pani Wrony”
- Maria Terlikowska – „Drzewo do samego nieba”
- Łukasz Wierzbicki – „Afryka Kazika”
Klasa III
- Joanna Papuzińska – „Asiunia”
- Marcin Pałasz - "Sposób na Elfa"
- Hans Chrystian Andersen – „Dziewczynka z zapałkami”, "Królowa Śniegu"
- Mira Jaworczakowa "Oto jest Kasia"
- Agnieszka Frączek - "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą"
- Hugh Lofting – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
- Roman Pisarski – „O psie który jeździł koleją”
Klasa IV
LEKTURY OBOWIĄZKOWE
- Jan Brzechwa „Akademia pana Kleksa”
- Janusz Christa – „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
- René Goscinny, Jean-Jascques Sempé – „Mikołajek”
LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
- Andrzej Maleszka - "Magiczne drzewo"
- Carlo Collodi - "Pinokio"
Klasa V
LEKTURY OBOWIĄZKOWE
- Frances Hodgson Burnett - "Tajemniczy ogród"
- Ferenc Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”
- Bolesław Prus – Katarynka”
- Clive Staples Lewis – „Opowieści z Narnii”
LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
- Marcin Kozioł „Skrzynia Władcy Piorunów”
- Mark Twain - "Przygody Tomka Sawyera"
Klasa VI
LEKTURY OBOWIĄZKOWE
- John Ronald Reuel Tolkien, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
- Henryk Sienkiewicz – „Janko Muzykant”
- Lucy Maud Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza
LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
- Rafał Kosik – „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
- Kornel Makuszyński - "Szatan z siódmej klasy"
Klasa VII
LEKTURY OBOWIĄZKOWE
- Aleksander Fredro – „Zemsta”
- Karol Dickens – „Opowieść wigilijna”
- Adam Mickiewicz – „Dziady” cz. II
- Juliusz Słowacki – „Balladyna”
- Henryk Sienkiewicz – „Latarnik”
LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
- Henryk Sienkiewicz – „Krzyżacy”
- Ernest Hemingway – „Stary człowiek i morze”
- Agatha Christie – „Dwanaście prac Herkulesa”
Klasa VIII
- Adam Mickiewicz – „Pan Tadeusz”
- Henryk Sienkiewicz – „Quo vadis”
- Stefan Żeromski – „Syzyfowe prace”
- Aleksander Kamiński – „Kamienie na szaniec”
- Antoine de Saint-Exupery – „Mały Książę”
LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE
- Arkady Fiedler „Dywizjon 303”
- Éric-Emmanuel Schmitt – „Oskar i Pani Róża”
- Barbara Kosmowska – „Pozłacana rybka”