• Aktualności

          • "Szalone nożyczki" - o zakończeniu spektaklu decydują widzowie
            • "Szalone nożyczki" - o zakończeniu spektaklu decydują widzowie

            • 29.01.2019
            • 29 stycznia 2019 r. wtorek

              Uczniowie z klas siódmych i gimnazjaliści z III A  ze swoimi wychowawcami  wybrali się do Teatru Powszechnego w Łodzi na jeden  z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli pt. „Szalone nożyczki”. 
              „Szalone nożyczki” to niezwykła komedia kryminalna, rozgrywająca się w wyjątkowym salonie fryzjerskim, prowadzonym przez Ola Boskiego. Nad salonem fryzjerskim  mieszka mistrzyni fortepianu pani  Izabela , która pewnego dnia zostaje… zamordowana. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. Rozwiązaniem sprawy zajmie się profesjonalny śledczy w asyście samych widzów. To oni biorąc czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki nim dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie publiczność, poprzez głosowanie wyłania swojego „faworyta” (postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa) i to oni decydują o zakończeniu sztuki.

              Uczniowie i nauczyciele podziwiali fantastyczną grę aktorów i doskonale się bawili.

               

               

               

          • Informacja
            • Informacja

            • 29.01.2019
            • 29 stycznia 2019 r., wtorek

              Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do dnia 4.02.2019 r. składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 w przedszkolu/szkole, do której uczęszcza dziecko. (Art. 153  Prawo oświatowe -  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r.).

              Wyżej wymieniony druk jest dostępny w sekretariacie Zespołu Szkół w Kurowicach, u wychowawcy oraz na stronie : spkurowice.edupage.org (w zakładce dokumenty - do pobrania) 

            • Konkurs fotograficzno-plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów”

            • 18.01.2019
            • Elementem akcji jest konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stołeczną Grupę Wojewódzką IPA oraz Fundację PZU. W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

              a) kat. I - wiek: 5-10 lat (rysunek, fotografia),

              b) kat. II - wiek: 11-16 lat (plakat, fotografia).

              Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub pracy fotograficznej pozwalającej na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3.

              Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 8 marca 2019 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

          • Bezpieczne ferie ,,Stok nie jest dla bałwanów"
            • Bezpieczne ferie ,,Stok nie jest dla bałwanów"

            • 18.01.2019
            • 18.01.2018 r., piątek

              Trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

              Więcej informacji na stronie:

               www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

          • Bezpieczeństwo w sieci - pogadanki prowadzone przez policję
            • Bezpieczeństwo w sieci - pogadanki prowadzone przez policję

            • 18.01.2019
            • 18 stycznia 2019 r., piątek

              W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole odbyła się kolejna już prelekcje  na temat  cyberprzemocy w sieci. Tym razem uczestnikami spotkania z funkcjonariuszami byli uczniowie klasy VIII b.

              Podczas lekcji omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy fizycznej: szarpanie, popychanie, kopanie…, psychicznej: obrażanie, wyzywanie, wulgarne słownictwo… oraz przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Dzielnicowy nie tylko poruszył tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny. Wskazywał na zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania bezpieczeństwa w szkole wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania. Ostrzegał przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci.
              Zachęcał uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób.

          • Oni wiedzą... o zagrożeniach w sieci
            • Oni wiedzą... o zagrożeniach w sieci

            • 15.01.2019
            • 15 stycznia 2019 r., wtorek

              Czwartoklasiści wiedzą jakie zagrożenia niesie za sobą niewłaściwe wykorzystanie zasobów Internetu. Pokazali to na lekcji TIK-u, podczas której chętni uczniowie zaprezentowali różne scenki rodzajowe. Przedstawili do czego może prowadzić zjawisko hejtu w Internecie, jakie pozytywne i negatywne skutki może nieść za sobą publikowanie w serwisach społecznościowych różnych treści na swój (i nie tylko swój) temat. Scenki, choć krótkie, pozwoliły zastanowić się nad wpływem Internetu w realnym życiu.

          • Coraz bliżej ŚWIĘTA!!!
            • Coraz bliżej ŚWIĘTA!!!

            • 27.01.2019
            • 20 grudnia 2018 r., czwartek​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

              Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy VIa pod opieką p. Jolanty Orlicz oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Magdaleny Przybylskiej przygotowali przedstawienie, w trakcie którego opowiedzieli o tradycjach kultywowanych w czasie świąt. Świecąca choinka, opłatek, sianko na stole wigilijnym czekające na Dzieciątko Jezus wzbogacają chwile, które jednoczą wszystkich. Było bardzo klimatycznie i uroczyście, a piękny śpiew kolęd,  pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. 

          • Nasi uczniowie z wizytą w Domu Dziecka
            • Nasi uczniowie z wizytą w Domu Dziecka

            • 27.01.2019
            • 5 grudnia 2018 r., środa

              Kolejna akcja charytatywna – „ I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” organizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu zakończyła się sukcesem. Od połowy listopada do 5 grudnia trwała zbiórka produktów higieniczno-pielęgnacyjnych, artykułów szkolnych oraz baterii dla Domu Dziecka dla Małych Dzieci przy ul. Lnianej w Łodzi. Dzięki pomocy uczniów i rodziców zebrano sporą ilość w/w produktów, a także środki pieniężne, które zostały przeznaczone do zakupu słodkich paczek świątecznych dla 27 dzieci.
              W środę 5 grudnia, nasi wolontariusze odwiedzili Dom Dziecka i osobiście wręczyli zebrane prezenty wychowankom placówki. Spotkanie miało bardzo radosny charakter. Dzieci przyjęły naszych uczniów bardzo ciepło i zaprosiły do wspólnej zabawy.

              Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy!

          • Zwycięstwo w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS
            • Zwycięstwo w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS

            • 27.01.2019
            • 4 grudnia 2018 r., wtorek

              Nasza szkoła uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS adresowanym do młodzieży gimnazjalnej i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Konkurs przygotowany został przez Liceum Ogólnokształcące im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi oraz Pełnomocnikiem Wójta gminy Andrespol Ds. Uzależnień i Patologii Społecznej. Jego celem było nabycie i poszerzenie wiedzy o HIV/AIDS, zaangażowanie młodzieży do działań profilaktycznych, kształtowanie odpowiedniej postawy wobec własnego zdrowia oraz rozwinięcie postawy empatii i akceptacji wobec osób żyjących z HIV.

              Konkurs składał się z dwóch etapów, w pierwszym (eliminacyjnym) uczniowie rozwiązywali test wiedzy. W naszej szkole eliminacje odbyły się 30 listopada 2018 r., przystąpiło do nich kilkunastu uczniów, a najwyższy wynik uzyskali gimnazjaliści: Julia Dubla, Maciej Owczarek i Krystian Comporek i to oni reprezentowali Kurowice w drugim etapie.

              W finale rywalizowało ze sobą 6 drużyn: Szkoła Podstawowa w Gałkowie Dużym, Szkoła Podstawowa w Justynowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach, Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące w Wiśniowej Górze oraz Zespół Szkół w Kurowicach. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiedzy, zaprezentowanie scenki oraz udzielenie ustnej odpowiedzi na wylosowane pytania. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością tematyki, rywalizacja była bardzo wyrównana, ale to nasi uczniowie zajęli I miejsce.

              Gratulujemy zwycięzcom!

        • Aktualny czas

          • Czwartek18.04.2024